Reklamı Kapat

Mescid-i Aksa izzetimizdir

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Mescid-i Aksa: Kudüs’te eski Süleyman mabedinin bulunduğu yerde inşa edilmiş olan camiye Mescid-i Aksa denilir. İsra 1: “Kulunu (Muhammed’i), gece vakti, ayetlerimizden bazılarını göstermek için Mescid-i Haram’dan, çevresini mübarek kıldığımız Mescid-i Aksa’ya götüren Allah, noksan sıfatlardan münezzehtir. O her şeyi işitir ve görür.” Aksa, en uzak anlamına gelir. Peygamberimiz, miraç gecesinde; “Burak’a bindim, Beytül Makdis’e gittim” buyurmuştur. Yeryüzünde Mescid-i Haram’dan sonra yapılan en eski mescitlerden birisi Mescid-i Aksa’dır. Mescid-i Aksa, hicretin 16. ayına kadar Müslümanların kıblesi idi. Hz. Ömer devrinde Kudüs fethedilince, oraya giden halife, gece vakti Beytül Makdis’e girdi ve bütün gece orada namaz kıldı. Sabah olunca ezan okutarak cemaatle namaz kıldı. Yeryüzünde namaz kılmak ve ziyaret etmek maksadıyla yolculuğa çıkılabilecek üç mescitten birisi Mescid-i Aksa’dır. Peygamberimiz şöyle buyurmaktadır: “Üç mescitten başka bir yere ibadet ve ziyaret etmek için özel olarak yolculuk yapılmaz; Mescid-i Haram, Mescid-i Aksa ve benim mescidim.” Bu üç mescidin üstünlüğü, onların peygamberler eliyle kurulmalarından gelmektedir. Ne yazık ki, en faziletli bu üç mescit de farklı şekillerde hür değildir. Mescid-i Aksa’nın bulunduğu, Kur’an’da mübarek kılındığı bildirilen bölgede yer alan Kudüs ve Filistin toprakları Siyonist Yahudilerin işgali altındadır. Müminlerin kalbi Allah’ın evidir. Camiler de Allah’ın evidir. Her Müslüman, kalbinde Allah’ın evini taşır. Herhalde önce kalplerimizdeki imanı kaybettik. Sonra camilerimizi ve Mescid-i Aksa’yı kaybettik. Bu Ramazan ayında Siyonistler yine rahat durmadı. Sürekli Mescid-i Aksa’da, namaz kılan Müslümanları taciz ettiler. İlk kıblemiz, Kudüs’ün işgaline bile son verecek iradeyi ortaya koyamayan bir İslam dünyası ve işbirlikçi bir Müslüman güruhla karşı karşıyayız. Kınamadan başka bir şey yapmıyoruz. Mescid-i Aksa’nın yürekleri yakan durumu, müminlerin boy aynası, boy ölçüleri için göstergedir. Dünya; bu fesadı, katliamı, vahşet ve dehşeti seyrediyor... Siyonizm ve emperyalizm, sadece Kudüs’ü değil; Müslüman beyinleri de işgal altında tutuyor. Bu işgal ve esaretten kurtulmak, kınamalar ile değil, cihat ile olur.

BENİ İSRAİL

Kur’an’da Beni İsrail ile ilgili olarak, önemli bilgiler aktarılır. Bu bilgiler; Müslümanların ve insanlık âleminin huzur ve güvenliği açısından önemli ikaz ve teklifler içerir. İnkârcı Yahudiler ve müşrik Hıristiyanlar, İslam’dan vazgeçip, onların hükmü altına girinceye kadar bizden razı olmayacaklardır. Doğru yol, ancak Allah’ın yoludur. Allah’ın yolu ise İslam’dır. Müminler; Yahudilerin ve Hıristiyanların yönetimine ve hükmüne rıza gösteremezler. Yahudiler ve Hıristiyanlar birbirlerinin yönetimine ve hükmüne tabi olurlar, ama Müslümanların yönetimine ve İslam’ın hükümlerine asla tabi olmazlar. Yahudiler; “Allah’ın eli bağlıdır, sıkıdır” derler. Bu söylediklerinden dolayı lanetlendiler. Onlar yeryüzünde fesada koşarlar. Allah; İsrailoğullarından, sağlam söz almış ve onlara peygamberler göndermiştir. Ne zaman bir peygamber onlara nefislerinin arzu etmediği hükümleri getirdi ise bir kısmını yalanladılar, bir kısmını da öldürdüler. İsrâiloğullarından kâfir olanlar, Davut ve Meryem oğlu İsa diliyle de lanetlenmişlerdir. Bunun sebebi, işledikleri kötülükten birbirini vazgeçirmeye çalışmamalarıdır.

