Reklamı Kapat

Karanlıkta kalan kubbemiz

Bismillahirrahmanirrahim;

âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Üstad Necip Fazıl, Destan şiirinde kalabalıklara şöyle seslenir: “Durun kalabalıklar, bu cadde çıkmaz sokak! / Haykırsam, kollarımı makas gibi açarak: / Durun, durun, bir dünya iniyor tepemizden, / Çatırtılar geliyor karanlık kubbemizden.” Materyalizm cehiliyyesinin karanlığa mahkûm ettiği bir zulüm dünyasında yaşıyoruz. Bu “zulüm dünyası” iniyor tepemizden ve de çatırtılar geliyor İslam’sız kalan karanlık kubbemizden. Allah’ın, Hz. Âdem’den Peygamberimize kadar gönderdiği bütün kitaplara ve bu kitapları insanlara tebliğ eden bütün peygamberlere iman eden kimselere mümin denir. Mümin; materyalizmin karanlığa mahkûm ettiği zulüm dünyasını İslam’ın nuruyla aydınlanmış bir saadet dünyasına dönüştürmek için mücadele veren kimsedir. Hâlihazır zulüm dünyası yerine yeni bir saadet dünyası kurmak için şuurla mücadele veren müminlerin, ben Müslüman’ım diyen kalabalık yığınların içindeki oranı yüzde kaçtır dersiniz! Materyalizm; hayatı Allah’sız yaşamayı telkin eder. İslam ise insana, hayatı Allah ile yaşamayı telkin ve teklif eder. İslam; din ve ahlaktır, ilimdir, talim ve terbiyedir. İslam; iktisattır, ekonomidir, üretim ve kalkınmadır, sanayileşmedir. Allah’ın verdiği bütün nimetleri servete çevirip toplumun refahını sağlamaktır. İslam; adalettir, hukuktur, siyaset ve yönetimdir. İslam; uluslararası ilişkilerde şahsiyettir, onur ve izzettir. İslam; insan olan herkes için her zamanda ve mekânda saadettir. Cin ve insan şeytanları Allah’a karşı duydukları kin ve nefretten, insana karşı derin düşmanlıklarından dolayı İslam’a da düşmandırlar. İnsanlık ve İslam tarihi ilk insan Hz. Âdem ile başlar. Bu Müslümanların benimsediği görüştür. Materyalist Batı ise, İslam’ı ve Müslümanları etkisiz hale getirmek için yeni bir tarih tezi üretmiş ve bu tezi bütün insanlığa kabul ettirmek için yoğun bir mücadele vermiştir. Üzülerek ifade edelim ki, Türkiye gibi mazisi şerefle dolu ülkemizin okullarında bu tarih tezi okutulmaktadır. Bu tarihte, peygamberler ve onların tevhit mücadelelerine yer verilmez. Necip Fazıl’ın dediği gibi bizi mazimizden koparan karanlık, materyalizmdir. Materyalizm; “üstün ırk” inanışının, yani Siyonizm’in insanlığın başına bela ettiği bir ifsat ve imha mikrobudur. Bu mikrop ile bize bizi unutturdular. Materyalizm mikrobunun sebep olduğu inkârcılık, şirk ve nifak hastalığının tek ilacı vardır, o da İslam’dır. Bu, bütün insanlığın iman etmesi gereken bir hakikattir.

