'Beni kimse dolandıramaz' diyen öğretmen 27 bin lira dolandırıldı

Yalova'da Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi'nde görev yapmakta olan 29 yıllık öğretmen Gülay Korkusuz (49), bir arkadaşının Instagram hesabından yaptığı "3 bin TL'ye 72 bin TL kazandım. Siz de başvuru yapıp, kazanabilirsiniz" şeklindeki paylaşımını görerek söz konusu numarayı aradı.

Bu numaraya farklı zamanlarda 3 bin, 13 bin ve 11 bin lira gönderen Korkusuz, arkadaşının hesabının çalındığını öğrenince parasını geri istedi fakat parasını alamadı.

Kredi borcu olduğunu ve maaşının 3 yerden krediye kesildiğini belirten Korkusuz, "Zor durumda olduğum için borçlarımı kapatmak niyetiyle başvurdum. Amacım para kazanmak değil borçlarımı kapatmaktı. Meğer o ağabeyimizin Instagram hesabı çalınmış dolandırıcılar tarafından. O an algılayamadım, ben kendisi zannettim" dedi.

3 bin lira karşılığında 72 bin lira kazanabileceğini söyleyen kişilere inandığını belirten Korkusuz, "Ben kendime çok güveniyordum, diyordum ki 'beni kimse kandıramaz' diye düşünüyordum. Benim başıma geldi, kimselerin başına gelmesin, herkes çok dikkat etsin böyle bir şeye inanmasınlar" diye konuştu.

- Milli Gazete, Aile & Yaşam bölümünde yayınlandı
https://www.milligazete.com.tr/haber/10057557/beni-kimse-dolandiramaz-diyen-ogretmen-27-bin-lira-dolandirildi