İstanbul‘da 4 araç kundaklandı

Gaziosmanpaşa‘da park halindeki 4 otomobil, kimliği belirsiz kişilerce ateşe verildi.

Olay, Yenimahalle Mahallesi 552 Sokak‘ta saat 00.30 sıralarında meydana geldi. İddiaya göre, kimliği belirsiz 2 kişi, park halindeki 4 aracın üzerine yanıcı madde dökerek ateşe verdi. Bir vatandaşın alevleri fark ederek bağırmaya başladı.Yangına ilk müdahale mahalle sakinleri tarafından gerçekleşirken saldırganlar olay yerinden koşarak uzaklaştılar.Yangını gören vatandaşlar itfaiye ekiplerine haber verdi. İhbar üzerine olay yerine gelen itfaiye ekipleri yangını kısa sürede söndürdü. Ateşe verilen 1 minibüs, 1 kamyonet ve 2 otomobilde maddi hasar meydana geldi.

Bir mahalle sakini, "Yeni yatmaya gelmiştim. Benim yatak odam caddenin ön tarafına bakıyor. Bir ses duydum, camı açtım, baktım. Birisi tahtayı yakıp arabaların altına koymaya başladı. Ben bağırınca ses bombası gibi bir şey atarak kaçtı gitti. Ondan sonra itfaiye ve polis ekipleri geldi. 4 araç kundaklandı, fakat bir kişi gördüm" dedi.

Kundaklanan araçlardan 34 GZ 655 plakalı aracın sahibi ise, "Patlama sesini duyduğumuzda balkondan baktık. Yangını gördük. Aşağı indiğimde zaten benim aracımın önünde millet yoğunlaşmıştı. Bu şekilde görünce kilitlendik resmen. Ama mahalle komple buradaydı. Patlama sesi kötüydü. Herkes duyarak aşağı inmişti. Komşular sağolsunlar, söndürme işlemini biz gelene kadar bitirmişlerdi" dedi.

Olayla ilgili soruşma sürüyor.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1094904/istanbulda-4-arac-kundaklandi