Kırk yıldır kardeşliğin mücadelesini veriyoruz

Bu dünyada herkese yetecek kadar nimetin de, imkânın da var olduğunu belirten Saadet partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Muskafa Kamalak, "Biz Milli Görüş olarak kırk yılıdır Adil Düzen, insan hakları, adalet, eşitlik, demokrasi ve kardeşlik diyoruz. Bunun mücadelesini veriyoruz. Mücadelesini verdiğimiz adil bir düzen kurulmadan, kan, gözyaşı, katliamlar, soykırımları, hak ihlalleri son bulmayacaktır. İşte bunun için Milli Görüş olarak kırk yıldan beri kardeşliğin, barış ve huzurun tesisi için mücadele veriyoruz" dedi.

Partisi‘nin Burdur, Mamak Belediye Başkanı Yücel Çetiner‘i tedavi gördüğü hastanede ziyaret ederek, doktorlarından sağlığına ilişkin bilgi alan Saadet Partisi Genel Başkanı Kamalak, Antalya‘da 19‘uncu Yörük Buluşması‘na katıldı. CHP Eski Genel Başkanı Deniz Baykal‘la Yörük Çadırı‘nda bir müddet sohbet eden Kamalak, yaptığı konuşmada gündeme ilişkin konulara değindi. Vatandaşlar tarafından yoğun ilgi ile karşılanan Kamalak, Dünya üzerinde yaşanan kargaşa, kavga, savaş ve işgallerin batılı hak anlayışından kaynaklandığını belirterek kırk yıldan beri mücadele verdiklerini söyledi. Yörük Buluşması programında yaptığı konuşmada, Türkiye‘de ve dünyada barış ve huzurun tesis edilebilmesi için adil bir düzenin kurulması gerektiğini dile getiren Kamalak, "Bu dünya herkese yetecek kadar nimette vardır, imkân da vardır.

Fakat adil bir düzen yoktur. Bundan dolayıdır ki, ülkemizde ve dünyada bir takım adaletsizlikler, haksızlıklar, zulümler kol gezmektedir. Biz Milli Görüş olarak kırk yılıdır Adil Düzen, insan hakları, adalet, eşitlik, demokrasi ve kardeşlik diyoruz. Mücadelesini verdiğimiz adil bir düzen kurulmadan, kan, gözyaşı, katliamlar, soykırımları, hak ihlalleri son bulmayacaktır. İşte bunun için Milli Görüş olarak kırk yıldan beri kardeşliğin, barış ve huzurun tesisi için mücadele veriyoruz"

Dünyada söz sahibi olacağız

Saadet partisi Burdur İl Başkanlığı Sandık Başkanları Toplantısı‘na katılan Kamalak, yaptığı konuşmada hedeflerinin ‘Yeniden Büyük Türkiye‘ olduğunu söyledi. Taklitçi, uydu, batıyı örnek alan ve taklit eden bir Türkiye‘nin dünyada söz sahibi olamayacağını ve bölgesinde lider olamayacağını belirten Kamalak, İslam Birliği‘ni kuracak bir Türkiye‘yi arzu ettiklerini belirtti. Bütün Müslümanların gönül bütünlüğü içerisinde bir araya getirilmesi gerektiğini belirten Kamalak, Yüreğinizi, vicdanınızı avucunuzun içerisine alın.

Yüzleşin kendinizle. Bakınız, yakın zaman önce Kutlu Doğum etkinlikleri vesilesiyle, her yerde Efendimiz (S.A.V)‘i andık hep birlikte. Bu millet Âlemlere Rahmet olarak gönderilen Peygamber Efendimizi çok seviyor. Milli Görüş ise diyor ki; Peygamberimizi sevmek, onun getirdiklerine uymak, hedeflerini gerçekleştirmekle olur. Efendimize sorsak, AB‘ye girmeyi mi, yoksa İslam Birliği‘ni kurmayı mı tavsiye edersiniz? Ne buyururdu dersiniz. Elbette ki İslam Birliği‘nin kurulması gerektiğini buyururdu. Peki, Milli Görüş dışında İslam Birliği diyen başka kimse var mı?" şeklinde konuştu.

