Hak Üstün Olsun Mücadelesi

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.
Hak; her şart altında değişmeyen gerçektir. Her şart altında ve her zamanda ve mekânda değişmeyen gerçek İslam’dır. İslam, hak olan Allah’tandır. Hakikat, doğruluk, adalet arayan, aradığını sadece hak olarak indirilen Kur’an’da, elçiliği hak olan Hz. Muhammed’in sünnetinde bulabilir. Hakikat, doğruluk ve adalet kişilere göre değil, Allah ve Resulünün bildirdiği esaslara göredir. Bütün insanlar; yaratan Allah’ın, onu yaratmış olduğu gayeye ve hikmete uygun bir yolda yürümeleri fıtratın gereğidir. Beşeri din ve düzenler, kanaatler, bana göreli yaklaşımlar, teori ve zanlar, hak ve hakikat ölçüsü olamaz. Hak; Allah’tan bize gönderilen kanunlardır. Hukuk; hak kelimesinin çoğuludur. O yüzden haklar, yani hukuk da, Kur’an ve sünnete dayanmalı, mutlak hak ve hukuk ilahi hükümlerde aranmalıdır. Şahsa, zamana ve mekâna göre değişen, beş on sene içinde eskidiği kabul edilip değiştirilmek istenen şey hak olamaz. Bunlar ancak zulüm olur. Maide 45: “Kim Allah’ın indirdiği ile (Kur’an’la) hükmetmezse, icraat yapmazsa onlar, işte onlar zalimlerin ta kendileridir.” Hak ve hukuk, Hak olan Cenab-ı Allah’tan gelirse hak ve hukuk olur. Bunu insan belirlemeye kalkarsa o, hak ve hukuk olmaz. Çünkü insanın kendisi hak değildir. Kendisi hak olmayandan, hak ortaya çıkmaz. Mümin ve Müslüman’ın mücadelesi, Hakk’ın bildirdiği hakkın üstün olması, Adil Düzen’in kurulması için olur. Bu mücadele; insanları baştan sona hayır olan İslam’a çağırmak, iyilik olan Adil Düzen’i telkin ve teklif etmek, kötülük olan faizci zulüm düzenini ortadan kaldırmak için yapılır. Biz Müslümanların sorumlu olduğu şey; insanları Allah’ın razı olduğu İslam yoluna hikmetle, güzel olan tanıtma ve mücadele ile çağırmaktır. Emrolunduğu gibi görevini yapan Müslümanlar, Allah’ın razı olduğu kullar olurlar ve dünya imtihanını kazanabilirler. Bu netice, onlar için büyük bir zafer ve kurtuluş olur.

TEŞHİS

Hakkı üstün tutmanın öncelikli şartı, batılı bilip tanıdıktan sonra onu bir bütün olarak reddetmektir. Milli Görüşçü olmak, batılı ret ile başlar. Teşhis; iman ve İslam’ı bozan mikropları, sebep olduğu hastalıkları tanımaktır. Günümüzde hastalık üreten mikrop Siyonizm ve Haçlı Batı’dır. Yaklaşık bir asırdır, Türkiye’de uygulanan faizci kapitalist düzen, ırkçı emperyalizmin ve Haçlı Batı’nın finans kapitalizmidir. Türkiye’de bütün müesseseleri ile bu faizci zülüm düzeni yürütülmektedir. Bu bir sömürü düzenidir. Aslında bu bir yıkımdır.

