Reklamı Kapat

Kaybolanlar (1)

Siyasi arenada bir zamanlar bir numara idiler…

Bir zamanlar yedikleri önlerinde, yemedikleri arkalarında idi…

Bir zamanlar ekranlardan beri gelmezlerdi…

Bir zamanlar herkes onları konuşurdu…

Bir zamanlar “güç ve iktidar” onlarda idi…

Şimdilerde kayboldular. “Var”lar ama esameleri bile okunmuyor; Bakalım mı

* Abdulkadir Aksu: Taa, ANAP döneminden beri parmakla gösterilen isimlerdendi. Başlangıçta AKP’nin de önde gelen birkaç isminden biriydi. İçişleri Bakanlığı yaptı. “Ferro krom”a “kırro ferom” demesiyle ünlü. “Çözüm süreci” başlayalı beri o da bir bakıma çözülüverdi, adeta kayboldu. Palabıyıklar da cabası…

* Sadullah Ergin: AKP’nin uzun yıllar TBMM Grup Başkan vekilliğini yaptı. Ama toplumda tanınması daha ziyade Adalet Bakanlığı döneminde oldu. 3 dönem şartına takıldığı için geçen mahalli seçimlerde partisinin Hatay Belediye Başkan adayı oldu. “Bakanlık yaparken seçim kaybeden nadir isimler”den. Şimdilerde kayıp…

* Hüseyin Çelik: 2002 yıllarında, Recep Tayyip Erdoğan, Abdullah Gül, Abdullatif Şener, Ali Coşkun, Bülent Arınç isimleri anıldığında hemen yanında Hüseyin Çelik de yer alırdı. Uzun yıllar Milli Eğitim Bakanlığı gibi kritik bir görev üstlendi. Bakanlıktan sonra “AKP’nin sözcülüğü” görevi de fena değildi, hani! AKP’de Ahmet Davutoğlu döneminin başlamasıyla Çelik’in gardı düştü. Koltuğunu Beşir Hoca’ya kaptıran Hüseyin Çelik sessizliğe gömüldü.

* Recep Akdağ: AKP’nin sağlık politikalarının baş mimarı. Canlı yayında TBMM Grup toplantısında dönemin Başbakanı Erdoğan’dan dolaylı da olsa azar yiyen Bakan. Sessiz ve sakin tavırları ile dikkat çekiyordu. 

Bakanlıktan alındıktan sonra bir türlü haber alınamıyor.

* Leyla Zana: 1991’de TBMM’de Kürtçe yemin etmek isteyince o dönem en yaşlı milletvekili sıfatıyla Genel Kurul’a Başkanlık eden Ali Rıza Septioğlu’nun “Dur kızım” diye uyardığı isim. Uzun yıllar gündemde kaldı. Hatta milletvekili olmadığı zamanlarda bile adından söz ettirdi. “Çözüm Süreci”nin en hararetli olduğu bu dönemde ise pek sessiz ve de sakin. Sahi, nerelerde Leyla hanım!

* Turhan Tayan: Merkez sağdan merkez sola evrilen isimlerden. Antidemokratik 28 Şubat sürecinin Milli Savunma Bakanı. Erbakan Hoca, Bakanlar Kurulu’nu dua ile açınca hop oturup hop kalkan isim. 1985 yılında ‘Genç Masonları Özendirme Gezisi’ adı altında ABD’ye gittiği yazıldı, çizildi. Ama şimdilerde nedense pek sesi soluğu çıkmıyor. Bursalılar bile şikayetçi.

(Devam edecek)

Kılıçdaroğlu’nun gafları ya da kim o basın müşaviri!

Kemal Kılıçdaroğlu’nun “gaf”ları bitecek gibi değil;

* “İzmirliler Haliç’te yüzecek!”

* “İslam düşünürü Hz. Ali.”

* “Kağıthane” yerine “Kağıttepe!”

* “Mustafa Kemal’den korkmuyorsun, bari Allah’tan kork!..”

* Seçimlerde oy kullanamadı

* “Ekmeği 40 kuruşa satacağım, kuyruğu kaldıracağım” demişti. Ekmek zaten 40 kuruştu…

* Ters yöndeki asansöre binmesi ilginç görüntüler oluşturmuştu.

