Reklamı Kapat

Münafıklar Ve İfsat Siyaseti

Bismillahirrahmanirrahim;

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Kur’an bize, insan ile İslam arasına engel koyup, fert ve toplumu hak yoldan uzaklaştıran İslam düşmanlarını, net ve anlaşılır bir şekilde tanıtmaktadır. “İnsanlar içinde, müminlere en şiddetli düşman olarak Yahudileri ve müşrikleri bulursun…” (Maide 82) Ayrıca Kur’an’da müminlere; “Ey Peygamber, kâfirlerle ve münafıklarla cihat et ve onlara karşı sert ve caydırıcı davran…” (Tevbe 73) emri ile inkârcılar ve münafıklara karşı yapılması gereken cihadı, Peygamberimiz özelinde bir görev olarak yüklemiştir. İnkârcı ve ırkçı Yahudiler ile müşrik Hıristiyanlar açık dış düşmandır. Münafıklar ise kapalı, fark edilmesi zor iç düşmandır. Yeryüzünde fesada koşmayı kendilerine meslek edinmiş iki zümreyi; Yahudiler ile münafıkları özellikle tanıtıyor olması Kur’an’ın rahmet, merhamet, sevgi şefkat kitabı olarak gönderilmesindendir. Bir Müslüman, fesada önderlik yapanları tanımadan, imanını ve istikametini muhafaza edemez. Münafıklar… “O münafıklara; ‘Allah'ın indirdiğine ve Resule gelin’ dendiği za¬man, münafıkların senden tamamen uzaklaştığını görürsün” (Nisa 61). Allah, bu ayette ve başka ayetlerde günümüz münafıklarının röntgenini bize sunuyor. Bugün Müslümanlar bu işbirlikçi münafıklara: “Geliniz Allah ve Resulünün emir ve yasaklarıma uyunuz. Batı’nın peşinden şu kadar yıl gittiniz, inancına, ahlakına, düzenine, karanlık müktesebatına itibar ettiniz, ilerletmediniz, gerilettiniz, aldandınız ve aldattınız” dediğinde sineğin gülden kaçtığı gibi şuurlu Müslümanlıktan kaçtıkları görülür. Yaptıkları fesat yüzünden başlarına bir musibet geldiğinde: “Biz ancak iyilik yapmak ve arayı bulmak istemiş¬tik” diyerek yemin ederler. Ancak bu yeminleri de yalan ve sahtedir. Münafıklar; inkârcılar gibi açık ve mert bir düşman değildir. İslam ile Batı cehaleti arasında bir oraya bir buraya koşan bu ikiyüzlüler, iki taraftan da faydalanacağız derken, iki tarafı da kaybediyorlar. Münafık, ikiyüzlülüğünü Müslümanlardan gizlese bile Allah’tan gizleyemez. Bize düşen görev, onları bilmek ve tabi olmamak, hikmetle az ve öz nasihat etmektir. Umulur ki bu nasihatler onları kapitalist bozguncu düzenden, gerçek emeği koruyan Adil Düzen’e döndürür.

