- 23 Ağustos 2017

Klima açmayan şoförden yolculara: Sana ne ulan, git şikayet et!

Bursa'da BURULAŞ'a ait belediye otobüs şoförü ile yolcular arasında, klima açma meselesi yüzünden çıkan tartışma kameralara yansıdı. Yolcuların, otobüsün havasız ve sıcak olduğu için klima açmasını söylediği otobüs şoförü, yolculara "Terbiyesizlik yapma, Sanane ulan, senin muhattabın ben değilim, git şikayet et. Bağırma lan" diye tepki göstermesi kameralar tarafından görüntülendi.

Bursa'da, BURULAŞ'a Kent Meydanı-Kaplıkaya hattında çalışan S1 numaralı belediye otobüsünün şoförü ile yolcular arasında ki klima açma tartışması kameralara yansıdı. Yolcular, otobüsün havasız olması ve hava sıcaklığının yüksek olması sebebiyle klima açmasını söylediği otobüs şoförünün sert tepkisiyle karşılaştı.

'GÜZELLİKLE SÖYLÜYORUM' DİYEN YOLCUYA: BAĞIRMA LAN!

Otobüs soförünün yanına klimayı açmasını söylemek için giden yolcu H.A., soförun sert tepkisini cep telefonu kamerasına kayıt etti. H.A., otobüs soförüne, "Klimayı açarmısın, kendin camı açmıssın, biz burada ne haldeyiz. Güzellikle söylüyorum biz burada kan ter içinde kaldık" demesiyle ismi öğrenilemeyen otobüs şoförü, "Terbiyesizlik yapama, senin muhattabın ben değilim, git şikayet et, bağırma lan başıma, sanane ulan, git arkaya otur, ne olacak ne yapacaksıni?" diye tepki gösteriyor.

KLİMAYI AÇMADAN YOLA DEVAM ETTİ

Otobüs şoförünün, otobüs seyir halindeyken direksiyonu da elinden bırakıp arkada oturan ve kendisine tepki gösteren diğer yolculara dönüp "Sana ne oluyor?, sen ne yapıyorsun?" diye cevap verdiği de görülüyor. Otobüs şoförünün, içerisinde yaklaşık 60 yolcu bulunan otobüsün klimasını açmadığı ve yoluna öyle devam ettiği iddia edildi.


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz

04

Fer - Yaptırım uygulanmadığı sürece herkes diledigince haksızca ahkam kesip kişisel hakları ihlal eddebiliyor ...bizim medenice yasam hakkımız yokmu otobusleri dolmusları kullanmak bizler için zaruri ihtiyaçtır fakat her türlü haksız muameleyle karsı karsıyayız..bazı şikayet mercilerininse uyguldığı hiçbir caydırıcı onlem ve kural yok basvursanızda sonuç degişmiyor..ozellikle de istanbul dolmuslarında tamamıyla keyfi uygulamaların sonucunda şikayetler hiçbirseyı değiştirmiyor..yetkilileri belediyeleri bu konuda toplum ihtiyaç ve haklarına saygılı yaklasıma ve kalıcı çözum getirmeye davet ederiz...

Yanıtla . 0Beğen 23 Şubat 15:50
03

İsmail - Kendi evinde öğleleri klima açmaz sabah soğuğunda havazız kalmış

Yanıtla . 0Beğen 23 Ağustos 23:30
02

Orhan - Terbiyesiz şöfūr sanki babasının malı o yolcular olmasa sen neyi sūreceksin acaba.böyle kişilere iş verilmemeli.

Yanıtla . 2Beğen 23 Ağustos 23:07
01

Uğur - sözün bittiği yer...

Yanıtla . 1Beğen 23 Ağustos 22:47