Reklamı Kapat

Fransa ve Almanya İzlenimleri

Bismillahirrahmanirrahim
Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Peygamberimiz; “Ben güzel ahlâkı tamamlamak için gönderildim” buyuruyor. Bu güzel ahlâkın özünde “halikı tazim mahlûka şefkat” vardır. Herkesin saadetini istemek için cihat etmek, kötülüklere karşı durmak bir güzel ahlâktır. İslam’ın emretmediği huylara sahip olmak, fert ve toplumun arasına kin ve nefret tohumları ekmek, Müslümanlık yolu olamaz. Kur’an’ın emirlerine, Peygamberimizin sünnetine muhalefet ederek İslam yaşanmış olmaz. Ümmet, itaat, cihat, biat, maruf, münker, helal, helal, haram, evliya, iman, küfür, infak, zekât, kardeşlik, tevhit, ittifak, hayır ve şer, hak ile batıl gibi bütün Kur’an kavramları, şuurlu Müslümanlar olarak vermekte olduğumuz hayat mücadelesinin dayandığı kodlardır. Yaklaşık bir ay, Fransa’da Strazburg, Paris, Centre, Lyon bölgelerinde yaptığımız çalışmalarda, ümit verici gelişmeler yanında, az da olsa bizi üzen durumlarla da karşılaştık. Almanya’nın Stuttgart bölgesinde yaptığımız çalışmalarda da benzer manzaralarla karşılaştık. İGMG teşkilatlarımız ile DİTİP cemiyet ve camilerini ziyaret ettik. Yetkililer ve vatandaşlarımızla, işadamlarımızla çeşitli sohbetlerimiz oldu. Türkiye’de olduğu gibi Avrupa’da yaşayan vatandaşlarımızın da içinde bulunduğu ahval genelde aynıdır. Adı Müslüman fesatçıların ürettiği algıları nas kabul eden kimi insanlar, güya düşman olarak gördükleri muhataplarına karşı nefret dili kullanabiliyorlar. Saldırgan bir tutum içine giriyorlar. Olaylar, İslam ile ölçülüp değerlendirildiğinde meseleler tek tek çözülmüş oluyor ama bu İslam’ca düşünebilenler arasında mümkün oluyor. Milli Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu beraberinde bir heyetle birlikte Berlin Temsilciliği’nin hizmet binasının açılışını yaptılar. Çeşitli ziyaretlerde bulundular. İGMG Kurucu Genel Başkanı merhum Zeynel Abidin’in kabrini ziyaret ettiler. Duisburg’da Saadet Avrupa’nın yeni merkez binasının açılışı yapıldı ve bölge temsilcileri ile bir toplantı yapıldı ve Saadet Avrupa Buluşması icra edildi. Sonra Essen Temsilciliği’nin hizmet binasının açılışı gerçekleştirildi. Ardından bir süre önce ırkçı saldırıya uğrayan Mustafa Akçay evinde ziyaret edildi. İGMG için Erbakan Hoca’mız; “İGMG bizim Avrupa’daki kolordumuz” derdi. Yine Erbakan Hoca’mızın; “Saadet Partisi, son imtihanı kazananların partisidir” sözü, bütün Milli Görüşçüler için önemli bir istikamettir. Allah hiçbirimizi Milli Görüş şuurundan, Saadet’li olmaktan ayırmasın.

