Muhammed Emin Yıldırım hocadan Nureddin Yıldız hocaya destek ve dua

Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya paylaşım sitesi Twitter üzerinden Nureddin Yıldız hocaya dua ederek destek verdi.

İslam'ın nasıl merhameti öne çıkaran bir din olduğunu ve ailenin korunması için uygulanacak tedbirleri anlattığı sohbetinde kadınların dövülmesi konusunu işleyen Nureddin Yıldız, özellikle din karşıtı çevreler tarafından sözleri çarpıtılarak hedef haline getirilmişti. Yıldız'ın konuşmasından cımbızlanan ifadeler, toplumsal bir tepkiye dönüştürülmeye çalışılmıştı. Ancak Yıldız'ın ifadelerinde kadınların dövülmesi değil, İslam dininin kutsal kitabında geçen Ayet-i Kerime'nin nasıl uygulanacağı açıklıyordu. Siyasi çevrelerden ve sosyal medyadan gelen ahlaksız ve mesnetsiz tepkilere karşı Siyer Vakfı kurucusu Muhammed Emin Yıldırım hoca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşım ile dua ederek destek verdi.

muhammed-emin-yildirim-hocadan-nureddin-yildiz-hocaya-destek-ve-dua-(1).jpg?r=acb363309776dbbda6f492b865e4bd40

İşte Muhammed Emin Yıldırım hocanın o paylaşımı:

Alimleri, cemaatleri, vakıfları ve ilmin izzetini itibarsızlaştırma çalışmaları her dönem olmuştur, olmaya da devam edecektir. Bu yolun kaderinde bunlar var... Nureddin Yıldız hocamıza şimdi bu bedel ödettiriliyor. Allah (cc) yardımcısı olsun. Mükâfatı alî olsun.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1513556/muhammed-emin-yildirim-hocadan-nureddin-yildiz-hocaya-destek-ve-dua