Ülkemizde kucaklaşma ortamını biz sağlarız

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Ramazan Bayramı’nı Ankara ve İstanbul’da geçirdi. Bayramı Ankara’da karşılayan Karamollaoğlu, Bayram namazını Balgat Hamidiye Camii’nde kıldı. Camide partililer ve vatandaşlarla bayramlaşan Karamollaoğlu, namazın ardından gazetecilere açıklamalarda bulundu. Ardından İstanbul’a hareket eden Saadet lideri Karamollaoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının geleneksel bayramlaşma programına katıldı ve Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızın kabrini ziyaret etti.

“RAMAZAN AYINI HUZUR İÇERİSİNDE TAMAMLADIK”

Bayram namazını Balgat Hamidiye Camii’nde kılan Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, vatandaşlarla bayramlaştıktan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu. Ramazan ayını huzur içerisinde geçirdiklerinin altını çizen Karamollaoğlu, “Elhamdülillah Ramazan ayını huzur içerisinde tamamladık. Biz huzur içerisinde tamamladık ama maalesef bizim yaşadığımız huzuru yaşamayan birçok kardeşimiz var. Belki yüz binler, milyonlarca kardeşimiz var. Cenab-ı Hak onlara da bütün Müslümanlara ve bütün dünyamıza huzur ve barış ihsan etsin. Bu duada bulunuyoruz. Camilerimizde hemen hemen herkes barış için huzur için dua ettiler. Cenab-ı Hakk’tan niyazımız bu duaların kabul olması ve sıkıntıların bir an önce dinmesi. Bu vesileyle bütün milletimizin, kardeşlerimizin bayramlarını tebrik ediyorum. Bundan sonraki bayramlara da huzur içerisinde ve saadet içerisinde ulaşmalarını niyaz ediyorum” dedi.

“ÜLKE VE DÜNYA OLARAK ZOR BİR DÖNEMDEN GEÇİYORUZ”

Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığı tarafından düzenlenen geleneksel bayramlaşma programına katıldı. Çırpıcı Sosyal Tesisleri’nde gerçekleşen programda ülke ve dünya gündemindeki sıkıntıları değerlendiren Karamollaoğlu, “Ülke ve dünya olarak zor bir dönemden geçiyoruz. Dünyada barış ve huzur istiyorsak önce kendi memleketimizde bu durumu sağlamalıyız. Ülkemiz kavga içindeyken dünyada barışın olması mümkün olmaz. Adalet olmadan İslam’ın yaşandığını iddia etmek mümkün olmaz. Bugün adaletten bahsediyoruz. Hepimiz adalet mekanizmasının rahat çalışmadığından endişe ediyoruz. Bu endişeleri paylaştığımız zaman birileri rahatsız oluyor. Mahkemelere güven yok. Bir gün gelecek ülkemizde adalet sağlanacak inşallah. Herkesin emniyet içerisinde yaşamasını temin etmek istiyoruz. Allah yar ve yardımcımız olsun” diye konuştu.

“KUCAKLAŞMA ORTAMINI SAĞLAYACAK TEK PARTİ SAADET PARTİSİ’DİR”

Karamollaoğlu, “Ekonomik yöndeki sıkıntıları artık iktidar da inkar etmiyor. 19 yıllık tecrübeden sonra şimdi başlıyoruz diyorlar. 19 yıllık tecrübede ne hallere geldik? İktidardaki arkadaşlarımız yanlışlarından ders almıyor. Ağza alınmayacak kadar ağır ifadeler kullanıyorlar. Küfredeceksiniz sonra da kucaklaşalım diyeceksiniz. Kucaklaşma ortamını sağlayacak tek parti Saadet Partisi’dir” ifadelerini kullandı.

 “İKTİDAR OLMAMIZA İHTİYAÇ VAR”

Karamollaoğlu’nun yoğun bir ilgiyle karşılaştığı bayramlaşma programın ev sahibi Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı, “Herkesin Ramazan bayramını tebrik ediyorum. Dünyada kan, gözyaşı ve zulmün olmadığı bir düzeni tesis edip yeni bir dünyayı inşa ettiğimiz zaman daha güzel bayramlara erişmiş olacağız. Dünyayı zulümden kurtarabilmek için bizim iktidar olmamıza ihtiyaç var” dedi.

ERBAKAN HOCA’MIZIN KABRİ ZİYARET EDİLDİ

Saadet Partisi İstanbul İl Başkanlığının bayramlaşma programının ardından partililer Millî Görüş’ün merhum lideri Prof. Dr. Necmettin Erbakan Hoca’mızın kabrine akın etti. Çok sayıda Millî Görüşçü Merkezefendi Kabristanı’nda bir araya gelirken burada Kur’an-ı Kerim tilavetinde bulunuldu. Saadet Partisi Genel Başkanı Karamollaoğlu, Saadet Partisi Genel Başkan Yardımcısı Mustafa Kaya, Saadet Partisi İstanbul İl Başkanı Ömer Faruk Yazıcı ve Saadet Partisi Genel İdare Kurulu Üyesi Abdullah Sevim’in de katıldığı kabir ziyareti musahafanın ardından sona erdi. / MEHMET FAHRİ ÖZKAN-BEKİR SITKI ŞİRİN

- Milli Gazete, Gündem bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/10176980/ulkemizde-kucaklasma-ortamini-biz-saglariz