- 25 Şubat 2020

Emeklilere verilen bayram ikramiyeleri kaldırılacak mı?

Maliye Bakanlığı'nın isteği üzerine SGK tarafından hazırlandığı iddia edilen yeni tasaaruf tedbiri taslağına göre emeklilere verilen Kurban ve Ramazan bayram ikramiyelerinin kaldırılacağı öne sürüldü.

Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın isteği üzerine SGK’nın aldığı yeni tasarruf tedbirleri tasarısına göre, emekli maaşlarında yüzde 5 kesintiye gidileceği ve emeklilerin bayram ikramiyesinin kaldırılacağı iddia edildi. SGK'dan konu ile ilgili açıklama geldi. Emeklilerin maaşlardan kesinti yapılacağı iddiaları üzerine Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan SGK yapılan açıklamada, "Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır" denildi.

FOX'tan Engin Yılmaz’ın ulaştığı tasarı metnine göre, çalışanlardan da emeklilerden de hazineye zorunlu aktarım olacağı, maaşlı olan herkesin maaşlarında kesinti olacağı ve hazineye katkı sağlanacağı açıklandı. Söz konusu habere göre, yüzde 5 sağlık kesintisi, Kurban ve Ramazan bayramlarında verilen bin TL ikramiye iptali, kız çocuklarına babadan maaş ve maaşlardan hazineye katkı ödemeleri gelecek.

MAAŞLARDA KESİNTİ OLACAK MI?

Öte yandan, Berat Albayrak’ın talimatıyla başlatılan çalışmada, çalışan ve memurlardan Hazine’ye maaş kesintisinin de gündemde olduğu öne sürüldü.

FATİH PORTAKAL: SİZ TASARRUF EDİN

FOX Ana Haber sunucusu Fatih Portakal da duruma sert tepki gösterdi. Portakal, tepkisini "Devlet hep halktan tasarruf bekliyor, ‘devlet tasarruf etsin’ deyince devlet hayatta tasarruf etmiyor. Umarım sadece bir niyet çalışmasıdır. Tedbir almak istiyorsanız siz tasarruf edin" sözleriyle dile getirdi.

SGK'DAN AÇIKLAMA GELDİ

SGK'dan emeklilerin maaşlarından kesinti yapılacağı iddiaları ile ilgili açıklama yapıldı. Açıklamada şöyle denildi:

"Bazı basın-yayın organlarında "SGK'da çok konuşulacak çalışma" şeklinde yer alan haberlere ilişkin aşağıdaki açıklamanın yapılması gereği görülmüştür. Söz konusu haberlerde dile getirilen hususlarla ilgili Sosyal Güvenlik Kurumu'ndan herhangi bir çalışma istenmediği gibi Sosyal Güvenlik Kurumu'nun böyle bir çalışması da bulunmamaktadır.
Sıklıkla yapılan bu tarz maksatlı haberler, kurumumuzu yıpratma ve vatandaşlarımızı yanıltma hedefi taşımaktadır. Bu maksatlı haberlere karşı her türlü hukuki hakkımızı kullanacağımızı da ayrıca belirtir, doğru bilginin peşindeki siz değerli basın mensuplarımızın dikkatine ve kamuoyunun bilgisine saygıyla sunarız."


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

04

Rıhtım - Utanmazlar zaten yüzde 5 zam verdiniz onudamı aliyonuz zıkkım yiyin kan kuşun geberin inşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 29 Şubat 19:13
03

Sehir - Emeklilere verilen ayın ilk haftası biten maaşlarında gözü olanların iki gözü birden çıksın

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 25 Şubat 19:01
02

Antiakape - Kaldirin bütün ikramiyeleri kaldirin , ama elbett bir gün bu emeklilerden saglam bir tokat yiyeceksiniz hemde 2023 bile göremeyeceksiniz.

Bunu göremeyecek kadar da acizsiniz.

Yanıtla . 11Beğen . 2Beğenme 25 Şubat 10:50
01

Remzi - Hiç çıkar yol yokmu gariban emekli nin maaşı na mı GÖZ dikiliyor zaten açlık sınırın da vekil maaş ları asgari ücret alsin

Yanıtla . 4Beğen . 1Beğenme 25 Şubat 10:25

Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi