Reklamı Kapat

Adil düzen tek çare

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Adil Düzen; bir ülkenin üreterek, sanayileşerek, madenlerini işleterek kalkınmasını esas alan bir düzendir. Adil Düzen; maddi kalkınma kadar, manevi kalkınmayı da önemsemektir. Türkiye’nin tarihteki şerefli yerini alması ancak Adil Düzen ile mümkündür. Adil Düzen; hakkın hak anlayışını esas alan gerçek bir düzendir. Adil Düzen’e geçmenin birinci şartı, ırkçı ve emperyalist Batı’nın ürünü faizci kapitalizmi, materyalist eğitimi, işbirlikçi dış politikayı bütün unsurları ile reddetmektir. Irkçı ve emperyalist Batı’yı medeniyet ve düzen olarak bir bütün halinde reddetmeden, Türkiye’nin içine düştüğü karanlık durumdan kurtulup, aydınlık olan Adil Düzen’e geçmesi hayal olur. Bu retten sonra, kabul edilmesi gereken gerçek ise, Milli Görüş ve Adil Düzen’dir. Ülkemizde faaliyet gösteren partilerden sadece Saadet Partisi faizci kapitalizmi reddeden ve yerine adil bir düzen kuracağını söyleyen tek kadrodur. Diğerleri; AK Parti’si, CHP’si ile bütün partiler faizci kapitalizmde ısrar ve inat ediyorlar. Bunun için milletimizin hiçbir meselesini çözemiyorlar. Çünkü onlar mutlu bir azınlığın saadeti için siyaset yapıyorlar. Türkiye’nin kurtuluşu, Milli Görüş’ün telkin ve teklif ettiği Adil Düzen’dedir ve bu düzen, ancak Saadet Partisi iktidarı ile kurulabilir.

SAADET İKTİDARI

Milli Görüş, milli heyecana ve başarma aşk ve azmine sahip, bilgi, plân, program, takip, intaç sistemini disiplinle uygulayan bir kadro ile hedeflerini gerçekleştirilecektir. Milletin kendi kaynaklarına güvenmek ve onları harekete geçirmek; üretim, istihdam ve ihracat seferberliğini başlatmak; bölüşümde herkesin hakkını almasını, ülkenin bütününün kalkınmasını ve bütün gelir guruplarının milli gelirden dengeli ve adil bir şekilde pay almasını sağlamak Milli Görüş’ün esasıdır. Milli Görüş’ün bu inanç ve kararlılığına sahip olmayanlar, Türkiye’yi içine düşürüldüğü bu manevi ve ekonomik yıkımdan kurtaramazlar. Saadet Partisi iktidarını başarıya ulaştıracak şeyler ise şunlardır: “Önce Ahlâk ve Maneviyat” prensibinin bütün yönleri ile uygulamaya konulması, iş ahlâkının çalışma hayatına ikame edilmesi, her türlü israfın ortadan kaldırılması, ucuz maliyetli üretim için her türlü desteğin sağlanması, verimliliğin ve toplam kalitenin artırılması. Tüketici haklarının korunması için gerekli yasal mevzuatın geliştirilmesi, ekonomik faaliyetlerin serbest piyasa kurallarına göre yürütülmesi, sömürüyü, kartelleşmeyi, tekelleşmeyi, karaborsayı ve haksız rekabeti önleyecek ve üretimi zorlaştıran engelleri ortadan kaldıracak tedbirlerin alınması, herkesin teşebbüs özgürlüğüne, iş ve meslek seçme hakkına sahip olması. Vergi sisteminin bütünüyle elden geçirilmesi ve verginin âdil ve haklı olmasının sağlanması, çeşitlerinin azaltılması, oranlarının düşürülmesi, asgari ücretten vergi alınmaması, temel tüketim harcamalarının giderden sayılması, gelir vergisinin net gelirden alınması, sermayenin tabana yayılması sağlanacaktır. Geri kalmış bölgelerin kalkınması ile ilgili yatırımlar ve stratejik önemi olan yatırımlarla, özel sektörün yeteri kadar ilgi duymadığı alt yapı, sağlık ve eğitim yatırımları ve özel sektör tarafından gerçekleştirilmesi mümkün olmayan yatırımlar ve bazı savunma sanayi yatırımları devlet destekli olarak yapılacaktır. Ekonomiye dış müdahalelerin önlenmesi yabancı sermayenin ülkeye istismarcı amaçlarla değil, kalıcı yatırımlar için gelmesini sağlayıcı hukuki altyapı ve güven ortamının tesis edilmesi.