Beni İsrail’in İslam’a ve müminlere olan düşmanlığı pek şiddetlidir. Yahudiler, Uzeyr Allah’ın oğludur, derler. Hıristiyanlar da, İsa Mesih Allah’ın oğludur, derler. Allah; insanları haktan batıla döndürenleri kahreder. Yahudiler Allah’ı bırakıp hahamlarını, Hıristiyanlar da rahiplerini ve Meryem oğlu İsa Mesih’i rabler edinmişlerdir. Bunlar; Allah’a ve âhiret gününe inanmayan, Allah ve Resulünün haram kıldığını haram saymayan ve hak dini kendine din edinmeyen kimselerdir. Bugün İslam dünyasının dağınıklığından cesaret alarak Müslümanların mukaddes değerlerine saldıran Siyonistler bilmeliler ki; Mescid-i Aksa İslam dünyasının ve bütün insanlığın ortak davasıdır, bu saldırılar ile ancak ve ancak İslam dünyasının uyanışına vesile olurlar. Mescid-i Aksa Müslümanların izzetidir. Dünyanın huzurunu bozan, bölgeyi kan gölüne çeviren İsrail bilmelidir ki; bu saldırılarının karşılığını mutlaka bulacaktır.

TEVHİT MERKEZİ KUDÜS

Kurulduğu günden beri Kudüs, hep tevhit inancının merkezlerinden birisi olmuştur. Orayı batılın, şirkin, Haç’ın, Siyonizm’in merkezi yapmak isteyenler her zaman ilahi gazaba uğramışlardır ve başlarına gelmedik bela kalmamıştır. Burayı Davut ve Süleyman (a.s.) mescit olarak inşa etmişler, Zekeriya ve Yahya (a.s.) da bir mescit olarak kullanmıştır.

MERYEM 11: “Bunun üzerine Zekeriya, ibadet ettiği yerden (Mescid-i Aksa’dan) kavminin karşısına çıkıp onlara: ‘Sabah akşam, Rabbinizi tespih edin’ diye işaret etti.” Allah katında tek hak din İslam’dır. Ve bütün kitaplar İslam kitabı, bütün peygamberler de İslam peygamberidirler. Üç değil tek hak din vardır. O da İslam’dır.

KURTULUŞ CİHAT İLEDİR

Mescid-i Aksa bütün Müslümanların namusudur ve burası bugün Siyonist işgali altındadır. Fesat, katliam, vahşet ve dehşet... ABD, AB ve Siyonist İsrail, sadece Kudüs’ü değil bütün İslâm âlemini işgal altında tutuyor. Dirilişimiz, işbirlikçi siyasette değil, Milli Görüş’tedir. Milli Görüş demek Saadet Partisi demektir. Zilletten kurtulmak, kasıtsız bir dua ile değil, iman ve cihat ile mümkündür. Saadet Partisi, ümmetin zulüm karşısındaki fiili duasıdır. Ve Saadet Partisi, imtihanı kazanmak isteyen ümmetin içinde olup zafere koşacağı tek sağlam kaledir. İslam ülkelerinin İsrail ile normalleşmeleri, ilahi ikazları yok saymaktır. Siyonizm ve İslam düşmanlarıyla mücadele etmek İslam’ın esaslarındandır. İsrail ve bütün zalimler sadece güçten anlar. Güç demek, İslam Birliği’ni ve kurumlarını kurmaktır. Mazlumlar ayağa kalkmadan zalimler diz çökmez. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Sedat Peker'in Veyis Ateş ve Sezgin Baran Korkmaz iddiaları ile ilgili ne düşünüyorsunuz?