‘‘Grekoromen güreş, amatör sporların lokomotifi olmuştur‘‘

Türkiye‘yi, olimpiyatlarda yedi sıkletin yedisinde de temsil etme hakkını yakalayarak büyük başarıya imza atan Grekoromen Milli Takımı‘nı şimdiden olimpiyat heyecanı sardı.

Grekoromen Milli Takımı Teknik Direktörü Mehmet Akif Pirim, haklı bir gurur yaşadıklarını belirterek, ‘‘Bu başarıyı elde etmek için çok çalıştık. Grekoromen güreş, amatör sporların lokomotifi haline gelmiştir. Elde ettiğimiz başarıyla tarih yazdık. Bu tarihi bir rekordur‘‘ dedi.

Şimdilik takım olarak olimpiyatlara gitme hakkını elde ettiklerini, asıl sorumluluklarının Londra‘da başlayacağını ifade eden Pirim, olimpiyatlarda da aynı başarıyı göstermek istediklerini söyledi.

Pirim, ‘‘Olimpiyatlarda da Türk bayrağını zirveye taşımak istiyoruz. Hedefimiz olimpiyatlardan 3-4 madalya ile dönmek. Ben sporcularıma güveniyorum. Milletimiz de bize güvensin. Hiç bir zaman hedefimizden sapmadık. Şimdiye kadar bütün hedeflerimize ulaştık. Bundan sonra da başarılı olacağımıza inancım tam‘‘ diye konuştu.

Londra Olimpiyatları‘nda, Türkiye‘yi grekoromen stilde 55 kiloda Ayhan Karakuş, 60 kiloda Rahman Bilici, 66 kiloda Atakan Yüksel, 74 kiloda Selçuk Çebi, 84 kiloda Nazmi Avluca, 96 kiloda Cenk İldem ve 120 kiloda Rıza Kayaalp temsil edecek.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1094420/grekoromen-gures-amator-sporlarin-lokomotifi-olmustur