Batılı ülkelerden neden nefret ediyorum (ı)

Tarihi tecrübedir ki Batı uygarlığı felsefesini tanrılarla kavga üzerine inşa etmiştir. Tanrılarla kavga üzerine kurulan medeniyetin insanla ve çevreyle kavgalı olmaması düşünülemez. Batılı birçok felsefeci tarihin sonunu ilan etti. Tanrıyı kıyamete zorlama eğilimine girdiler. Çünkü sevecekleri bir şey kalmadı. Kutsallarını tükettiler. Bu anlamda felsefeleri ile ideolojileri ile izm’leri ile insanlığın başına bela oldular. İnsanılığın sonunu getirecek olan tüm “izmler” batı kaynaklıdır.   

Anarşizm Devlet olgusu ve gerçeğine başkaldıran; Özgürlüğü gerçekleştirmek için devlet yıkılmalıdır diyen; İnsan bir üretici olarak ana malın otoritesinden, bir vatandaş olarak devletin otoritesinden, bir birey olarak dinsel törenin otoritesinden kurtulmalı ve özgür bir gelişme olanağına kavuşmalıdır diyerek; toplum düzenini ifsad etikleri için batı ülkelerinden nefret ediyorum. 

Satanizm Kiliseyi ve din adamlarını bir başka ifadeyle dini toplumdan kovarak; insanların tanrı fikrinden uzaklaştırarak; tanrıya başkaldırmanın özgürlük olduğunu söyleyerek; ama şeytana taparak; sapkın ve iğrenç bir o kadarda korkunç  “modern inanç” motifi olarak satanizmi (şeytanizm) ürettikleri için batılı ülkelerden nefret ediyorum.

Hedonizm Ahlak ve ahlaki değerleri kabul etmeyen; İnsanın haz duyduğu şeylerle mutlu olabileceğini söyleyen; Haz duyulan şeyler öznel olduğundan evrensel bir ahlâk yasasından söz edilemeyeceğini söyleyen; iyi ve kötünün yasasının olamayacağını; “iyi”nin ve “kötü”nün ölçütü hazdır diyen; zevklere tapan bir sapkınlık ortaya koydukları için batılı ülkelerden nefret ediyorum.

Narsizm “İnsanı en güzel bir şekilde yarattık” ayetine rağmen; bireyin kendisinden nefret etmesi düşüncesi üzerine kurulan; kendilerini sevemeyen ve küçük gören; bireyin kendisinden nefret etmesini sağlayan; insanı varoluş nedenine aykırılık taşıyan anlaşılması güç sapkın felsefeyi insanlığa sundukları için batılı ülkelerden nefret ediyorum.

Makyavelizm Ahlak, adalet ve paylaşma duygularına asla yer vermeyen; kendi çıkarı için her şeyi mubah sayan; hedeflediği şeyi elde etmek üzere her şeyi; ahlak, yasalar ve insani değerlerin hepisini ayaklar altına alan; bu düşünceye kaynaklaık ettikleri için batılılardan nefret ediyorum.

Marksizm Ortaya attığı felsefenin sonucu ülkelerde iç savaş çıkartan, milyonlarca insanın ölümüne sebep olan; Marks, dinin afyon olduğunu söyleyen, tanrı kavramını inkâr eden; hiç bir zaman uygulama alanı bulamaycağı ütopyasını bilimsel kılıflı felsefe olarak; oluk oluk kan akmasına sebebiyet verdilkleri için batılı ülkelerden nefret ediyorum.

Faşizm Güce tapmanın bir diğer adı Faşizim, gücün ideolojisidir. Devletin kutsal kılınıp halkın nesneleştirildiği bir iodoloji; oluk oluk kan akıtığı; esas fikir kaynağının Darwin olduğu; siyasi ayağının iki temsilcisinden biri Mussolini “barışın insanlık için zararlı olduğunu, insanlığın ancak şiddet kullanılarak ilerleyebileceğini”; Hitler ise “üstün ırk” algısıyla, ırklar arasında her zaman bir şiddet olduğu fikrini bir virüs gibi insanlığa bulaştırdıkları için batılı ülkelerden nefret ediyorum. 

Nihilizm, Oportunizm, Pragmatizm, Sadizm, Liberalizm, Komünizm, kapitalizm sizin eseriniz olduğu gibi; nikâhı itibarsızlaştırmanız, eş cinselliği ve tüm sapık ilişkileri yasaların koruyuculuğu altında yapmanız, kürtajı yaygınlaştırmanız, evliliği ayak bağı olarak görmeniz, zinayı özendirmeniz, doğumu ve bebeği zevklerinize engel görmeniz ve icad ettiğiniz savaş makinaları ile toplu ölümler ortaya koydunuz; tüm bunlarla insan türünü ve geleceğini tehlikeye attığınız için batılı ülkelerden nefret diyorum.

# DİĞER MAKALELERİ

Yazar Furkan Yılmaz Altınöz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz


Anket Seçim barajı ile ilgili ne düşünüyorsunuz?