Kemal Kılıçdaroğlu, Temel Karamollaoğlu ile görüşecek!

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu yarın saat 12.00'de CHP genel merkezinde bir araya gelecek.Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan’dan da randevu isteyen Karamollaoğlu, liderlere “Adil Sistem, Adil Seçim” dosyasıyla gidecek.

'ADİL SİSTEM ADİL SEÇİM' RAPORUNU PAYLAŞACAK

İade-i ziyaret amacı taşıyan görüşmede Saadet lideri Karamollaoğlu, partisinin hazırladığı 'Adil sistem adil seçim' başlıklı 'Uyum Yasaları Değişiklik Teklifleri' raporunu Kılıçdaroğlu ile paylaşacak. Raporun ilerleyen günlerde Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Başbakan Binali Yıldırım ve diğer siyasi parti liderleriyle de paylaşılacağı öğrenildi.

ERDOĞAN’DAN HENÜZ YANIT YOK

Saadet Partisi kaynaklarından edinilen bilgiye göre Saadet lideri Karamollaoğlu adına geçen hafta Cuma günü tüm partilere randevu başvurusunda bulundu. İlk randevu Kılıçdaroğlu’ndan geldi. BBP Genel Başkanı Mustafa Destici ile Cuma günü görüşmesi bekleniyor.

Referandum öncesinde Anayasa değişikliğine destek için Saadet Partisini ziyarete giden Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Tayyip Erdoğan’dan ise Karamollaoğlu’na henüz randevu gün ve saati bildirilmediği öğrenildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener’in de randevu gününü netleştiremediği öğrenildi. Karamollaoğlu, TBMM Başkanı İsmail Kahraman’dan da randevu istedi.

ADİL SİSTEM ADİL SEÇİM DOSYASI

Karamollaoğlu, “Adil Sistem, Adil Seçim” adını verdiği dosyasında Seçim Kanunları, Siyasi Partiler Kanunu ve Meclis İçtüzüğü’ne dair partisinin tekliflerini sunacak. 22 sayfalık dosyada yüzde 10 seçim barajının kaldırılması, Hazine yardımının bütün partilere hakça yapılması, seçimlerde partiler arası işbirliği imkanı oluşturulması, basın yayın kuruluşlarının tarafsızlığının temin edilmesi, Cumhurbaşkanı aday göstermek için gerekli 100 bin imzanın şeffaf ve kolay olması ile Meclis İçtüzüğü’ne ilişkin değişiklik talepleri yer aldı.

www.milligazete.com.tr

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1479616/kemal-kilicdaroglu-temel-karamollaoglu-ile-gorusecek