Reklamı Kapat

İnsana yatırım yapmak

Sürekli yazıyoruz, çiziyoruz Özel televizyonların hayatımıza girdiği günden bu yana müthiş bir ahlak yozlaşması, çürüme, deformasyon ve kirlenme yaşıyoruz. Medya gücünü elinde tutan irade, kasıtlı şekilde toplumu kendi arzuladıkları "ben merkezli" bir dünyaya dönüştürmek için elinden gelen herşeyi yapıyor Bireysel yaşayan, hedonist, konforizm tutkunu, toplumsal dayanışmadan, yardımlaşmadan haberi olmayan, anında zengin olup ekranda gördüğü renkli dünyanın bir parçası olmak için köşeyi dönme derdinde bir kamuoyu oluşturmak için herşey yapılıyor. Sığ, basit, tuzu kuru ailelerin arızalı ilişkilerini ele alan, toplumun hiçbir unsurunu yansıtmayan, ahlaksız tekliflerin uçuştuğu, şiddetin içselleştirildiği diziler Şov programı kılıfıyla her türlü soytarılığın mübah görüldüğü, belden aşağı esprilerin komedi unsuru diye yutturulduğu ve elemanının donunu aşağıya indiren ahlaksız şovlar, madrabaz şovmenler İzleyicisinin sırtından reyting ve para devşirmek için özel üretilen yarışmalar İnsanların bakış açılarını değiştirmek, sorgulamayan, üretmeyen, düşünmeyen kitleler haline getirmek için özel olarak tasarlanan tartışma programları İnsan ilişkilerini zedeleyen, aile mahremiyetini ayaklar altına alan kadın kuşakları Kurgu senaryolarla insani değerleri yıpratan, aşkı, sevdayı, sevgiyi, saygıyı yok eden yapımlar

Bu kirlenmenin faturasını toplum ödüyor Kız arkadaşına ahlaksız teklif yapan ilkokul öğrencisi ödüyor Ne olmak istiyorsun diye sorulduğunda, eskiden "Doktor, avukat" diye cevap veren, şimdi ise, "Polat Alemdar olmak istiyorum" diye bağıran minikler ödüyor.

Ne yapılması gerek Önceki akşam bir zamanlar Üsküdar FM dönemimizde aynı çatı altında radyoculuk serüveni yaptığımız, olağanüstü mizah anlayışı ve komedi yeteneğine hayran olduğumuz Recep Demirkaynak kardeşimizin Hilal TV deki Komik Atak programının konuğuyduk. Programın formatı gereği, Demirkaynak kardeşimizin esprileriyle süsleyerek bizi yönelttiği, kulvarlar açtığı konularda izleyenlere, "Medya kirliliğinden korunma noktasında" küçük mesajlar verdik. Fransa dan arayan bir izleyicimiz, "Alternatif medyanın yapması gerekenleri" sordu. Bendeniz, "Alternatif medya" tabirine karşıyım Çünkü bu toplumun asli unsurları biziz Kültürümüzle, değerlerimizle, ahlak yapımızla, tarihe damga vuran medeniyetlerimizle bu toprakların ürettiği herşeyin sahibi biziz Biz kimsenin alternatifi değiliz Zira toplumu bozan biz değiliz Bizim kaygı duymamız gereken şey, kültürümüzü, bizi besleyen en önemli kaynak olan İslam dininin ahlaki değerlerini nasıl diriltebiliriz Bu toplumu bozmak için gayret gösterenlere karşı bizim yapmamız gereken, bulunduğumuz yerde, bulunduğumuz işin en iyisini yapmak. Sanatçıysak sorumlu bir sanatçı gibi, şovmensek toplumu aydınlatmadan sorumlu bir şovmen gibi davranmak.

Burada en önemli görev, "insana yatırım yapmanın en önemli şey" olduğunu bilmesi gereken insanlara ve maddi güce sahip kardeşlerimize, ağabeylerimize düşüyor. Milyonlarca dolarlık bir yatırım yapabilirsiniz Para da kazanabilirsiniz Ama, toplumun dönüştürülmesi noktasında çok önemli işleve sahip, medyaya, kültüre, sanata daha çok önem vereceksiniz. Hayır işlerine para harcayın ama, bu alanlarda faaliyet gösteren insanlardan maddi, manevi desteğinizi esirgemeyeceksiniz. Bizim kesimin programcılarının önünü açacaksınız. Maddi destek olacaksınız. Gazetemizi alacaksınız Okuyup okutacaksınız İzleyip izleteceksiniz.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nedim Odabaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?