- 14 Mart 2019

"%80'nin altına düşerse toplum iktidarı göndermeye karar vermiştir"

Medyascope'ta Gürhan Ertür'ün konuğu olan Bekir Ağırdır "Seçime katılım %80'in altına düşerse toplum iktidarı göndermeye karar vermiştir." dedi.

Medyascope'ta yayınlanan "Şehir Hepimizin" programına konuk olan T24 Yazarı Bekir Ağırdır "24 Haziran'da, 1 Kasım seçimlerimde %87'lerde gerçekleşmişti. Bu kez %80-85 aralığında olabilir. %80'in altına düşerse toplum iktidarı göndermeye karar vermiştir." şeklinde konuştu. Ağırdır, "Radikal sonuçlar çıkarsa erken seçim olabilir, iktidar zorlanabilir." dedi.

"Türkiye insanı siyasi hayata dahil olabilmenin tek mekanizması olarak seçimdeki oyu olarak gördüğünü ve bunu kutsal kabul ettiğini söyleyen Ağırdır, "Halkın yine eşini, çoluğunu çocuğunu alıp sandığa gideceğini sanıyorum. Ama bu bönem, bu yerel seçime özgü olan birkaç tane yeni dinamik var. Genel ana karakter hep sözünü ettiğimiz kutuplaşma ve kimliklere sıkışma. Üç ayrı Türkiye ve üç ayrı Türkiye'nin üç ayrı ihtiyaçlar ve talepler dizisine sıkışan bir seçim öncesi yaşayıp geldik." şeklinde konuştu.

"Bu seçime özgü fark; yaşanan ekonomik sarsıntı. Bu hem iktidar hem muhalefet partilerine bakışlarında önemli bir unsur. Bunun etkisinin ne olacağı meselesi var." diyen Ağırdır, "Bir yandan da herkesin kendi partisine karşı ciddi eleştirileri var. Kimliğine değil ama partisine var. Ama ağırlıklı duygu hala kendi partisini eleştirirken hatta ceza vermeliyim dürtüsü güçlü iken, daha güçlü bir dürtü var; diğer tarafa geçememek..." dedi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi