Türk-İş’ten Filistin halkı ile dayanışma çağrısı

Türk-İş Yönetim Kurulu, ABD Başkanı Donald Trump’ın tek taraflı olarak Kudüs’ü İsrail’in başkenti olarak tanıması üzerine bir yazılı açıklama yayınladı. Açıklamada, ABD’nin tavrı provokatif olarak nitelendirilerek, bu duruma şiddetle karşı çıkıldığı kaydedildi.

PROVOKASYONDAN BAŞKA BİR ŞEY DEĞİL

Son yüzyıldır İslam dünyası için hüzün kaynağı olan Kudüs ve Mescid-i Aksa meselesinin, ABD Başkanı’nın aldığı karar ile tehlikeli bir sürece girdiği belirtilen açıklamada, “Yıllardır İsrail hükümetinin Kudüs’te, Müslümanlara karşı her türlü zorbalıkları göz önündeyken, böyle bir karar almak tek kelimeyle provokasyondan başka bir şey değildir.” denildi.

KUDÜS, İSLAM’IN BAŞKENTİDİR

Kudüs’ün İslam’ın başkenti olduğu ve üzerinde oynanan her türlü oyunun mutlaka bozulacağının altı çizilen açıklamada şunlar kaydedildi: “ABD’nin bu girişimi, yıllardır bu bölgeyi sömüren anlayışın sürdürülmesi, bölgeyi kaosa sürükleyerek menfaat sağlamak içindir. Demokrasiye, özgürlüğe, eşitliğe ve adalete değer veren tüm ülkelerin Trump’ın bu sorumsuz açıklamasına karşın protestoya ve mazlum Filistin halkıyla dayanışmaya çağırıyoruz.”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1434304/turk-isten-filistin-halki-ile-dayanisma-cagrisi