Reklamı Kapat

Cuma saatinde!

Anladığımız kadarıyla Mehmet Bekaroğlu’nun CHP’ye transfer olması Numan Kurtulmuş’un AKP’ye geçmesinden daha çok kendilerine “sempati duyanları” etkilemiş bulunuyor!

Özellikle de Bekaroğlu’nun CHP’ye katıldığı CHP Kurultayı’nın Cuma günü yapılması ve Cuma saatinde Genel Başkan Kılıçdaroğlu’nun kürsüde konuşuyor olması, “Cuma saatinde Mehmet Bekaroğlu neredeydi ” sorusunun sorulmasına yol açıyor!

Cuma saatinde nerede olduğu bizi hiç ilgilendirmiyor!

Çünkü biliyoruz ki Cuma namazı saatinde Genel Başkan’ını dinlemekteyse ortaya bin bir türlü mazeret sürülecektir!

Cuma namazında ise zaten mesele yoktur!

Keşke şimdi bu hassasiyeti göstermiş olanlar geçmişte de benzer olaylar yaşandığında aynı hassasiyeti göstermiş olsalardı!

Bu arkadaşlarımız geçmişte AKP yöneticilerinin Ramazan ayında yurt dışına yaptıkları bir gezide “oruç tutmadıklarını” unutmuş olabilirler mi

Ramazan ayında “oruç tutulmamış” ve bunun fıkhi ruhsatları bir bir sıralanmamış mıydı Seferi olanların oruçlarını “Ramazan ayı sonrasında kaza edebilecekleri” söylenmemiş miydi

AKP yöneticilerinin bu tutumu başta İsrail olmak üzere pek çok Batılı ülkede memnuniyetle karşılanmamış mıydı

Bütün bunlar unutulmuş gibi şimdi Mehmet Bekaroğlu’nun Cuma saatinde nerede olduğunu sorgulamayı ne doğru buluruz ve ne de şık buluruz!

Bizim açımızdan Cuma saatinde nerede olduklarından çok ruhen ve fikren nerede oldukları önem arz ediyor!

Ruhen ve fikren başkaları bize tercih edilmiş ve farklı dünya görüşlerine doğru yelken açılmışsa “Cuma saatinde” nerede olurlarsa olsunlar, ne fark eder ki!

Biz diğerlerinde olduğu gibi Bekaroğlu örneğinde de bir arkadaşımızın daha aramızdan kayıp gitmesine sadece üzülürüz!

Zaten ayrılıp gidenlerin AKP’yi tercih etmeleri ile CHP’yi tercih etmeleri arasında da fazla bir fark görmeyiz!

Mehmet Bekaroğlu’nun CHP’ye geçmesi karşısında gösterilen infialin Numan Kurtulmuş’un AKP’ye geçtiği günlerde gösterilmemiş olmasını da anlayabilmiş değiliz!

Dünya görüşümüzü insanların “Cuma saatinde” nerede olduklarını sorgulamak ile sınırlamakta istemeyiz! Yirmi dört saatin tümünde dost ve arkadaşlarımızın nerede olduklarını sorgulamayı daha doğru buluruz!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Zeki Ceyhan - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?