TZOB Başkanı kendisini otel odasına kapatmıştı! 2 yıl sonra bir ilk...

Çiftçilerin yasal kuruluşu olan Türkiye Ziraat Odaları Birliğinde, 2 yıl sonra bir ilk yaşandı. Türkiye Ziraat Odaları Birliğinde yönetim kurulu üyeleri 2 yıl sonra ilk kez yüz yüze toplanabildi. Pandemi gerekçesiyle 2 yıldır bir araya gelemeyen TZOB yönetim Kurulu, 6 Mayıs’taki toplantısını TZOB’da yüz yüze yaptı.

ÇİFTÇİ TARLAYI TERK ETMEZKEN BAYRAKTAR TZOB'U OTEL ODASINDAN YÖNETTİ

TarımdanHaber adlı internet sitesinde yer alan habere göre TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar'ın, pandemi sürecinde online yapılan yönetim kurulu toplantılarının çoğunu TZOB Otel'deki odasından yönettiği kaydedilirken, Birlik Merkezine günlerce gelmediği belirtiliyor. Bayraktar’ın Ankara’da kendisine ait bir evi bulunmazken, Ankara’da bulunduğu dönemde sürekli TZOB Otel’de kendisi için özel olarak dizayn edilmiş odasında kaldığı ve bütün masrafların da TZOB tarafından karşılandığı ifade ediliyor.

Başta Cumhurbaşkanı olmak üzere siyasi parti genel başkanları, Bakanlıklar, sivil toplum örgüt temsilcileri, pandemi tedbirleri kapsamında sahadan tamamen kopmazken, kontrollü ve kısıtlı bir şekilde çalışmalarını devam ettirirken, sahadan ve üretimden hiçbir şekilde geri durmayan çiftçinin kuruluşu olan TZOB yönetim kurulu üyelerinin hiçbir şekilde bir araya gelmemesi yaşanan çelişkiyi gözler önüne seriyordu.

TZOB YÖNETİM KURULU TOPLANTI BAŞINA HUZUR HAKKI ALIYOR

TZOB Başkanı Şemsi Bayraktar ve yönetim kurulu üyeleri, yaptıkları görevden dolayı maaş almazken, ayda bir yapılan yönetim kurulu toplantılarından toplantı başına huzur hakkı ücreti alıyorlar.

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/10348152/tzob-baskani-kendisini-otel-odasina-kapatmisti-2-yil-sonra-bir-ilk