* “Mersin Güneydoğu’nun İncisi!”

* İftar saatini beklerken ezan okunmadan su içerek iftar etmesi…

****

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun son gafı da evlere şenlik; Kemal bey, TBMM Grup konuşmasında Cumhurbaşkanı Erdoğan’ı eleştireyim derken yeni bir gafa daha imza attı. Erdoğan’ın Somalili çocuklara hediye ettiği boyama kitabının ucuz bir karalama kampanyası için montajlanmış halini göstererek Cumhurbaşkanı’na eleştirilerde bulundu.

***

Peki, ama bunun sorumlusu Kılıçdaroğlu mu Hayır!

Kim o zaman

Kitabın o montajlanmış halini Kemal beyin masasına koyan basın müşaviri.

Basın müşaviri, Genel Başkanına yanlış yaptırmamalı, görevi bu!

Kemal bey bu basın müşavirini hemen görevden almalıdır.

Yoksa daha çooook gaflara imza atar…

Rize’de Bir Hak Mücadelesi…

Rize’de haklı bir hak mücadelesi yaşanıyor. Bir başka deyimle son derece enteresan bir görevden alma ile karşı karşıya Rizeliler. Nasıl mı Rize’de Çevre Sağlığı Teknisyenleri bir sabah gözlerini yeni bir güne açtıklarında görevden alındıklarını gördüler.

Nevin Erkan Kazdal, Havva Aktaş, Hatice Sezer, Savaş Çapaş isimli çevre sağlığı teknikerleri, 2013 yılında Kamu Personeli Seçme Sınavı (KPSS) tercihleriyle Çevre Sağlığı Teknikeri olarak atandıkları görevden bakanlığın kararıyla el çektirildi.

Öğrenci Seçme ve Yerleştirme Merkezi ve Türkiye Kamu Hastaneleri Kurumu aleyhine açılan davada Ankara 15. İdare Mahkemesinin 31.10.2014 tarihli ve E.2013/1639-N, 2014/1357 sayılı kararı şöyle: “KPSS 2013-1 tercih kılavuzunda Türkiye Halk Sağlığı Kurumu Bünyesinde görev yapmak üzere Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosuna başvurabilecekler arasında 3063 kod numarasıyla belirtilen çevre kirlenmesi, çevre koruma ve kontrol ön lisans mezunlarının sayılmaması nedeniyle tercih hakkı verilmemesine ilişkin işlem ile söz konusu tercih kılavuzunda yayınlanan Çevre Sağlığı Teknikeri kadrosuna yapılan tüm atamaların iptaline…..”

Bunun üzerine Rize Sağlık-Sen İl Başkanı İsmail Yılmaz, söz konusu personelin mağduriyetlerinin giderilmesi için çalışma başlattı. Bu türden görevden almalar ilginç; madem görevden alacaktınız neden atamalarını yaptınız

İstanbul İçin İlginç Öneri

İlginç öneri bizim Gökçen Göksal’dan geldi;

“İstanbul’da trafik trafik diyoruz. Mesela, Eminönü’nden Bakırköy’e gitmek için İstanbullular saatlerini heba ediyor. Peki, ama Eminönü’nden Bakırköy’e ya da başka güzergahlarda neden denizden ulaşım düşünülmüyor Büyükşehir neden bu tür çözümleri masaya yatırmıyor ” Sanki fena fikir değil.

Siz ne dersiniz

NOT: Bugün, 30 Ocak 2015, Cuma 1) Emekliler yılda 15–20 TL zamla, hâlâ sürünmeye devam ediyor. 2) An itibariyle asgari ücretli “nasıl geçineceğim ” diye feryat ediyor. 3) Bu parlamento ve mevcut AKP iktidarı, 2011’den bu yana verdiği yeni ve sivil anayasa sözünü yerine getiremedi. 4) 28 Şubat darbesi döneminde kapatılan, yoksul-zeki Anadolu çocuklarının barındığı Başbakanlığa bağlı Vakıf Öğrenci Yurtları hâlen kilitli. Otur, sıfır!

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket EYT konusunda ne düşünüyorsunuz?