HAVUZ SİSTEMİ

Havuz sisteminin tekrar tesis edilmesi, kamunun gereksiz borçlanmasının önüne geçilmesi, denk bütçe yapılarak kamunun borçlanma ihtiyacının kaldırılması, ülke kaynaklarının faize, rantiyeye değil, yatırıma, üretim ve ihracata, dolayısıyla işsizliğin ortadan kaldırılmasına ve refaha yönlendirilmesi. Halkın alım gücünün arttırılması, iç tüketim canlandırılması, bu sayede ekonomik büyümenin sağlanması. Başta D-8 ülkeleri olmak üzere, gelişmekte olan ülkelerin tamamıyla tesis edilecek olan ve Adil Düzen’e dayalı uluslararası ilişkilerle, ekonominin hızla gelişmesi sağlanacaktır. Diğer ülkelerle de, ekonomik ilişkiler, bu ölçüler içerisinde yürütülecektir. Özelleştirme adı altında yapılan yabancı ve yerli tekellere peşkeş çekme derhal durdurulacak, oluşmuş tekelleşme rekabete açılacaktır. Özelleştirmeler rekabeti sağlayıcı, verimliliği arttırıcı, dışa bağımlılığa yol açmayan, teknolojiyi geliştirici şartları sağlama ilkeleri çerçevesinde yapılacaktır. Saadet Partisi iktidarı işbirlikçi değil, yerli ve milli bir iktidar olacaktır.

İKTİDAR

Allah’ın hükmünde bir değişiklik olmaz. Allah’ın razı olmadığı, zulüm ve kötülük olarak tanımladığı şeyler ile icraat yapmak ve yönetmek için kullanılan bir iktidar; iktidar sahipleri ve de toplum için hayırlı ve faydalı değil, şerli ve zararlı bir iktidar olur. Allah faize gazap eder. İlahi gazaba uğramış ve sapıklığı yol edinmiş olan bir Batı’nın, kötülüğü emreden müktesebatına tabi olmaya Allah gazap eder. Allah’ın kumara, içkiye, hırsızlığa, israfa, materyalist eğitime, insanların mallarını gasp edip yemeye rızası olmaz. Allah, ilahi kitapları insanlara adil bir hayat düzeninin ölçüsü olarak göndermiştir. Son olarak gönderdiği kitap Kur’an-ı Kerim’dir. Kur’an, bütün insanlığa bir açıklama ve kendisine iman edenler için de yol gösteren bir kılavuzdur. İktidarların icraatlarında itibar edecekleri esaslar, Kur’an’ın esasları olursa başarılı olurlar. Kur’an’ın esasları, O’nu ilk uygulayan hak peygamberin sünneti ile anlaşılır. Bu bakımdan Allah; Allah’a ve Resulüne itaat etmeyi herkes için emretmiştir. Kur’an ve sünnet vahiydir. Batı ise arzulara tabi olan tağuttur. Akıl, vahye tabi olursa, Adil Düzen saadetinin sebebi olur. Akıl, Batı’nın arzularına tabi olursa faizci kapitalizm felaketinin sebebi olur. Mevcut iktidar; batıl Batı’nın arzularına uymayı tercih ettiği için, bizim geleceğimiz AB’dedir diyor, faizci kapitalist düzeni yürütüyor ve de zalim ABD’yi ve müttefiklerini stratejik müttefik olarak görüyor. Bu tercihten dolayı hem kendileri batıyor ve hem de milletimiz batırılıyor. Çare Milli Görüş ve Adil Düzen’dir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?