Kapımızı çalmasınlar demişti! TÜSİAD’tan flaş Erdoğan kararı

Cumhurbaşkanı Erdoğan ile TÜSİAD arasındaki restleşme tüm hızıyla sürüyor. TÜSİAD’dan Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı daha da kızdıracak bir adım atıldı.

TÜSİAD Başkanı Orhan Turan AK Parti iktidarının ekonomi ve dış politika siyasetine yönelik eleştirilerinin dozunu artırınca Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan partisinin grup toplantısında “Ey TÜSİAD’ın başına gelen beyefendi, dış politikada bize ders veremezsin. Sen çıraksın, kalfa bile olamadın. Dün bir, bugün iki. Önce haddini bil. Bunlar da akıllarını başlarına almadıkları sürece iktidarın kapısından içeri giremezler.” İfadelerini kullanmıştı.

TÜSİAD BAKANLARDAN RANDEVU ALMADI

Erdoğan’ın “iktidarın kapısından içeri giremezler” ifadesinin ardından TÜSİAD’dan flaş bir adım geldi. TÜSİAD’ın yeni yönetim kurulu, siyasi liderlere gerçekleştirdiği tanışma ziyaretlerinin ardından bu hafta bakanlara gitmeyi planlarken sürpriz bir şekilde ziyaretler için henüz randevu almadı. HalkTV'den Nuray Tarhan'ın haberine göre işadamlarının Erdoğan’ın “TÜSİAD bu gidişiyle devam ederse bu iktidarın kapısını hiç çalmasın” sözleri üzerine geri adım attığı tahmin ediliyor

29 Mart’taki genel kurul toplantısında seçilen TÜSİAD’ın yeni yönetim kurulunun 7-8 Haziran’da siyasi liderlere gerçekleştirdiği tanışma toplantılarının ardından bu hafta da bakanlara toplantı yapacağı biliniyordu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/11192299/kapimizi-calmasinlar-demisti-tusiadtan-flas-erdogan-karari