Yiğit Bulut'tan Babacan'a: Çık karşıma FOX Haber'de konuşalım

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu polisle girdiği tartışma büyüdü. 

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ın AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a seslenerek tepki göstermesine Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut eleştirdi. 

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan’ı canlı yayında tartışmaya çağıran Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Cumhurbaşkanlığı Ekonomi Politikaları Kurulu Üyesi Yiğit Bulut, “Var mı cesaretin! Fox haber’de konuşalım!” dedi. 

Cumhurbaşkanı Başdanışmanı, Babacan ve Yeneroğlu’na yönelik sosyal medya platformu Twitter üzerinde yer alan hesabından şu ifadeleri kullandı:

“Türk Polisine ağza alınmaz hakaretler eden deva partisi “milletvekili” Yeneroğlu “vekilmiş” saygı gösterilmeliymiş! BEN DEVA Partisi milletvekiliyim diyen bu şahsa soralım; sen deva partisinden seçime girdin ve parti logo ve ambleminle mi seçildin! Utanma olmayınca!!
Türk Düşmanlığı aklını almış arkadaş, sana bir İslam Düşünürünün cümlesini hatırlatayım; DÜRÜSTLÜK HALKIN SEÇTİĞİ YERDE OLMAKTIR… Unutanlara da hatırlatayım; Yeneroğlu, bir şekilde ele geçirilmeden önce AK PARTİ listesinden seçildi!
20 senelik ekonomi politikasının 16 yılını yöneten, hayatını Erdoğan’a borçlu Babacan’a bir hatırlatma; bank asya’yı 1,5 milyar dolara ZİRAAT BANKASI’na satmaya çalıştığın o gece; sen, BEN ve SAYIN BAŞBAKAN ERDOĞAN ARASINDA neler yaşandı! Var mı cesaretin! Fox haber’de konuşalım!”

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/11182376/yigit-buluttan-babacana-cik-karsima-fox-haberde-konusalim