Bir gecede AKP‘li oldular

Göz yaşartıcı bomba imal eden MKE Kayaş Kapsül Fabrikası işçilerinin tümü AKP‘ye üye yapıldı. İşçiler AKP‘li olduklarını Yargıtay sitesinden öğrendi.

Askeri birlikler ve polis için göz yaşartıcı bomba, duman fişeği ve işaret tabancası imal eden Makina Kimya Endüstrisine bağlı Ankara‘daki Kayaş Kapsül Fabrikası işçilerinin tümümün istekleri dışında AKP‘ye üye yapıldığı öne sürüldü.

CHP Ankara milletvekili İzzet Çetin ‘‘İşçilerin özlük dosyasındaki bilgiler alınarak, AKP Çankaya ilçe örgütüne üye yapılmıştır. Yargıtay Cumhuriyet Başsavcılığının web sitesinden yapılan kontrolde, bu durum ortaya çıkmıştır‘‘ dedi. Çetin, TBMM Başkanlığına bu konuda bir önerge de verdi ve Başbakan Erdoğan‘a ‘‘Bu usulsüz üye kayıtlari iptal edilecek midir?‘‘ diye sordu. İşçilerin AKP‘ye ‘‘Sahtecilik yapılarak üye kaydedildiğini‘‘ savunan Çetin, özlük dosyalarını korumayan MKE yöneticileri hakkında da yasal işlem yapılmasını istedi. CHP‘li Çetin, AKP‘nin başka illerde, kamu işçilerini partiye üye yaptığına ilişkin bilgiler aldıklarını da vurguladı.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1094829/bir-gecede-akpli-oldular