‘Niye bizim çocuklarımız gidince vatan sağoluyor‘

Bingöl‘ün Genç İlçesi Yolaçtı Köyü kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Sinan Şen, Elazığ‘da düzenlenen törenin ardından memleketi İstanbul‘a gönderildi. Şehidin annesi Maviş Şen "Ben vatan sağolsun diyemiyorum, demeyeceğim" diye haykırdı.

Bingöl‘ün Genç İlçesi Yolaçtı Köyü kırsalında güvenlik güçleri ile teröristler arasında çıkan çatışmada şehit olan Jandarma Komando Er Sinan Şen, Elazığ‘da düzenlenen törenin ardından memleketi İstanbul‘a gönderildi. Törene Elazığ Valisi Muammer Erol, 8‘nc Kolordu Komutanı Korgeneral Galip Mendi, Belediye Başkanı Süleyman Selmanoğlu, askeri ve sivil erkan katıldı.  Oğlu bir ay önce yanındaydı. İzne gelmiş, annesinin elini öpmüştü. Anne Maviş Şen oğluna "Ben ölürüm alamazlar seni benden, kendimi yakar, seni korurum" demişti.

Ama olmadı, terör tek oğlununu elinden aldı. Acılı anne, Kemerburgaz‘daki evlerinde başsağlığına gelen komşuların taziyelerini kabul etti. Anne Maviş Şen, "Ben vatan sağolsun diyemiyorum. Demeyeceğim, Demem. Bunu herkes duysun" diye haykırdı. Anne Şen, bütün annelerin babaların kendilerini feda ededek yavrularını kurtarabileceklerini ve terörün ancak o zaman biteceğini söyledi. Şehit Annesi Maviş Şen, "Vatan sağolsun diyorlar. Bitmiyor o yüzden. Niye bizim çocuklarımız gidince vatan sağoluyor ?" diye sordu.

ŞEHİT BABASI RECAİ ŞEN: VATAN SAĞOLSUN

Giresun‘dan İstanbul‘a göç eden ve Kemerburgaz‘a yerleşen Şen ailesinin 3 çocuğundan biriydi, 21 yaşındaki Şehit Komando Er Sinan Şen. Sinan Şen, evin tek oğluydu. Geçimini şoförlük yaparak sağlayan baba Recai Şen, acılı annenin aksine " vatan sağolsun" dedi. Recai Şen, "Bu vatana feda olsun çocuğumuz. Biz dikiz, daha ne Sinanlar olsun onları da feda ederiz, bu vatana "diye konuştu. Oğlunun defin işlemlerine yardım etmek için otomobili binip evden ayrıldı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1095715/niye-bizim-cocuklarimiz-gidince-vatan-sagoluyor