Kassam komutanına suikastın ayrıntıları ifşa edildi! Katil MOSSAD

Hamas hareketi, 2016'da Tunus'ta şehit edilen İzzeddin el-Kassam Tugayları Üyesi Muhammed Zuvari'ye düzenlenen suikastın, İsrail gizli servisi Mossad tarafından yapıldığını açıkladı.

Hamas liderlerinden Muhammed Nizal, Muhammed Zuvari'nin şehadetine ilişkin açıklamalarda bulundu. Lübnan'ın başkenti Beyrut'ta basın toplantısı düzenleyen Nizal, "Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları'nın üyesi olan uçak mühendisi Muhammed Zevvari'nin 2016'da Tunus'ta öldürüldüğü suikastı Mossad'ın gerçekleştirdiğine dair ellerinde kesin delillerin bulunduğunu" söyledi.

Suikasttan hemen sonra olayı araştırmaya başladıklarını kaydeden Nizal, "Suikastı Mossad'ın yaptığını tahmin etmiş ve olaydan kısa bir süre sonra da bunu açıklamıştık. Bugün, o açıklamamızı kesin delillerle kanıtladığımızı ve İsrail'i Muhammed Zuvari'nin katli olmakla suçladığımızı resmi olarak ilan ediyoruz." dedi.

Suikastın "Johann" adında bir Mossad subayı tarafından komuta edildiğini belirten Nizal, suikastla ilgili şu ayrıntıları verdi:

"Yapmış olduğumuz araştırmalar gösteriyor ki suikast operasyonunda üç ekip koordinasyonlu şekilde çalışmış. Birinci ekip lojistik destek sağlamış, ikinci ekip bilgi toplamış ve üçüncü ekip de cinayeti işlemiş. Bosna Hersek pasaportu taşıyan iki kişi, aracının içinde bulunduğu sırada Zuvari'ye susturucu takılmış silahlarla yakın mesafeden ateş etmiş."

Mossad'ın dünyanın farklı bölgelerinde şimdiye kadar birçok cinayet işlediğine ve işlemeye devam ettiğine dikkati çeken Nizal, şunları kaydetti:

"Bunlara sessiz kalmak bölgenin istikrarına zarar veriyor. Siyonist devlet, Zuvari'nin katilidir ve bu delilleriyle de ispatlanmıştır. Terör eylemlerine devam eden bu terörist devlete, hukuki ve siyasi yollarla hesap sorulmalı ve yaptırımlar uygulanmalıdır. Siyonist devletin tüm saldırılarına rağmen bizim Filistin mücadelemiz devam edecektir."

Muhammed Zuvari kimdir?

Şehit Muhammed Zuvari, Kassam Tugaylarına ait İHA 'ları geliştiren isimlerden biriydi, Filistin direnişi için önemli bir yere sahip olan Zuvari için Kassam Tugaylarından yapılan açıklamada "Siyonist düşman şunu çok iyi bilsin ki, komutan El Zuvari'nin kanı asla yerde kalmayacaktır." ifadeleri kullanılmıştı.

Öte yandan Siyonist İsrail Rejimi Savunma Bakanı Avigdor Liberman, Tunus’ta gerçekleşen Muhammed Zuvari suikastı sonrası çarpıcı açıklamalarda bulunmuştu. Açıklamayı yaptığı dönemde 'Suikast itirafı' olarak nitelendirilen sözler sarfeden Liberman, "Biz, çıkarlarımızı savunmak için neyi nasıl yapacağımızı iyi biliriz” demişti.

- Milli Gazete, Dünya bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1422576/kassam-komutanina-suikastin-ayrintilari-ifsa-edildi-katil-mossad