İNSANIMIZ
İnsanımız, çok yönlü bir savaşın kurbanı olarak Milli Görüş şuurundan uzaklaştırılmak isteniyor. Adil Düzen, İslam Birliği, Yeni Bir Saadet Dünyası’nın kurulması cihadından kopsun, zulme tepkisiz ve davasız hale gelsin çalışması yapılıyor. İslam ve Müslümanlarla ilgili oyunları anlamasın diye başka oyunlarla avutulup uyutuluyor. Boş kafalı, dünyacı, çıkarcı, muhafazakâr hale getiriliyor. İnsanımızın kimliksizleştirilmesi, cihattan koparılıp liberalleştirilmesi ve buna seyirci kalınarak zulüm ve zalime destek verilmesinden daha büyük gaflet, hıyanet ve kriz olmaz. Milli Görüşçü olduğunu iddia eden kimi insanlar, yaratılış gayesini unutmuş, kime, niçin ve nasıl itaat veya isyan etmesi gerektiğini düşünemeyecek hale gelmişse, her şey ters yüz olacak, bireysel günahlar fesada, fesat fitneye, fitne toplumun dünya huzurunu ve ahiret saadetini kemirmeye başlayacaktır. Zulme ve zalime “La”sı olmayan bir inanç yaygınlaştırılıyor, hakka itaati ve zalime isyanı olmayan, Allah’a isyan edenlere ve zalimlerin düzenine uygun bir ılımlı İslam dayatılıyor. Her şeyle, özellikle egemen tüm güçlerle, onların ilah ve rab anlayışlarıyla uzlaşan, Allah’ın hor gördüklerini hoş görmek için bin dereden su getiren, tepkisiz, muhafazakâr Müslümanlık hâkim kılınmak isteniyor. Bu yol, yol değildir. Müslümanların, Adil Düzen, İslam Birliği, Saadet Dünyası istikametinden şaşırıp, yanlış işaretlerle mecburi istikamet diye gösterilen faizci kapitalist düzen yolu üzerinde “dur” diye direnen bir topluluk yoksa ve yoldaki işaretleri doğrusuyla değiştirme çabasında olan bir teşkilat bulunmuyorsa uçurumlara yuvarlananlara ağıt yakacak bir kimse bile kalmayacaktır. Saadet Partisi böyle bir teşkilattır. Milli Görüşçü olmanın sağlamasıdır. Saadet Partisi’yle arasına mesafe koyan kuruluşlar, yok hükmünde olurlar.

İTAAT VE İSYAN
İtaat ve isyan bir bütündür. Yani, Allah’a itaat eden, İslam’a, Adil Düzen’e sarılır, batıldan, faizci kapitalist düzenden de kaçınır. Hem itaat, hem isyan birlikte barınamaz. Bazı insanlar, övülürken, “kumarı, içkisi ve kötü alışkanlıkları yok” diye bazı isyan türü davranışlarının olmadığı, o yüzden iyi insan olduğu vurgulanır. Bu “yok”ların yanında, nelerin “var” olup olmadığı önemsenmez. Bu adam, hayra mı, şerre mi hizmet ettiğine bakılmaz ise fert ve toplum saadet bulamaz. Allah ve Peygamber; müminleri kurtaracak, onlara hayat verecek şeylere çağırmaktadır. Bu davete icabet etmektir, itaat. İnsanların insanlara haksız hükmü, zalimin tahakkümünü doğurur. Zalime destek olanları zalimler yönetir. Bugünkü zulüm dünyasını, saadet dünyası ile değiştirmek, saadeti bu asra taşımaktan başka çözüm yoktur. Hakkın hâkim, batılın yok olması için cihat gerekir. Cihat ise ümmet halinde yapılır. Cihadı yapacak olan ümmet, tek bir ümmet olmak zorundadır. Cihadın tek bir merkezden yönetilmesi, ittifak emrinin gereğidir. Bu, İslam Birliği’nin kurulması anlamına gelir. Müslümanların birliğini bozacak her davranış ve tercih tefrikadır ve tefrika haramdır. Bizim haber kaynaklarımız bellidir. Bizler yalan habere kulak veremeyiz. Yalan haber üretip, onu gerçekmiş gibi etrafa yayamayız. Milli Görüş’ün mücadelesi batılı engellemek, kötülükler ile mücadele etmektir. Batıl batıl ile mücadele ettiğinde, tutacağımız taraf adalettir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA), Anka Haber Ajansı (ANKA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT ve genel af çıkar mı?