Saadet Partisi Elmalı Seçim Bürosu açıldı

Saadet Partisi Elmalı Seçim Bürosu açıldı

Saadet Partisi (SP) Elmalı Seçim Bürosu düzenlenen mitingle açıldı.

Saadet Partisi (SP) Elmalı Seçim Bürosu düzenlenen mitingle açıldı. Seçim bürosu açılışına katılan Saadet Partisi Genel Merkez Hatibi Ramazan Düzen, mevcut hükümetin politikasını eleştirdi.

Elmalı’da düzenlenen seçim bürosu açılışı, SP İlçe Başkanı Turan Karadağ’ın selamlama konuşmasıyla başladı.

Ardından alkışlar eşliğinde mikrofona davet edilen SP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Mehmet Fatih Tekin, bir konuşma yaptı. Tekin, konuşmasında; 30 Mart yerel seçimleri sonrası görev verilmesi halinde Elmalı’ya daha fazla önem vereceğini ifade ederek, ayrım yapmadan hizmet edeceklerini söyledi.

Daha sonra SP Elmalı Belediye Başkan Adayı Osman Günay Çetin, seçim bürosu açışında kendilerini yalnız bırakmayan destekçilerine teşekkür ederek, şunları söyledi:

“30 Mart seçimlerinin tüm İslam âlemine hayırlar getirmesini temenni ediyorum. Tüm yurtta olduğu gibi Elmalı’da seçim dönemi tüm hızıyla devam ediyor. Elmalı’daki seçim sürecinin Türkiye’deki seçimlere benzemediğini hepimiz görüyoruz.

Siyasette projeler anlatılır ancak hiçbir kimsenin şahsını üzecek ifadelerin kullanılmamasını rica ediyorum. Seçimler gelir geçer. Seçimlerde galip olan rabbim katında zaten bellidir. Seçimler sadece bir vesiledir. Bu vesileyi yaşarken insanları germenin üzmenin hiçbir anlamı yok. Şuan bu meydanı dolduran kalabalık, Elmalı’nın milli görüş hareketine hasret olduğunu gösterdi. Biz Elmalı’da tüm partilerin belediye hizmetlerini denedik. Kendileri tertemiz insanlar, partileri düzgün ancak, ilçemiz 50 yıldır kısır döngü içerisinde aşağı yukarı aynı zihniyette yönetiliyor. Artık bu zihniyete Elmalı halkının dur diyeceğine ve belediye yönetimini milli görüşe teslim edeceğine inanıyorum.”

Son olarak mikrofona davet edilen Saadet partisi Genel Merkez Hatibi Ramazan Düzen, Saadet Partisi’nin seçimlerden zaferle çıkacağını söyledi.

Saadet partisi Genel Merkez Hatibi Ramazan Düzen “Büyük düşünün. Bizim Avrupa Birliği’nde ne işimiz var. O Hıristiyan birliğidir. Biz neden İslam Birliği’ni kurmuyoruz. Dünyada 1 milyar 500 milyon Müslüman yaşıyor. Dünyadaki ülkelerin yüzde 30’u da Müslüman. Biz bu dünyaya hâkim oluruz. Müslüman büyük düşünür. Ben size bugün büyük düşünmeyi öğretmeye çalışıyorum.

Şimdi bu belediye başkanlığı seçimi. Buradan başlayacaksınız, besmeleyi buradan çekeceksiniz. Şu parlamentoda 5 tane Saadet Partili milletvekili olsa o Şimon Perez gelip konuşamaz. Biz 40 milletvekili ile altını üstüne getirmiyor muyduk. Düze çıkmamız lazım. Düze çıkmamız için Saadet Partisi var. Parlamentodan bir içeri girsek Allah’ın izniyle kimse önümüzü kesemez. Tayyip’in hakkından gelecek bir tek parti var o da Saadet Partisi. Ankara’ya bir İslam Birliği bakanlığı kurmadılar” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından seçim bürosunun açılışı yapıldı.

Açılışa; SP Elbistan İlçe Başkanı Ali Eminoğlu, SP Ekinözü Belediye Başkan Adayı Bünyamin Kılıç, SP Afşin Belediye Başkan Adayı Ahmet Emiroğlu, SP Afşin İlçe Başkanı Yusuf Doğan ve SP Elbistan belediyesi meclis üyesi adayları ile vatandaşlar katıldılar.

milligazete.com.tr ÖZEL

- Milli Gazete, Siyaset bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/1036514/saadet-partisi-elmali-secim-burosu-acildi