Vefakar Yapı A.Ş.'den faizsiz konut projesi: Hezarfen Konutları

İstanbul’da yüksek kar marjları, faiz hassasiyetinin göz önünde bulundurulmaması ve ödeme koşullarının ağır olması sebebiyle orta kesimin ev hayalinin giderek zorlaşması karşısında, Vefakar Yapı A.Ş. bu soruna çözüm bulma yolunda önemli bir adım atarak, İslami hassasiyetleri temel alan, geleneksel aile yapısına uygun, el birliğiyle, faizsiz, çok uygun ödeme imkânları sunan, konforlu, çevreci ve yaşanabilir alanlar oluşturmak misyonuyla ilk projesini başlattığını duyurdu.

Projelerde kesinlikle faizli bir sistemin geçerli olmadığı ve şirketin kuruluş gayelerinden biri olması nedeniyle bu konuda son derece hassas olunduğunu vurgulayan Yönetim Kurulu Başkanı Adem Ceylan, ar-ge çalışmalarına verilen önemden dolayı konut fiyatlarının çok daha uygun seviyelere mâl olduğunu ve İstanbulluların rahat bir şekilde ev sahibi olabilmeleri için çalışmalara yoğun bir şekilde devam edildiğini açıkladı.

Vefakar Yapı A.Ş.’nin ilk projesi olan Hezarfen Konutlarında bay bayan ayrı yüzme havuzu, fitness salonu, çocukların güven içinde eğlenebilecekleri oyun alanları öne çıkan özelliklerinden sadece birkaçı. Vefakar Yapı, yenilikçi anlayışını ise projesine dâhil ettiği yenilenebilir yeşil enerji kaynağı imkanı sunan solar enerji sistemiyle ortaya koyuyor.

Adem Ceylan Vefakar Yapı’nın Kuruluş felsefsi ve Hezarfen Konutların lansmanı için verdiği demeçte:

“Elbirliği ile arsa alım aşaması sonrasında müşterek ödeme yoluyla inşaat hızlı bir şekilde ilerleyecek, riski minimize etmeye dayalı oluşturduğumuz sağlam bir finansman sistemiyle de, her adım konjonktürel gerçekler göz önünde bulundurularak atılacak. Bu minvalde kuruluşumuza ve projemize gösterilen yüksek ilgiyi, samimiyet ve güven telakkisi olarak kabul ediyoruz.Tüm hissedarların ortak gücüyle hareket edildiği için konut fiyatlarının çok daha uygun fiyata mâl edildiği, böylelikle; faiz, TEFE-TÜFE gibi araçlarla maliyetin artmasının önüne geçiyoruz" dedi.

- Milli Gazete, Ekonomi bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1482161/vefakar-yapi-asden-faizsiz-konut-projesi-hezarfen-konutlari