İhsan Şenocak'tan flaş açıklama!

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hakkında soruşturma başlatılan ve açığa alınan İhsan Şenocak, Samsun 'da bulunan Aşıkkutlu Eğitim Merkezi'nde eğitim görevlisi olarak görev yapıyordu. Şenocak geçtiğimiz ayın son günlerinde açığa alınarak hakkında soruşturma başlatılmıştı.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ , bugün yaptığı açıklamada, İhsan Şenocak'ın açığa alınması ile ilgili olarak Diyanet İşleri Başkanlığına yönelik eleştirilere sert tepki gösterdi. Bozdağ, "Son günlerde bir soruşturma gündeminde, medyada, şurada burada, bir sürü Diyanete iftiralar var. Deniyor ki, ‘Ayet okudu, hadis okudu diye birisini Diyanet açığa aldı.’ Bunu diyenler yalanın alasını söylüyorlar" dedi.

İhsan Şenocak yapacağı açıklamayı tehir etti haberi için tıklayın

ŞENOCAK'TAN AÇIKLAMA

İhsan Şenocak is suskunluğunu bozdu ve twitter hesabından takipçilerine "İfam ve şahsımla alakalı ithamlara dair saat 20.00’den itibaren açıklamalarda bulunacağım." mesajı gönderdi.

DİYANET BEKİR BOZDAĞ'I PAYLAŞTI

Öte yandan Diyanet İşleri Başkanlığı, twitter'daki @diyanetbasin hesabından Bekir Bozdağ'ın bugünkü açıklamalarının yer aldığı konuşmanın videosunu paylaşarak “Diyanet İşleri Başkanlığının varlığı milli birliğimiz için bir çimentodur…” sözlerini paylaştı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1283683/ihsan-senocaktan-flas-aciklama