Millî Gazete

Millî Gazete’deki ilk yazımda (24 Ekim 2016), Müslümanların son üç asırdır içine düştüğü “Mağlubiyet Psikolojisi”nden kurtulması için neler yapması gerektiğinden bahsetmiş ve neden Millî Gazete’de yazdığımı şöyle açıklamıştım:
“Mağlubiyet Psikolojisi’nden kurtulmamızın anahtarı, İsra Suresi’nin 81’inci Ayet’indeki şu emirde saklı: ‘Yine deki ki: Hak geldi, bâtıl zâil oldu! Şüphesiz ki bâtıl, yok olmaya mahkûmdur.’
Merhum Necmettin Erbakan Hoca tarafından kurulan ve 12 Ocak 1973’teki ilk sayısında ‘Yahudi Kongresi’ni eleştirebilen; logosuna ‘Hak geldi bâtıl zâil oldu’ ayetini yazan bir gazete ve ona inanmış okurlar elbette ‘Mağlubiyet Psikolosi’ni yenmişlerdir.
İşte bunun için buradayım.”
Bugün Müslümanların en büyük sorunu Batıcılık, Batı hayranlığı, Batı taklitçiliği ve buna bağlı olarak ortaya çıkan “Mağlubiyet Psikolojisi”dir. Bu psikoloji, öyle tehlikeli ve öyle moral bozucu bir hastalıktır ki, İslâm âleminin bütün motivasyonunu, geleceğe olan inancını, kâfirler karşısında galip gelme duygusunu bitiren; yerine, “Bizden adam olmaz, bu Müslümanlar işe yaramaz, Batı’yı yakalamamız çok zor” gibi elimizi kolumuzu bağlayan, motivasyonumuzu, inancımızı altüst eden ve mutlaka tedavi edilmesi gereken bir hastalık.
Bu bakımdan Müslümanların bugün en büyük sorunu bâtıl karşısında içine düştüğü “Mağlubiyet Psikolojisi”dir. Bu hastalıktan dolayı Batı’dan tevarüs eden ne varsa içselleştirmeye çabalarız.
Bu yüzden, Batı’dan gelen ne varsa kabullenme alışkanlığı ortaya çıkmıştır. Bundan dolayıdır ki, İslâm’ın kültürel, siyasal, ekonomi ve hukuk alanlarına ilişkin düzenlemeleri, sosyal yaşamın her alanını, her aşamasını kontrol altında tutan kurallarını, İslâm’ın bu bütüncül yapısını bir kenara bırakıp Batı’nın değerlerini hayatımızın her alanına hâkim kılma yarışındayız.
İşte, İslâm’ın kültürel, siyasal, ekonomik, hukuksal ve sosyal alana ilişkin kurullarını sadece Türkiye’ye değil, sadece İslâm âlemine değil bütün dünyada hâkim kılma hedefini başlattığı için değerlidir rahmetli Erbakan Hocamız. Bunun için değerlidir Millî Görüş hareketi, bunun için değerlidir Millî Gazete.
Eğer, ırkçı emperyalizmin bize dayatmalarına teslim olacaksak, Batı’nın değerlerini hayatımıza hâkim kılacaksak, Batı’ya karşı galebe çalacağımıza inanmamışsak, Batı taklitçiliğine müptela olmuş, içimizdeki mağlubiyet psikolojisinden kurtulamıyorsak beşeriyet içinden çıkartılmış en hayırlı ümmet olma misyonunun farkında değiliz demektir.
İslâm sadece ritüellere hapsolmuş bir din midir ki, kültürel, siyasal, ekonomik, hukuksal ve sosyal alana ilişkin ne varsa Batı’dan alalım. Buna itiraz ettiği için değerlidir Millî Gazete.
Daha geçen gün kur korumalı mevduatlara verilen faizi meşrulaştırma girişimine yayın yönetmenimiz Mustafa Kurdaş bey karşı durdu ve “Bu yol Hayrettin Karaman’ın yoludur. Müslümanların, Kur’an’ın yolu değildir. Dinler arası diyalogdan faizle diyaloga kadar gelinmiştir” dedi. İşte Millî Gazete bunun için değerlidir.
Millî Gazete, yarım asırlık yayın döneminde Siyonizm’e ve Haçlı zihniyetine karşı durmuştur. Irkçı emperyalizmin dayatmalarına karşı direncini hiç yitirmemiştir. İçinde fikir öfkesi taşıyan bir topluluğun düne, bugüne ve yarına dair ne varsa ortaya koymaya çalıştığı, en azından bunu dert edindiği bir topluluğun mektebidir Millî Gazete.
Millî Gazete, Erbakan Hocamızın emanetidir. Bu emanet bugün emin ellerde Elhamdülillah. Genel Yayın Yönetmeni Mustafa Kurdaş beyin riyasetinde ilk günkü gibi dimdik, istikamet üzere, kınayanın kınamasından korkmadan, Hakk’ın ve haklının yanında durmaya devam etmektedir.
Millî Gazete, bilinçli, kültürlü, vefakâr, Allah-u Teâlâ’nın rızasını her şeyin üzerinde tutan bir topluluğun gazetesidir. Bu okurlardır Millî Gazete’ye güç veren, ayakta tutan.
Millî Gazete yarım asrı istikamet üzere tamamladı. İnşallah istikamet üzere bir asrı tamamlar ve yüzüncü yılında genç bir yazar bu sütunlarda bunu muştularken şu cümleleri kurar:
“Elhamdülillah, bugün Millî Gazete’miz bir asrı geride bıraktı. Millî Görüş hareketi kurucusu rahmetli Erbakan Hocamızın hedeflediği İslâm dininin hayatın her alanına hâkimiyetine şahit oluyoruz. Avrupa İslâmlaştı. Dünyada artık faizsiz bir sistem var. Müslümanların dünya hâkimiyetiyle birlikte mazlumların âhı dindi, zalimlere hadleri bildirildi. Bundan elli yıl önce bu sütunlarda yazanlar size de müjde olsun. Batılıların ‘İslamsız Dünya’ hayalleri çöktü. Artık mazlumlar için ağıt yakma dönemi bitti. Ümmet-i Muhammed tekrar izzetli ve şerefli günlerine geri döndü.
Millî Gazete, yüzüncü yılını kutlarken logosundaki ‘Hak geldi bâtıl zâil oldu‘ ayeti tecelli etti. Bize bugünleri gösteren Rabbimize hamdolsun.”

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Siyami Akyel - Mesaj Gönder

# Allah


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 4.250 TL oldu! Yeni rakamı nasıl buldunuz?