İzlenen politikalar olumsuz

İzlenen hükümet politikalarının milletimiz üzerinde son derece olumsuz etkiler meydana getirdiğini, milli ve manevi değerlerin hızla tahrip olduğuna dikkat çeken Kamalak, Refah-Yol hükümeti döneminde yaptıkları icraatları hatırlatarak, "İnsanımız eziliyor. Geçen senelere göre boşanma oranları neredeyse, evlenme oranlarını aşmış durumda. Cezaevleri kapasitelerinin iki katı suçlu barındırıyor, yer bile kalmadı. Uyuşturucu, alkol kullanımı ve fuhuş almış başını gidiyor. Böyle bir toplumda huzur olur mu? Bu sorunların çözümü için adres belli. Adres Saadet Partisidir. AKP 10 yıldan beri iş başında.

Peki, Milli Görüş‘ün 11 ay da verdiğini, 10 yılda verebildi mi? Saadet Partisi Türkiye‘nin sigortası, dünyanın rehberi ve pusulasıdır. Bizim dışımızdakilerin hepsi batıcı. Bizden başka AB‘ye hayır diyen kimse yok. Hepsi faizcidir. Örnek mi? Sayın Başbakan, "Faiz bir dünya gerçeğidir" demiyor mu? Saadet Partisi ise faizi ve faizci sistemi tamamı ile reddediyor" diye konuştu.

Küresel emperyalizmin oyunu bozulmalı

Partisinin Antalya Teşkilatı tarafından düzenlenen toplantıya da katılan Kamalak, küresel emperyalizmin oyunun bozulması gerektiğini söyledi. Küresel zalimlerin bölgemizde ve ülkemiz üzerinde çeşitli senaryolar hazırladığını belirten Kamalak, önlem alınmadığı takdirde Türkiye‘nin de yakın bir gelecekte parçalanmaya çalışılacağına dikkat çekti. Batının ve İsrail‘in güvenliği için Malatya‘nın Akçadağ İlçesi, Kürecik Nahiyesi‘ne Füze Kalkanı Sistemi kurulduğunu hatırlatan Kamalak, bu kalkanın ise üzerine NATO kılıfı geçirilmiş bir İsrail projesi olduğunu ifade etti. Saadet Partisi iktidarında Türkiye‘nin NATO ile olan ilişkilerini gözden geçireceklerini kaydeden Kamalak, bu kalkanın Türkiye‘nin ve bölge ülkelerinin değil, batı ve İsrail‘in güvenliğini sağlamaya yönelik olduğunu tekrarladı.

Küresel emperyallerin ülkeleri ekonomik yönden sömürdüğünü belirten Saadet partisi Genel Başkanı Prof. Dr. Mustafa Kamalak, Türkiye‘nin ve İslam ülkelerinin bu sömürüden kurtarılması gerektiğini dile getiren Kamalak, bunu yapabilecek tek ülkenin ise Milli Görüş‘e sahip bir Türkiye ile mümkün olabileceğini vurguladı.

28 Şubatçılar maşa idi

28 Şubat soruşturmaları ve göz altılarına ilişkin açıklamalarda da bulunan Kamalak, dönemin bütün sorumlularının kullanıldığına işaret ederek, "Darbeciler, patronlar, medya, asker, çevik bir hepsi maşadır. İşçilerimiz bile o günlerde kullanılmış, istismar edilmişlerdir. Tarihin en büyük zamlarını almışlarıdır. 0 isterken, P almalarına kendileri bile inanamamışlardır. Hatta daha sonrasında Eşelmobil Sistemi ( piyasada yapılan zamlar oranında, maaşa ilave) çalışması yapılmıştır. Muslukları kısılanlar, hazmedemeyip işçilerimizi kullanmışlardır. Bugün de ülkemizde aynı zulüm devam ediyor.

Bir kişi bardağını dolduramazken, kimileri havuzlar dolusu götürmektedir. Bu oyunu bozmanın tek yolu ve çaresi, Saadet Partisi‘dir. Türkiye‘de geçen yıl tarihte ilk defa boşanma oranları, evlenme oranlarını aştı. 60 bin kişilik cezaevlerinde, 130 bin kişi var. Hırsızlık, gasp, yan kesicilik alıp başını gitmiştir. Peki neden? Geçim sıkıntısı ve fakirlik yüzünden. Oysa Efendimiz, ‘Komşusu açken tok yatan, bizden değildir‘ buyuruyor. Bütün bu sorunları aşmak elbette ki mümkündür. Bunun tek yolu ise Milli Görüş iktidarıdır, Saadet Partisi iktidarıdır" dedi.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1094489/kirk-yildir-kardesligin-mucadelesini-veriyoruz