İstifasında 'tehdit' dedi ortalık karıştı! Eski başkana Cumhurbaşkanlığı'ndan yanıt

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın , Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde düzenlenen basın toplantısında konuştu. Kalın, istifa eden Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Edip Uğur'un 'tehdit' iddiası ile ilgili olarak, "Dün uçakta sayın Cumhurbaşkanımıza gazeteciler de bu soruyu sordular. Yarın siz de okuyacaksınız. Böyle bir şeyin olması kabul edilemez" açıklamasında bulundu.

Kalın, Astana 'daki görüşmelere terör örgütü PYD'nin çağrılması ile ilgili soruya da, "Orada fiili durum yaratarak kendine alan oluşturanbir noktaya gelmiş terör örgütüne Astana gibi platformda yer verilmesini kabul etmeyiz. Arkadaşlarımızın da müdahalesi ile sorun büyük oranda çözüldü" yanıtını verdi.

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Schröder'in görüştüğüne dair haberlere ilişkin Kalın, "Schröder sayın Cumhurbaşkanınızın eski bir dostudur. Zaman zaman da görüşürler. Fakat o görüşmeyi bu tahliyelerin bir ön görüşmesi ya da bir hazırlığı olarak değerlendirmek büyük hata olur" açıklamasında bulundu.

"BEDELLİ ASKERLİK" ESPRİSİ

Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü Kalın'ın bir gazetecinin soru sormak üzere söz alması sırasında 'Bedelli yok mu Lamia' demesi dikkat çekti.

Kalın'ın açıklamalarından satır başları şöyle:

''Dün gece meydana gelen New York'taki terör saldırısını en şiddetli şekilde kınıyoruz. Bu tür saldırılar meydana geldiğinde yalnız kurt değerlendirmeleri yapılırken kişinin adı Müslüman ise İslam terörizmi radikal terörizm ifadesinin kullanılmasını çok büyük yanlış olarak görüyoruz. Terörün dini dili ırkı coğrafyası olmaz.

EKONOMİDEKİ GELİŞMELER

Enflasyon konusunda rakamların daha da düşürülmesi için yoğun bir çalışma sürüyor. Enflasyon verilerinin 2018'in ilk yarısından itibaren ciddi düşüşe geçeceğini ifade edebiliriz.

CHP SÖZCÜSÜ TEZCAN'IN AÇIKLAMASI

Biz hukuki yolları harekete geçirdik suç duyurusunda bulunduk. Bu tür ifadeler ana muhalefet adına bir utanç vesikasıdır. Milletin iradesine saygısızlıktır. Yüzde 52 oyla seçilmiş cumhurbaşkanına siz diktatör faşist diyemezsiniz. Devletin başı olarak Türkiye'nin karşı karşıya kaldığı her tür saldırıyı püskürtmek için mücadele eden lidere bu tür yakıştırmalar yapamazsınız. Bu tür söylemler üzerinden Türkiye'de başka karışıklıkları ortaya çıkartmaya dönük adımlar olduğunu biliyoruz. Bu tür seviyesiz hakikatle ilgisi olmayan ifadelerden muhalefetin de kaçınmasıdır.

KUZEY IRAK 'TAKİ TARTIŞMALI REFERANDUM

Erbil yönetiminden herkesin beklentisi bu referandumu yokmuş hükmünde bir çerçeveye oturtmaları ve yollarına devam etmeleri."

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1282341/istifasinda-tehdit-dedi-ortalik-karisti-eski-baskana-cumhurbaskanligindan-yanit