- 30 Kasım 2018

9 aydır oğlunun mezarında yaşıyor

Şanlıurfa'da, 9 ay önce otomobil çarpması sonucu ölen motosiklet sürücüsü Yusuf İzzetin Toprak'ın (21) babası Mehmet Toprak (45) oğlunun mezarında yat...

Şanlıurfa'da, 9 ay önce otomobil çarpması sonucu ölen motosiklet sürücüsü Yusuf İzzetin Toprak'ın (21) babası Mehmet Toprak (45) oğlunun mezarında yatıp kalkıyor. Oğlunun ölümünde kusuru olanların cezalandırılmasını isteyen baba, Oğlumun ölümüne dayanamıyorum, kimse ceza almadı, olan benim oğluma oldu diyerek gözyaşı döküyor.


Trambüs Projesi nedeniyle ulaşımın tek şeritten sağlandığı Haleplibahçe Caddesi'nde, 27 Şubat günü, otomobil, Yusuf İzzetin Toprak'ın kullandığı motosiklet ile çarpıştı. Kazada, motosikletten yola savrularak başını kaldırım taşına çarpan Toprak olay yerinde yaşamını yitirdi. Askere gitmeye hazırlanan Toprak,Süleymaniye Mahallesi'ndeki Mehmetçik Mezarlığı'na defnedildi.


İnşaat işçisi baba Mehmet Toprak ise oğlunun çlümünü bir türlü kabullenemedi. Günlerini oğlunun mezarında geçiren baba, ilerleyen zamanlarda geceleri de mezarlıkta kalmaya başladı. Oğlunun mezarının yanından bi an olsun ayrılmayan Mehmet Toprak'ın, eşi ve 4 çocuğu ise yakınları ile komşularının yardımıyla geçiniyor.


Oğlunun ölümüne tek şeride düşürülen yolda önlem almayan Karayolları ve belediye ile ters yöne giren otomobil sürücünün neden olduğunu ancak hiçbirinin ceza almadığını öne süren acılı baba, Oğlum ihmaller zinciri sonrası hayatını kaybetti. Benim acım ilk günkü gibi taze. Oğlumun ölümüne, ailemizin dağılmasına ve benim mezarlıkta yatıp kalkmama neden olanlar yaşamlarını kaza öncesindeki gibi sürdürüyor. Oğlumu hayattan koparanların cezalandırılması için Cumhurbaşkanımızdan yardım istiyorum dedi.


Sadece banyo yapmak için eve gittiğini, bu sırada eşi ve çocuklarını gördüğünü anlatan Mehmet Toprak, şöyle konuştu:
Oğlum nişanlıydı, kazadan 21 gün sonra askere gidecekti. Asker dönüşü evlendirecektim. Çocuğum Balıklıgöl'den eve gelirken, ters yöne giren arabanın çarpmasıyla ölüyor. Oğlumun ölümüne dayanamıyorum. Oğlum öldü ama kimse ceza almadı. Oysa o kazada hem otomobil sürücü hem belediye hem de karayolları suçlu. Ama hiçbirine bir şey olmadı, olan benim oğluma oldu. Eğer oğlumun ölümüne yol açanlar ceza almazsa hayatıma son vereceğim.Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Osman - Rabbim kimseye evlat acısı göstermesin.........Yaşayan bilir.........

Yanıtla . 1Beğen 05 Aralık 18:01
03

Molla KASIM - Belediyeler ve karayolları , genelde doğru dürüst çalışmalarda . Önlem almıyorlar, bu ne ilk nede sonuncu. Yol yapım ekiplerine ağır ceza verilse . Ve önlem almayan belediye başkanı ve karayolları müdürleride çeza alsa böyle olurmu. En baştan şu şekilde bir kanun olmalı. Yol yapım çalışmalrında alınması gereken önlemler kursunu bitirip sertifika almayan çalışan bu tip işler çalıştırılmayacak. Ayrıca iş güvenliği denetim personeli , çalışmalarda bulunacak ve sorumlu olacak .

Yanıtla . 1Beğen 05 Aralık 12:33
02

Orhan Kara - Bence kazaya sebep olanların ve bu yorumu yapanın psikolojik tedaviye ihtiyacı var. Evlat acısı nedir bilir misin? Dünyanın en ızdırap veren şeyidir. Allah kimseye yaşatmasın. Mekanı cennet olsun..

Yanıtla . 15Beğen 30 Kasım 17:11
01

Zafer Çalışkan - Bu vatandaşın başı sağ olsun ama pisikolojik tedaviye ihtiyacı var.

Yanıtla . 1Beğen 30 Kasım 15:43

Şehir Markaları

1 yıllık yayın süresi ve makul bütçesi ile markanızı parlatın.

0 (212) 697 10 00
Reklam bilgi