Fatih Altaylı'dan Erdoğan'a: Bu nasıl millilik...

HaberTürk yazarı Fatih Altaylı bugünkü köşe yazısında, geçtiğimiz gün Türkiye ye gelen, Suudi Arabistan Veliaht Prensi Selman ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın görüşmesine atıfta bulundu. Altaylı "Acaba biri ile barışmak için önemli olan ulusal çıkarlar mı, yoksa o ülkelerin parası olması mı!" dedi.

Altaylı, yazısına şöyle devam etti...

"İktidar mensuplarının ve destekçilerinin sürekli olarak muhalefeti milli olmamakla suçladığı bir ülkede... Birisi bana anlatır mı acaba!
Dün en ağır kelimelerle suçlayıp, Türkiye’deki darbenin arkasındaki güç ve finansör olduğu ülkelerin liderlerini törenle karşılayıp, memleketin varlıklarını satın almaları için kendileri ile pazarlık yapmak nasıl bir milliliktir?
Altaylı, "ülke çıkarları" yorumlarına ilişkin olarak da "Madem ülke çıkarları, Türkiye’ye böylesi laflar etmemiş, böylesi bir kötülüğü düşünmemiş Mısır ve Suriye ile niye kavga ettik, onlarla niye barışmıyoruz bunu da bir izah eder misiniz! Acaba biri ile barışmak için, yeniden dostmuş gibi görünmek için önemli olan ulusal çıkarlar mı, yoksa o ülkelerin parası olması mı!
Suriye ve Mısır’ın da etrafa dağıtacak bol parası olsa şimdi Esad ve Sisi de en görkemli şekilde ülkemizi ziyaret edecek miydi! Millilik böyle bir şey mi!" 

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/11196191/fatih-altaylidan-erdogana-bu-nasil-millilik