Twitter'ı en çok kullanan ülkeler! Türkiye'de kaç kişi kullanıyor?

Teknolojiye erişilebilirliğinin artması  ile birlikte sosyal medya platformları da telefonların vazgeçilmez uygulamalarından biri oldu. 2022 yılında en çok Twitter kullanıcısı olan ülkeler hakkında rakamlar açıklandı. 

Statista verilerinden elde edilen bilgilere göre, 2022 yılında en çok Twitter kullanıcısı olan ülkeler belli oldu.

TWİTTER, EN ÇOK ABD'DE KULLANILIYOR

Mikroblog olarak hizmet veren Twitter uygulamsaının 76,9 milyon ile en çok ABD’de de popüler olduğu görüldü. Türkiye’de ise bu rakam 16,1 milyon oldu.

Öte yandan Japonya 58 milyon kullanıcı ile ikinci sıraya yerleşti. Üçüncü sırada yer alan ülke 23,6 milyon ile Hindistan olarak kayıtlara geçerken, dördüncü sırada 19 milyon ile Brezilya’nın yer aldı.

TÜRKİYE'DE 16,1 MİLYON KİŞİ TWİTER KULLANILIYOR

Türkiye de ise 2006 yılında kurulan ve internetin “SMS”i olarak adlandırılan bu uygulamanın 16,1 milyon kişi tarafından kullanıldığı saptandı. Türkiye’nin kullanıcı sayısı ile Almanya, İspanya, Fransa gibi ülkelerin kullanım sayılarının çok üstünde olduğu görüldü. 

“TWITTER” MEDYANIN GÜNDEMİNDE

Öte yandan; medya takip kurumu Ajans Press, Twitter ile alakalı basına yansıyan haber adetlerini inceledi. 

Ajans Press’inyazılı basın ve online basın arşivinden derlediği bilgilere göre 2022 yılında Twitter ile alakalı 876 bin 790 haber çıktığı tespit edildi.

Twitter Türkiye’deki önemli kişilerin attığı tweetlerle haberlerde yer alırken,44 milyar dolara ElonMusk tarafından satın alınması ise son zamanların en çok konuşulan başlığı oldu.Twitter platformu için gerçekleşen satın alma Türk medyasında 6 bin 859 haber içeriğinde konuşuldu.

- Milli Gazete, Teknoloji bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/10078103/twitteri-en-cok-kullanan-ulkeler-turkiyede-kac-kisi-kullaniyor