Adamlarını yerleştiriyor!

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu partisine hâkim bir genel başkan görüntüsü verebilmek için elinden geleni yapıyor!

"Parti içinde kavgaya müsaade etmem" diyor! Hatta işi daha da öteye götürüp "Tartışmaya izin vermem" noktasına ulaştırıyor!

Parti içinde tartışma niye yasaklanır ki!

"Eski alışkanlıklarımızı çöpe atacağız" diyor! Peki, eski alışkanlıklarını çöpe atıyorlar mı? Bize göre bu sorunun cevabı kocaman bir hayır! Eskiden de parti içinde tartışmalara hoş bakmıyorlar ve tartışanı tasfiye ediyorlardı! Şimdi de aynen öyle olduğuna göre eski alışkanlıklar "çöpe atılmış" olur mu?

Kılıçdaroğlu kritik görevlere adamlarını yerleştiriyor ama bu partisine hâkim bir genel başkan olabildiğine anlamına gelmiyor!

Zira bu politika parti içi sorunları gidermek yerine artırıyor!

Genel Merkez "Kol kırılır yen içinde kalır" anlayışı ile hareket ediyor ve parti içindeki sorunların dışa yansımaması için ne kadar muhalif varsa hepsini tasfiye ediyor!

Ancak bu politikanın işe yaradığını söylemek oldukça zor!

Yen içindeki kırık kolların kangrene dönüşmesinden başka işe yaramadığını söylemek durumundayız!

CHP içinde önemli bir kesimin Kemal Kılıçdaroğlu ile bu işin yürümeyeceği yargısına varmalarını biz önemsiyoruz! Bu kesim açısından CHP bitme noktasına gelmiş bulunuyor! Hatta işi biraz daha abartanlar CHP‘yi artık Mustafa Kemal‘in bile kurtaramayacağını ifade ediyorlar!

"Genel Merkezdeki bir çete" iddiası pek çok muhalifin dilinde! CHP‘yi kızgın tavadaki yağa benzetenlerde bulunuyor, güneş karşısındaki kara benzetenlerde!

Bu tür uyarılar karşısında Kemal Kılıçdaroğlu‘ndan "tartışmaya izin vermemden" başka laf duymuyoruz! İyi hoş da Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu‘ndan tartışmak için izin isteyen yok ki!

İzin istemek bir yana kendisinden yolu tıkamaması isteniyor! "Ya yol ver, ya yol aç ya da yoldan çekil" çağrılarını yabana atmamak lazım diyoruz! Gözlememiz odur ki Kılıçdaroğlu muhaliflerinin de iddia ettiği gibi partiyi ittire ittire götürmeye kararlı! Her köşeye kendi adamlarını yerleştirince bu sorun çözülür zannediyor ama bize göre fena halde yanılıyor!

Bir kenara ittiği ve yok saydığı muhaliflerinin kısa süre sonra karşısına dikilmeleri ve hesap sormaları kaçınılmaz!

"Partiye zarar vereni affetmem" diyen Kılıçdaroğlu partiye en büyük zararı kendisinin verdiğini artık görse iyi olmaz mı?

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1093345/adamlarini-yerlestiriyor