Reklamı Kapat

Kartele Uydurma Malzemesi Olanlar

Osmanlıcayı iyi bilenler yazım kurallarının önemini vurgulamak için derlerdi ki: "Bir nokta gözü kör eder". Aynı harflerle yazılan kelimelerin ayrımcısı bir noktadır. Geçtiğimiz günlerde kartel medyasının Mevlana Haftası nı gölgelemek, iktidarın faaliyetlerini tartıştırmamak ve kartel patronuna yazılan petrol cezasını affettirmek aşkıyla uydurduğu iddia edilen bir haberin odak cümlesine dönmek istiyorum:

"O kadın çekemez!"

O kadının çekme işlemini yapamayacağını anlatan bu cümleyi bir de virgüllü okuyalım:

"O kadın, çekemez!"

O, kadın olduğu için çekme işlemini yapamaz, şeklinde anlaşılması gayet normal değil mi Olaya dönüp baktığımızda kartel medyasının kopardığı yaygaranın bu virgülden kaynaklandığını da düşünebiliriz. Bir nokta yüzünden gözler kör olurken Osmanlıcada, bir virgül çamur yağdırdı bir şehrin üstüne.

Biz sorduk, haber yaptık. Haber yapmasa mı idik Gibi masumane sorularla, Meclis Sağlık Komisyonu Başkanı susturulabilir ve hatta konuk edilen oda başkanından, dernek başkanından istenilen tasdik cümleleri de alınabilir. Lakin gecelerin bir sabahı var.

Çalıştığı hastanedeki meslektaşlarını niye ihbar eder bir doktor, kartel medyasına İdare ile bir sorunu olduğundan, meslektaşları ile iletişim kuramadığından, ününe ün katmak istediğinden, kartel medyacılarını çok sevdiğinden İstediğiniz kadar uzatabilirsiniz ihtimalleri.

Mesai saatinde "bildirmediği" özel muayenehanesinden hastaneye yatırılacak hasta sevki yapan doktorun çok özel raporundan kartel medyasının nasıl haberi oldu "Bir ay bekledik, başhekim soruşturma açmayınca haber yaptık" diyen kartel medyasının nasıl haberi oldu

Bu ülkenin hastanelerindeki bilgisayarlarda ne yazıldığını nereden ve nasıl biliyor kartel medyasının "eleman"ları Aldığı muayene ücretine makbuz kesmeyen doktorlarla işbirliği içindeler mi bütün şehirlerimin devlet hastanelerinde

CHP nin milletvekillerine kartel TV lerinde üfürme fırsatı ve hastanelerde başörtülü doktor avcılığı verse de bu düzenleme haber, çok önemlidir. Çünkü 2006 yılının Türkiye sindeki kartel medyasını ve ondan medet uman muhalefet partisini çok güzel anlatmaktadır, gelecek yıllara.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Necati Tuncer - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Özel araçlarda sigara yasağı uygulamasını nasıl değerlendiriyorsunuz?