- 08 Ağustos 2017

Dinlenmek için okyanusa soktuğu ayaklarını et yiyen bitler kemirdi

Okyanusa ayaklarını sokan 16 yaşındaki genç, et yiyen bitler tarafından ısırıldı. Suyun soğuk olmasından dolayı ısırıldığını fark etmeyen gencin sağlık durumu iyi.

Ayaklarını okyanusun serin sorularına bırakarak yorgunluğunu gidermek isteyen 16 yaşındaki Sam Kanizay’ın başına hiç beklenmedik bir şey geldi. Bir futbol maçının ardından ayaklarını dinlendirmek için suya sokan Sam, okyanustan çıkıp ayakkabılarını giymeye hazırlanırken bacaklarının her yerinin kanlar içinde kaldığını gördü. Tüm cildini yemeye çalışan deniz bitleri tarafından kemirilen Sam, okyanusun suyu soğuk olduğu için acıyı hissetmedi.

Geçen hafta Sam’in girdiği Brighton Dendy Street sahilinde 3 dereceye kadar düşen sular, gencin ısırıldığını fark etmemesine neden olmuş ve bu yüzden ayakları bu hale gelmiş.

Bütün bulgular deniz bitini gösterse de hala bu konuda emin olmadıklarını belirten deniz biyoloğu Michael Keogh, deniz bitleri için “Ölü balıkları temizleyecek ve yaşayan dokular üzerinde beslenecek temizleyiciler” tanımlamasında bulundu. “Çoğunlukla bir santimetre uzunluğundan daha kısa olan canlılar, bu boyutları yüzünden yaptıkları ısırıklarda çok fazla dikkat çekmiyor” diyen Keogh, yine de bu canlının deniz biti olmayabileceğini, “denizanası larvası” olabilme ihtimalinin bulunduğunu belirtti.

Orada tekrar yüzeceğini söyleyen Sam ise yavaş yavaş iyileşiyor.Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz