Kutlu Doğum Haftası‘nda Hayata Yön Veren Hadisler sergisi

Eğitimci Taha Kaplan‘ın hadis-i şerifler ile manzaraları buluşturan Hayata Yön Veren Hadisler konulu sergisi Kutlu Doğum Haftası etkinlikleri kapsamında Sanko Park‘ta açıldı. Uzun yıllar hayata yön veren hadislerle doğal manzaraları fotoğraflar üzerinde buluşturan eğitimci Taha Kaplan, Gaziantep‘te ilk kez açılışı gerçekleştiren Hayata Yön Veren Hadisler konulu sergiye ilginin yoğun olduğunu söyledi. İnsanların ahlâken çöküntüye uğradığı çağda, bunun önüne geçecek tek ilacın Kur‘an ve sünnete sarılmak olduğu bilinci ile bu işe başladığını belirten Kaplan; "Bir eğitimci olarak, hadisi şerifleri öncelikli olarak öğrencilerime öğretmek niyetiyle yola koyuldum. Özellikle günümüz problemlerine dikkat çeken ve de bir cümlelik kısa hadislere ulaşmak istedim.

Bir cümle ile çok şey anlatan 100 hadisi, hadis kitaplarından seçtim. Bunları öğrencilerimle paylaştım. Daha sonra görselliğin eğitimdeki faydasına binaen hadisi şeriflerle manzaraları buluşturarak tablo haline getirdim. Tabii ki bu işleri yaparken sürekli Rabbime dua ettim. O‘ndan yardım istedim.

Eğer bu işimde güzellikler varsa Rabbimdendir, eksikler ise bana aittir. Tablolarımız insanlarımızın hoşuna giderse bu bana Rabbimin bir ikramı olacaktır İnşallah. Bu işi para kazanmak için değil, Rabbimin rızasını kazanmak için yaptım. Mükâfatı kullardan değil, Rabbimden bekliyorum. Şu anda sergiye olan ilgide gayet iyi, duyarlı davranan vatandaşlara buradan teşekkür ediyorum. Rabbim, bu hadisleri anlamayı ve de yaşamayı bizlere nasip etsin İnşallah" dedi. Sergi, 19 Nisan‘a kadar Sanko Park‘ta görülebilecek.

- Milli Gazete, Kültür-Sanat bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1096720/kutlu-dogum-haftasinda-hayata-yon-veren-hadisler-sergisi