KUR’AN İLE OKUMAK

Yaratan, yaşatan, yöneten, hak ve adalet ölçüsünü koyan Allah’ı bilip tanımak, Kur’an ile mümkündür. İnsan; kendisini de Kur’an ile tanıyabilir. Kâinatın ahvali Kur’an ile bilinir. Tarih ve coğrafya Kur’an ile okunur ve keşfedilir. Doğru yol, Kur’an ile bulunur. Kim doğru yolda yürürse, ancak kendisi için yürür. Kim de yanlış ve batıl yollara saparsa, o da ancak kendi aleyhine sapmış olur. Kur’an, Allah’tandır. Dünya hayatının hakikati sadece Kur’an ile öğrenilir. Okunacak tek kitap Kur’an’dır. Kur’an ise sünnet ile okunur. Hayatı Kur’an ve sünnet ile okuyanlar aldanmazlar ve aldatmazlar. Aldananlar ve aldatanlar; elleri ile yazdıkları kitaba “bu Allah katındandır” diye iman edenlerdir. Kendi elleriyle yazdıkları kitapları Kur’an’ın yerine koyanlar zelil olurlar. Hayatı Kur’an ile okuyanlar; kendilerini muhafazakâr demokrat, sosyal demokrat, sağcı solcu, şucubucu olarak değil sadece Müslüman olarak tanımlarlar. Kendisini Müslüman olarak tanımlayanlar; hiçbir zaman, Allah’ın rızasını Yahudi ve Hıristiyanların rızası ile değiştirmezler. Yahudi ve Hıristiyanların rızası; Avrupa Birliği’ni üstün medeniyet olarak kabul etmek, ABD ve İsrail’i yol yürünecek müttefik olarak görmek, materyalist eğitimi benimsemek, faizci kapitalist düzeni yürütmektir. Allah’ın rızası ise itikat ve düzen olarak İslam’dır. İslam; hakkı üstün tutan mükemmel ve üstün bir medeniyettir.

Kur’an’ı hikmet okuyanların insanlara; Allah’ı bırakıp batıya kul köle olun demesi mümkün değildir. Onlar insanlara; okutmakta ve öğretmekte olduğunuz Kur’an uyarınca Allah’a halis kullar olunuz, derler.  

ÇIKMAZ SOKAK

Kapitalizm de, liberalizm ve sosyalizm de çıkmaz sokaktır. Tercih edilecek yol “adil düzen” yoludur. Maneviyatsız saadet olmaz. Merkez Bankası faiz oranların %19’a çıkarmış. İktidar faizi artırarak krizden çıkacağını zannediyor. Millet ile konuştuklarında “faize karşıyız” diyenler eliyle yürüyen faizci düzenin çıkmaz sokak olduğunu bu toplum görmek zorundadır.

Allah; kendilerine Allah’ın ayetlerini okuyan, bütün kötülüklerden kendilerini temizleyen, Kur’an ve hikmeti öğreten bir Peygamber göndermekle müminlere büyük bir lütufta bulunmuştur. Bu iyiliği kötülükle karşılamak, çıkmaz sokaktır. Dünya hayatında, önümüze konulan maddi ve manevi bütün imkânlar, bir imtihan aracıdır. Allah, bizi bunlarla imtihan ediyor. Allah ve Resulü ile harp ederek bu imtihanın kazanılacağını zannetmek, çıkmaz sokaktır. Allah’a, Peygambere ve Kur’an’a inandığını söyledikten sonra, zalimlerin gücünü siper edinip ikbal peşinde koşmak, çıkmaz sokaktır. Yapacak başka bir şey yok diyerek, haramdan para kazanmak, paranın dini imanı olmaz algısı ile batılı hakka tercih etmek, çıkmaz sokaktır. Allah’a, Peygambere ve Kur’an’a tam bir samimiyetle iman edip güvenenler, Allah’ın ayetlerini, yok olacak bir iktidar ve servet için satmazlar. AB’nin, ABD ve İsrail’in zahiri gücü, Allah’ın hakiki gücü karşısında hükümsüzdür. Bunun için müminler sadece Allah’a güvenirler ve O’nun inayeti ile iş görürler. Çünkü Allah, zalimler topluluğuna mühlet verir yol vermez. Bunu görmek için, tarihe ve coğrafyaya bakmak yeterli olacaktır. Günümüzde karanlıktan aydınlığa çıkışın yolunu Milli Görüş temsil ediyor. Milli Görüş; saadeti helal olanda, emek ve üretimde, manevi değerleri yüceltmekte arayan görüştür. Milli Görüş; nefretle zedelenmemiş bir saygı, saygısızlıkla zedelenmemiş bir sevgi demektir. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

02

Yavuz MERCAN - HAKİKAT YOLUNDA GÖSTERMİŞ OLDUĞUN BASİRET DAİM OLSUN.

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 20 Mart 23:12
01

Huseyin Demir - Kalemine , ilmine ömrüne bereket İsmail hoca her yazında olduğu gibi bu makalende de cosmussun vesselam

Allah cc emanet olasınız

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 20 Mart 18:08


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?