Saadet Partisi'nden Büyük Kudüs Mitingi

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, ABD'nin Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanımasını protesto amacıyla pazar günü İstanbul Yenikapı'da büyük bir miting düzenleyeceklerini duyurdu.

Parti genel merkezinde düzenlediği basın toplantısında konuşan Saadet Lideri Karamollaoğlu, "Bu karar, yangına benzin dökmek gibi bir netice doğurabilir. Kararı telin için pazar günü Yenikapı'da buluşacağız, bütün vatandaşlarımızı, kardeşlerimizi saat 13.00'te Yenikapı'ya davet ediyoruz" dedi.

Karamollaoğlu, mitingin davetini tüm ülkeye yaptıklarını ve kesinlikle bir Saadet Partisi mitingi olmadığına değinerek, buradan çıkacak gür bir sesin hem İsrail'e hem de ABD'ye bir nota vazifesi göreceğini vurgulandı.

SEVİM'DEN DAVET

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Dr. Abdullah Sevim sosyal medya hesabı üzerinden yayınladığı video davet mesajında, "Kutsal beldemiz Kudüs'ü İsrail'in başkenti olarak tanıyan ABD ve işgalci katil İsrail'e tepkimizi göstermek, Kudüs İslamındır diye haykırmak için 10 Aralık Pazar günü hepinizi saat 13.00'de Yenikapı meydanına bekliyoruz" dedi.

Pazar günkü mitinge sadece Türk ve Filistin bayraklarının olacağı öğrenildi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1434313/saadet-partisinden-buyuk-kudus-mitingi