Başbakan Erdoğan‘dan tehdit gibi açıklama!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Elazığ ve Malatya‘da katıldığı yerel seçim mitinglerinin ardından A Haber‘de canlı yayına katıldı.

Mehmet Barlas, Rasim Ozan Kütahyalı, Erdal Şafak ve Mahmut Övür‘ün sorularını yanıtlayan Erdoğan‘ın konuşmasından satır başları:

Canlı yayının ilk dakikalarında Mustafa ve Ali Koç‘la olan buluşması soruldu. "Barzani‘nin aracı olduğu mu?" ifadesini doğrulayan Başbakan, "Mustafa Koç, benimle görüşmek istedi randevu istedi ama vermedim, görüşebilmek için araya Barzani‘yi soktu. Sayın Barzani evet beni aradı." dedi.

"AYDIN DOĞAN ÇOK BEKLER"

"Yapacakları yatırımlar noktasında konuşmalarımız oldu. Hatta Kuzey Irak yatırımlarına girmedik." şeklinde konuşan Başbakan,  "Aydın Doğan‘la görüşür müsünüz?" sorusu için ise "Aydın Doğan çok bekler, onu Barzani bile kurtaramaz" dedi.

MUSTAFA SARIGÜL‘E ELEŞTİRİ

Sen Trabzonlular gecesinde bir Trabzonlu vatandaşı yumrukluyorsun. Sonra da bir başkasını "teneke" diye azarlıyorsun. Adam Trabzonlular gecesine gelmiş, CHP‘liler gecesine gelmemiş ki.

Bugün Elazığ ve Malatya‘daydım. Gördüm ki, bu olaylar halkı çok ciddi şekilde kenetlemiş. Emniyet‘in miting için söylediği rakamlar 100 bin dediler. Paralel yapıya girmeden meydan birinci ikinci dediğiniz zaman üç kafadarın üçüncüsünü demeden halk hemen tepkisini koyuyor. vatandaş enteresan sloganlar uydurmuş. İnsan bunları görünce o duygu o tepki çok çok farklı. Öbür taraftan bakınca muhalefet montaj diyor. Bunların montaj tekniği çok farklı. Onlar onunla oyalana dursunlar biz yolumuza aynı şekilde devam ediyoruz. Milli irade sandıkta en güzel şekilde tecelli ederek en güzel cevabı verecek. Doğrusu ben provakasyon beklemiyorum. Ama olmaz da diyemeyiz niye çünkü gittikçe hırçınlaşma var. Örneğin İstanbul‘da Trabzonlular gecesi düşünün sizi kabullenmiyor toplum, siz çıkarken oradan birisi belki size laf da atmış olabilir. Ama kalkıp siz ona yumruk atarsanız bir siyasetçi olarak, bunun nasıl bir hazımsızlığı ortaya koyduğunu görmüş oluyoruz.

NE DİNLERSENİZ DİNLEYİN DİYORUM

Ben şu anda güvenilir hat denilen hatları kullanmıyorum. Normalden konuşuyorum, ‘Ne dinlerseniz dinleyin‘ diyorum.

GEREKİRSE KAPATIRIZ

İnternetteki ses kayıtlarıyla ilgili ciddi önlemler alıyoruz. Gerekirse Youtube ve Facebook‘u kapatmak dahil adımlar atarız.

SADULLAH ERGİN‘LE KONUŞMALAR MONTAJLI

Sadullah Ergin‘le kriptolu telefondan konuştuk. TÜBİTAK‘tan dinleniyor. Bu devlete saldırıdır. Konuşmalarımız kesilerek, birleştirilerek montajlanmış. Doğan Grubu‘nun SPK ile ilgili sıkıntısıdır konu da. Bu davada, kusura bakmasınlar, malum ilişkiler kullanılmak suretiyle dava bir yere gelmiş. Belli şeyler işletilmiş. Olayın genel kurul safhası, adalet acaba orada tecelli eder mi diye düşündüm. Adalet Bakanı‘ma diyorum ki bunun takipçisi ol diyorum. Onlar müdahale olarak değerlendiriyorlar. Bırakın öyle değerlendirsinler.

OBAMA‘YI ARAYIP SÖYLEDİM

Obama‘ yı aradım. Pensilvanya‘ daki zat ile ilgili gereğini yapın dedim. Olumlu baktı.

SEÇİMDEN SONRA ÜZERLERİNE GİDECEĞİZ

Bu yapının arkasında bir akıl ekibi var. Şu anda seçimle ilgileniyoruz. Seçimin hemen akabinde önceliklerimiz bellidir. Bunları üzerinde yoğunlaşacağız. Bu işi hafife almamız gibi asla olamaz. 30 Büyükşehirin mecliste aldığı oylar, diğer tarafta da il genel meclisinde alınan oylar size Türkiye genelinde ne aldığınızı gösteriyor. Şimdi ki anketlerimizde milletvekili seçimi olsa kime oy verirsiniz diye soruyoruz. Hedefimiz tüm büyükşehirleri almak istiyoruz.

AYM‘NİN BAŞBUĞ KARARI

Balyoz ve Ergenekon çok farklı. Balyozda çok hızlı gittiler. Ama Ergenekonda 6 ay oldu gerekçe hala hazırlanamadı. Bu düşündürücüdür ve insan haklarına müdahaledir. İlker Paşa hakkında verilen karar da çok enteresan. Alt mahkemede gerekçesi hazırlanamadığı için üst mahkemeye itirazını yapamıyor. Bugünkü olayın manidar olan tarafı şu. AYM‘nin kararı ile ilgili nöbetçi mahkeme kararını verecektir. Benim temennimde hayırlı bir şekilde kararını verecektir. Bende başından beridir Başbuğ‘un yüce divanda yargılanması gereklidir dedim.

SARIGÜL‘E AYLİN KOTİL ELEŞTİRİSİ

Eski hanımı Beyoğlu‘ndan belediye başkanı adayı. Yeni hanımı var mı o da ayrı bir konu. Mesela ben yeni öğrendim, oğlunu da Şişli Belediyesi için meclis üyeliğine aday göstermiş.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1037574/basbakan-erdogandan-tehdit-gibi-aciklama