Tek hedefleri BOP

Saadet Partisi Adana İl Başkanlığı tarafından düzenlenen siyaset akademisi toplantısının konuğu Saadet Partisi Dış İlişkilerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Hasan Bitmez oldu. Programa, Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok, İl Yönetim Kurulu, ilçe başkanları ve çok sayıda partili katıldı. Yoğun katılımın gerçekleştiği toplantıda İslam coğrafyasında yaşanan olayların altında yatan tek hedefin BOP uygulaması olduğunu ifade eden Bitmez, Ortadoğu coğrafyasını ve dış siyaseti değerlendirdi.

“ABD, İKİ YÜZLÜ POLİTİKA İZLİYOR”

ABD’nin Ortadoğu’da ikiyüzlü bir politika izlediğine dikkat çeken Hasan Bitmez, Türkiye’nin dış politikada şahsiyetli olmadığını dile getirdi. Bitmez, “Türkiye, ABD’nin dostudur denildi. Anlaşmalar yapılmasına, yeni uçak alınmasına karar verilmesine rağmen ABD, YPG’ye silah gönderdi. Bu, bir zillettir. ABD, terör örgütüne her türlü yardımı yapacağını gözümüze baka baka söyledi. Türkiye’nin şahsiyetli bir dış politikaya ihtiyacı var. Her ziyaret sonrası ABD, biraz daha pervasız oluyor” şeklinde konuştu.

“SİYONİZM VE EMPARYAZLİZME KARŞI TEK VÜCUT OLMALIYIZ”

Saadet Partisi Adana İl Başkanı Mustafa Gözütok ise İslam dünyasında yaşanan gelişmelerin endişe verici seviyede olduğunu ifade ederek, “Milli Görüş Lideri Necmettin Erbakan bu günleri yıllar öncesinden anladı ve anlattı. İslam ülkelerinin Siyonizm ve emperyalizme karşı bir arada hareket etmesi gerekiyor” dedi.

“SURİYE’DE YAŞANANLARIN ARKASINDA DIŞ GÜÇLER VAR”

Ortadoğu’da yaşanan durumların ekonomik olarak gösterilse de, arkasında mutlak olarak dış güçlerin parmağı olduğunu gözlemlediklerini ifade eden Hasan Bitmez, “İran, Siyonizm’in, Büyük Ortadoğu Projesi’nin ve büyük İsrail’in kurulmasına engel teşkil eden ülkelerden biridir. Bu sebeple İran’ın devrilmesi ya da çökertilmesi gerektiği için peyderpey bu şekilde kaos ve eylem planları devreye sokuluyor. Nasıl ki 15 Temmuz’da İran bize destek olduysa, bizim de şu an İran’a destek olmamız gerekir. İran düşerse sıra Türkiye’dedir” ifadelerini kullandı.

İslam coğrafyası üzerinde yaşananların ülkelerimiz ve toplumların aleyhine her türlü çabayı ortaya koyduğunu belirten Bitmez, “Bugün coğrafyamız üzerinde emelleri olanların bölgemizdeki çatışma ortamını büyütmek ve ittifak şartlarını ortadan kaldırmak için iki önemli hedefi bulunmaktadır. Etnik çatışmalar ve mezhep çatışmalarını körüklemek. Üzerimizde oynanan bu oyunların bertaraf edilmesi, bölgemizin huzur ve sükûnete ermesi açısından en önemli adım İran ve Türkiye münasebetlerinin basit ikili işbirliğinden yani sadece dost ve kardeş ülke yaklaşımından etkili işbirliğine geçiş yani stratejik müttefik ülkeler ölçüsüne dönüştürülmesidir” diye konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1502683/tek-hedefleri-bop