İŞKUR‘dan engellilere hibe müjdesi

Konuyla ilgili yazılı açıklama yapan İŞKUR Genel Müdürü Yazıcı, engelli vatandaşlar için uygulanacak destekten bahsetti. Engelli çalıştırmayan işverenlerden tahsil edilen idari para cezaları fonundan bugüne kadar yaklaşık 120 milyon lira kaynak tahsis edildiğini belirten Yazıcı, "Bu kapsamda fonun yönetiminden sorumlu olan komisyona sunulacak projeler ile girişimcilik eğitimi alan veya kuracağı meslekte eğitim almış engellilerden kendi işini kurmak isteyenlere kuruluş işlemleri giderleri, işletme giderleri ve makine-teçhizat desteği olarak toplamda 26 bin TL?ye kadar hibe desteği verilebilecek." diye konuştu.

Ayrıca engellinin bir işyerinde iş bulmasını, işe uyumunu, etkin ve güvenli bir şekilde çalışmasını sağlayacak destek teknolojileri ile ilgili projelere de finansal destek sunulacağını kaydeden Yazıcı, yine engelli bireylerin işe kabulü için hazırlanmasını, işe yerleşmesini, işe ve işyerine uyumunun sağlanmasını temin edecek projelere, engellilerin toplumsal entegrasyonuna ve rehabilitasyonuna hizmet eden, istihdam edilebilirliklerini artırmayı amaçlayan mesleki eğitim ve rehabilitasyon amaçlı projelere de destek sunulacağını bildirdi.

"31 MART‘A KADAR BAŞVURU ALINACAK"

?www.iskur.gov.tr? adresinde bulunan ?Başvuru Rehberi?nde belirtilen kurallara uygun olarak hazırlanacak projelerin 31 Mart 2014 tarihi akşamına kadar bütün illerde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri‘ne elden veya posta ile teslim edilmesi gerektiğini kaydeden Yazıcı, "Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü başkanlığında tüm paydaş kurum ve kuruluşların temsilcilerinden oluşan komisyon tarafından değerlendirilecek projelerden uygun olanlara finansal destek verilecek. İŞKUR Aktif İşgücü Hizmetleri Dairesi Başkanlığı?nın ([email protected]) elektronik posta adresinden veya 81 ilde bulunan Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlükleri veya Hizmet Merkezleri‘nden veya 444 75 87 numaralı telefondan ayrıntılı bilgi alınması mümkün." şeklinde konuştu.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1037158/iskurdan-engellilere-hibe-mujdesi