Reklamı Kapat

Veresiye yaşamak!

Ne diyordu Üstad, "Allah ın on pulunu bekleyedursun on kul, bir kişiye tam dokuz dokuz kişiye bir pul / Bu taksimi kurt yapmaz kuzulara şah olsa, yaşasın kefenimin kefili karaborsa"

Türkiye, her yönüyle zorlu bir süreçten geçiyor. Her türlü tavizi önüne koyduğumuz AB nin, "Yetmez daha fazlasını isterim" tavrı Göbeğimizden bağlı olduğumuz IMF nin, "Vergileri artırın, maaşları düşürün, yatırımları azaltın" dayatmaları Büyük Ortadoğu Projesi nde kukla rolünü bize layık gören Amerika nın, ardı ardına gelen emirleri Ne yazık ki, yaşadığımız bütün çelişkileri detaylı şekilde kamuoyuna aktarması gereken medyamız da bu süreçte, suni gündemlerle ortalığı bulandırmaya ve germeye, menfaatleri çerçevesinde tahkim ettiği bir dünya oluşturmaya çabalayıp duruyor. "Biz bu ülkenin ağa babalarıyız, biz ne dersek o olur Bizim zihniyetimiz dışında birileri iktidardan faydalanamaz" zihniyetinin temsilcileri akıllarını fikirlerini Cumhurbaşkanlığı seçimleri ile bozmuş durumda. Var güçleriyle toplumu germeye çabalıyorlar "Başörtülü eşi olan birisi Cumhurbaşkanlığı makamında oturamaz" fikrini pompalamaya çabalıyorlar. "Başörtülüler,  doktor oldukları halde, "na mahrem" diye erkek hastanın ultrasonunu, röntgenini bile çekmedi" şeklindeki asparagas haberlerle zihinleri dönüştürmeye çalışıyorlar Bu zihniyetin attığı her oltaya zıplayan hükümet, boş tartışmalarla kamuoyunu avutmaya devam ediyor. Önceki gece yine Cumhurbaşkanlığı ve erken seçim tartışmalarının yapıldığı Can Dündar ın Neden programını izliyoruz Muhalefet partileri, neden erken seçim yapılması gerektiği konusunda fikirlerini açıklıyorlar İktidar konumundaki AKP nin temsilcisi de, "Neden olmaması gerektiğini kanuni ve reel politik" açısından anlatmaya çabalıyor. Bu arada, 3 Kasım dan bu yana memlekette değişen tabloyu da kendi çerçevesinden değerlendiriyor Bakın neler olmuş Ekonomik istikrar yakalanmış( ) Piyasalar rahatlamış( ) Yatırımcıların yüzü gülmüş( ) Falan, filan

Böyle bir şey yok! Ekonomik istikrar da, piyasaların rahatlaması da, yatırımcıların yüzünün gülmesi de koskoca bir palavradan ibarettir. Ezici, hatta Anayasa yı değiştirebilecek çoğunlukla iktidar koltuğuna oturan AKP nin üç yıllık performansının özeti, üç harftir: "FOS"

Bugünkü ekonomik tabloda, durumlarından memnun olanlar, kazançlarına kazanç ekleyenler, cüzdanlarını şişirenler, küçücük bir azınlıktır. Tüm sektörlerin nimetini cukka eden, sistemin çarklarının kendilerine çalıştığı büyük işadamlarıdır. Küçük ve Orta ölçekli işletmelerin durumunu anlatacak kelime bile yoktur. Esnaf perişandır Çifçi mağdurdur Uyduruk verilerle açıklanan enflasyon ölçeğinde maaşları artırılan çalışan kesim, memurlar, emekliler mahvolmuştur Bendeniz gazetemizin ilan servisinin eklerinin genel editörlüğünü yürütüyorum. İşim, piyasada dolaşmak Ekonomi aktörleriyle sektörlerindeki sıkıntıları konuşmak Lütfen insanları yanıltmayın Lütfen, piyasaların durumuyla ilgili palavralarınızı ölçülü atın Küçük ve Orta ölçekli bir esnafa sorun, "Bugün piyasada kaç aylık çek nakit kabul ediliyor " Biz söyleyelim: "5 aylık, 6 aylık hatta 8 aylık" Piyasalar tıkanmış durumda Büyükler yiyor, küçükler seyrediyor Kepenk indiren indirene Tekstil in göbeğindeki Merter de iş yapan bir ahbabım anlatmıştı Bir müşteri 20 milyonluk bir elbiseyi almak için cebinden kredi kartlarını çıkarmış Birisini çekmişler, limit dolu Diğerini çekmişler, limit dolu Öbürünü çekmişler limit dolu Millet veresiye yaşıyor arkadaş! Siz neden bahsediyorsunuz

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Nedim Odabaş - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?