Bütçenin sürekli açık verdiği, üretime dönük hiçbir ciddi yatırımın yapılmadığı ve açıkların ancak borçlanarak kapatılabildiği bir ülkede ekonominin rayında gittiğini ileri sürmek ancak bilinçli bir gafletin neticesidir. Yaşanılan ekonomik krizin sebebi israf ve faizci sömürü ekonomisidir. AK Parti ve diğerleri, bu sömürü düzenini benimsediği ve yürüttüğü için Türkiye bu hale gelmiştir. En büyük ekonomik fesat ve yıkım ise bilinçli bir şekilde AK Parti iktidarı döneminde yaşanmıştır. Bu yıkımın temel sebebi, küçük bir faizci gurubun, sermaye ve medya gücü ile siyasette ve bürokraside etkin olması ve bu suretle toplum aleyhine haksız menfaat sağlamasıdır. Ülkemizde “adil bir ekonomik düzen” yürütülmüyor. Bunun için herkes ürettiği kadar tüketme hakkına sahip olamıyor. Sömürü ekonomisinin temel bazı özellikleri şunlardır: 1-Vergi, zam, faiz, düşük ücret ve düşük taban fiyatlarıyla, halkın sahip olduğu bütün imkânlar elinden alınmaktadır. 2-Kur, faiz oranları ve enflasyon politikaları vasıtasıyla, halkın imkânları iç ve dış sermaye gruplarına aktarılmaktadır. Bütçe “denk bütçe” esasına göre değil, açık verecek şekilde yapılmaktadır. Bütçe açığı da yüksek faizli borçlanmalarla karşılanmaktadır. 3-Yıllardır uygulanan faiz ekonomisi sonucu, milli üretim azalmakta, ithalat ve işsizlik artmaktadır. 4-Özelleştirme adı altında, milletin tasarrufları ile oluşturulmuş milli kuruluşlar şaibeli bir şekilde yabancı ve yerli tekellere haraç mezat satılmakta, bunun neticesinde ülke ekonomisinin bel kemiği durumundaki tesisler, güvenlik ve savunmamızla ilgili sektörler, topyekûn küresel sermayenin eline teslim edilmektedir. 5-Ülke toprakları, köy arazileri dâhil, kontrolsüz bir şekilde yabancılara satılmaktadır. 6-İsraflar ve atıl yatırımlar. Bu faiz ekonomisi ve uygulamaları ile ülke ekonomisinin düzlüğe çıkması ve “güçlü ekonomiye geçiş” mümkün olmaz.

TEDAVİ

Yaşanan bu ekonomik felaketi ortadan kaldırmak için yapılacak tek şey; faiz ekonomisinden, üretim ekonomisine geçiştir. Bu ise sadece Milli Görüş= Saadet Partisi iktidarı ile mümkündür.
Saadet Partisi “Adil Üretim Ekonomisi”ni esas alırken, AK Parti ve diğerleri “Sömüren Faiz Ekonomisi”nde ısrar ediyorlar. Saadet Partisi “Türkiye’nin Bütünüyle Kalkınması”nı esas alırken, AK Parti ve diğerleri, “Sermaye Sahiplerinin Kalkınması”nı destekliyorlar. Saadet; “Adil Bölüşüm” ve “Herkese Refah” derken, onlar “Faizciler Refah” bulsun diyorlar. Bizim Milli Görüşçü olmamız, onların da “Batı taklitçisi işbirlikçiler” olması aramızdaki temel farktır. Reel Üretim Ekonomisi’ne geçişin başarılabilmesi, iki şarta bağlıdır. 1-Kadro: Milli Görüş’e, milli heyecana ve başarma aşk ve azmine sahip, bilgi, plân, program, takip, intaç sistemini disiplinle uygulayacak kadro ile bu hedefler gerçekleşebilir. 2-Zihniyet: Milletin kendi kaynaklarına güvenmek ve onları harekete geçirmek; üretim, istihdam ve ihracat seferberliğini başlatmak; bölüşümde herkesin hakkını almasını, ülkenin bütününün kalkınmasını ve bütün gelir guruplarının milli gelirden dengeli ve adil bir şekilde pay almasını sağlamak, ancak hakkı hukuku üstün tutan bir zihniyetle mümkündür. Böyle bir politikanın başarılı bir şekilde yürütülmesi, adil bir düzene dayalı yeni bir dünyanın kurulmasına bağlıdır. Bu vizyona sahip olmayanlar, Türkiye’yi maddi ve manevi yıkımdan kurtaramazlar. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?