TEVBE ETMEK

Günümüzde, iman ve icraatta Batı işbirlikçisi münafıklara düşen görev, acilen Allah'ın kitabına, Resulünün sünnetine dönerek geçmişleri için Allah'a tevbe etmektir. Milli Görüş sahibi Müslümanlara düşen görev ise, yıllarca Müslümanlar aleyhine çalışan bir fert ve kadronun İslam’a girmesine sevinip geçmişi için istiğfarda bulunmaktır. Bugün Allah'a ve kitaba iman ettiğini söyleyerek Müslümanları kandırıp makam ve mevki elde edenler, o makama gelince, bizim geleceğimiz AB’dedir, onların müktesebatına uymak zorundayız, Kur’an’ın zamanı geçmiş hükümlerinin güncellenmesi gerekir, faiz dünya gerçeğidir diyenler, İslam’ın nurunu ve adil düzenini, Batı cehaletinin karanlığı ile örtmeye çalışıyorlar. Münafıklar, kalplerinde taşıdıkları inkâr hastalığı yüzünden tedaviye yanaşıp tevbe de etmiyorlar. Söylemekte oldukları yalanlar yüzünden de onlar için elim bir azap olacaktır. Onlar, yürüttükleri bozgunculuk ve fesat siyasetini aklamak için, “Biz bunu ıslah için yapıyoruz” derler. Onlara, sadık müminlerin iman ettiği gibi siz de iman edin denildiğinde, “Biz bu sefihler gibi iman edemeyiz” diyerek, münafıklıklarını ilan ederler. Münafıklar; mümin bir kimse ile buluştuklarında: “İman ettik”, kendilerini saptıran inkârcı ve ırkçı dostlarıyla ile buluştuklarında da: “Biz sizinle beraberiz, biz o sadık müminlerle sadece alay ediyoruz” derler. Münafıkların yaptığı şey; İslam’ın hidayetine karşılık Batı’nın zulüm ve sapıklığını satın almaktır. Bu ticaret onlar için zararlı olmuş, bu yüzden onlar adil düzen yolundan uzaklaşmışlardır. “Ey Peygamber, Allah'tan ittika et, kâfirlere ve münafıklara itaat etme…” (Ahzab 1) ayeti ile Allah; Peygamberimizin şahsında kâfirlere ve münafıklara itaat etmeyi haram kılmıştır. Bu Ramazan ayında kazanmamız gereken en önemli şey, Kur’an ve sünnet ile yaşama şuuru olmalıdır. Bu şuur bu milleti yeniden Adil Düzen’e taşıyacaktır. Bunun göstergesi ise Milli Görüş mensubu olabilmektir.

ALLAH YETER

Bir ülkenin, fert ve toplumun huzur, barış, adalet, refah ve izzet içinde olması, Allah’ın rızası İslam’a zihniyet ve düzen olarak teslim olmasına bağlıdır. Biz canlarımızı ve mallarımızı Allah için vermeye, ilim ve cihat ehli kadroların maddi ve manevi ihtiyaçlarını karşılamaya hazır olmadığımız müddetçe dünyada devlete ve izzete, ahirette cennete varmamız mümkün değildir. Allah'ın rızası doğrultusunda canını ve malını hak için feda edenler, karşılığında cenneti satın aldıklarından ticarette kazançları çok büyük olur ve Allah onlara adil düzeni ihsan eder. Sevgi ve itaat müteaddidir. Allah, kulunu sevdiğini ona ikram ederek gösterir. Kul ise Allah’ı sevdiğini cihadı ve infakı ile gösterir. İnananlar arasındaki sevgi de müteaddidir. Sevgi, kardeşim dediğin kimsenin derdine ortak olmayı sağlamıyorsa, sıkıntıları tedavi edici değilse, böyle bir sevginin Allah için olduğunu söylemek boşunadır. Kim Allah’a ve Resulüne itaat ederse, işte onlar Allah'ın ken¬dilerine nimet verdiği peygamberler, sıddıklar, şehitler ve salihlerle beraberdirler. Onlar ne güzel arkadaşlardır. “Kim Müslüman’ın emriyle; dert ve sıkıntısı ile ilgilenmezse, o kimse onlardan değildir” hadisi, itibar edilmesi gereken esaslardan değil midir? Bize Allah yeter demek, O’nun her türlü emrine uymak demektir. Kavmin efendisi, onlara hizmet edendir. İyiliğe öncülük yapan, hayra yol gösteren kişi onu yapan gibi sevabı¬nı alır. Kötülüğe öncülük yapan kişi o kötülüğün her yapılışın da onu yapmadığı halde günaha girer. Günümüzde geleceğimiz AB’dedir diyenlere, faizci kapitalist düzeni yürütenlere, İslam düşmanlarını sırdaş ve müttefik edinenlere oy verip destek olanlar, yürütülen fesada ortak olurlar. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Borsada Suç Şebekesi - Çok net açıklamışsınız Cenabı ALLAH razı olsun.Rabbim bizleri razı olduğu istikamette ömür surmeyle sereflendirsin.Hakkı Hak bilip batıldan uzak eylesin, ayaklarımızı dini üzere sabit kılsın inşaALLAH.

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 21 Nisan 05:16


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?