- 27 Ocak 2020

Meteorolojiden uyarı: 28 Ocak Salı günü İstanbul hava durumu

Meteorolojinin verilerine göre, yurt genelinde yağışlı hava etkili olacak. İşte 28 ocak salı günü Türkiye genelinde beklenen hava durumu;

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamalara göre; yurdun genelinde parçalı ve çok bulutlu hava hakim olurken Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu (Sivas hariç), Batı Karadeniz (Sinop hariç )ile Adana, Mersin ve Çorum çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği bilgisi verildi. 

Yağışların bu akşam ve gece saatlerinde Balıkesir’in batı ilçeleri ile Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli çevreleri ile Muğla’nın kıyı kesimlerinde, yarın Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli (21-50 kg/m2) olması bekleniyor.

28 OCAK HAVA DURUMU NASIL OLACAK?

28 Ocak Salı günü gece ve yarın sabah saatlerinde iç ve doğu kesimlerde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor.

Hava durumu verileri doğrultusunda Marmara Bölgesi'nde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olurken ara ara sağanak yağış kendisini gösterecek. Çanakkale çevrelerinde, gece saatlerinde Edirne, Kırklareli ve Tekirdağ çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor. Bursa, İstanbul, Kırklareli ve Çanakkale 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

İSTANBUL'DA HAVA DURUMU - 28 OCAK İSTANBUL HAVA DURUMU VERİLERİ 

Edirne ilimizde hava sıcaklığı 5 derece ile 13 derece arasında olurken parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu bir hava olaağı öngörülüyor. 

İstanbul'da ise parçalı çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı hava hakim olacak. 

KIRKLARELİ: Parçalı çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde kuvvetli olması bekleniyor.

KOCAELİ: Parçalı çok bulutlu, bu gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı

EGE: Parçalı ve çok bulutlu, kıyı kesimleri ile zamanla bölge genelinin yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların bu gece saatlerinde Muğla’nın kıyı kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. Afyonkarahisar, Denizli, İzmir ve Manisa 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

A.KARAHİSAR: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

DENİZLİ: Parçalı çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren yağmurlu

İZMİR: Çok bulutlu ve aralıklı sağanak yağışlı

MANİSA: Parçalı çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı

AKDENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, batı kesimleri ile yarın Adana ve Mersin çevrelerinin aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın Antalya’nın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor. İşte Adana, Antalya, Hatay ve Mersin 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

ADANA 6°C, 15°C: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı sağanak yağışlı

ANTALYA: Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların yarın doğu ilçelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

HATAY: Parçalı, zamanla çok bulutlu

ISPARTA: Parçalı ve çok bulutlu ve aralıklı yağmurlu

İÇ ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinde Eskişehir çevreleri ile yarın Sivas dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu, kuzey kesimlerinin yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde bölgenin doğusunda buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İşte Ankara, Eskişehir, Konya ve Sivas 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

ANKARA : Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yüksek kesimleri yer yer karla karışık yağmurlu

ESKİŞEHİR: Parçalı ve çok bulutlu, gece saatlerinden itibaren aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

KONYA: Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

SİVAS: Parçalı, zamanla çok bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde yer yer pus ve sisli

BATI KARADENİZ: Parçalı ve çok bulutlu, yarın Sinop dışında bölge genelinin aralıklı yağmurlu, iç kesimlerinin yükseklerinin yer yer karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. İşte Bolu, Düzce, Kastamonu ve Zonguldak 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

BOLU: Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu, yüksek kesimleri karla karışık yağmurlu

DÜZCE: Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

KASTAMONU: Parçalı ve çok bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra aralıklı yağmurlu

ZONGULDAK: Parçalı ve çok bulutlu, yarın aralıklı yağmurlu

ORTA ve DOĞU KARADENİZ: Parçalı bulutlu, yarın öğle saatlerinden sonra Çorum çevrelerinin yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Bu gece ve yarın sabah saatlerinde iç kesimlerinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Rize, Tokat, Samsun, Trabzon 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

AMASYA: Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli

SAMSUN: Parçalı bulutlu

TOKAT: Parçalı bulutlu, bu gece ve yarın sabah saatlerinde hafif buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sisli

TRABZON: Parçalı ve az bulutlu

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Kuzeydoğusunda kuvvetli olmak üzere bölge genelinde buzlanma ve don olayı ile birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İşte Erzurum, Kars, Malatya ve Van hava durumu.

ELAZIĞ: Parçalı ve az bulutlu

ERZURUM: Parçalı ve az bulutlu

MALATYA: Parçalı ve az bulutlu

VAN: Parçalı ve az bulutlu

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu, yarın zamanla batı kesimlerinin parçalı bulutlu geçeceği tahmin geçeceği tahmin ediliyor. Bölgenin kuzeydoğu kesimlerinde bu gece ve yarın sabah saatlerinde buzlanma ve don olayı birlikte yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. İşte Adıyaman, Diyarbakır, Siirt, Şanlıurfa 28 Ocak 2020 Salı (yarın) hava durumu.

DİYARBAKIR: Az bulutlu

GAZİANTEP: Parçalı ve az bulutlu

SİİRT:  Az bulutlu

ŞANLIURFA: Az bulutlu


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi