Reklamı Kapat

Tağut

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Eğer bizler, şuurlu Müslümanlar olarak “yeni bir saadet dünyası” kurmak istiyorsak, bunu Kur’an ile ve bildirdiği hak ve adalet esasları, ahkâmı ve de hikmetli kavramları ile kurabiliriz. Kur’an’ın kavramları güçlü ve canlı kavramlardır. Bu kavramları, geçmişi günümüze ve geleceğe taşıyacak şekilde bu asrın idrakine okutmadan “yeni bir saadet dünyası” kurmak hayal olur. Medeniyetler canlı ve dinamik kavramlar ile dirilir, öldürülmüş, anlamsız kılınmış kavramlar ile de yıkılır. Bilelim ki yeni bir saadet dünyası; azgın Batı’nın kendi zulüm medeniyetini ihya için ürettiği kavramları kullanarak kurulamaz. Bunu idrak için Kur’an’da geçen “tağut” kavramına bakmamız gerekir. Kelime olarak tağut; haddi aşan, azan, hakikatten sapan, taşkınlık gösteren ve her sapıklığın başı gibi anlamlara gelir. Kur’an’da ise tağut; Allah’a, bildirdiği hak ve adalet esaslarına, emir ve yasaklara isyan edip başkaldıran anlamında kullanılır. Kur’an’da Allah’ın indirdiği hükümleri reddederek, onların yerine ikame olmak üzere kendince hükümler koyan her varlık, tağut olarak tanımlanmıştır. Bunun insan veya şeytan veya kurum olması fark etmez. Nahl 36: “Andolsun biz her ümmete: ‘Allah’a kulluk edin ve tağuttan kaçının’ emrini tebliğ etmesi için bir peygamber gönderdik…” İnsanların yaratılış gayesi Allah’a kul olmak ve tağuttan kaçınmaktır. Nisa 60: “Sana indirilen Kur’an’a ve senden önce indirilen kitaplara iman ettiklerini ileri sürenleri görmüyor musun ki, onlar tağutun hükmü ile muhakeme olmak ve yönetilmek istiyorlar. Hâlbuki tağutu inkâr etmekle emrolunmuşlardı. Şeytan da onları uzak bir sapıklığa çekmek istemektedir.” Bu ayette, inananlara mutlak bir uyarı vardır. Peygamberimize ve önceki peygamberlere indirilen kitaplara inandıklarını söylemekle birlikte ihtilaf ettikleri konuları, Kur’an ve sünnette bildirilen hükümlere göre çözmeyi reddedip tağutun vahyin yerine ikame ettiği yasalara göre çözmeye yönelen kişilerin iman iddiasını Allah reddetmektedir. Bu çağda; Kur’an’ın bildirdiği hükümler inkâr edilerek, kurulan bütün beşeri düzenler, yaptıkları kanunları İslam’ın adil hükümlerinin yerine ikame etmişlerdir. Bu girişimi Kur’an, tağut olanların azgın bir eylemi olarak değerlendirir.

MÜCADELE

Nisa 76: “İman edenler Allah yolunda savaşırlar. İnkâr edenler ise tağutun yolunda savaşırlar. Öyleyse şeytanın dostlarıyla savaşın. Hiç şüphesiz, şeytanın hileli düzeni pek zayıftır.” Tağut ve icat ettiği zulüm düzenlerine ve yasalarına karşı mücadele etmek her mümin için emredilmiş farz bir görevdir. İdrak edilmelidir ki; AB, ABD, İsrail ve bütün işbirlikçileri Kur’an’a göre tağuttur. Bu tağutların birlikte inşa ettikleri faizci kapitalist düzene, kuvveti üstün tutan medeniyetlerine ve yasalarına “evet” diyenler, Allah’ın hükmüne “hayır” demiş ve tağutun tarafında yer almış olurlar. Bu tercihi ister bilerek, ister bilmeyerek yapsınlar durum asla değişmez. Çünkü bütün peygamberlerin insanlara; “Allah’a ibadet edin, tağuta kulluktan kaçının” diye telkinde bulundukları ayetlerle sabittir. Tağutun zulüm düzeni ve yasalarını batıl saymayan ve bunlarla mücadele etmeyen kimse, ne kadar âlim olursa olsun, ilahi gazaba uğramaktan kurtulamaz. Zira “emrolunduğu gibi hak üzere olup tağut ve taraftarları ile mücadele etmeyenin” saadeti ve zaferi olmaz. Bakar 257: “Allah iman edenlerin velisi, dostu ve yardımcısıdır. Onları; inkâr, şirk ve nifak gibi karanlıklardan İslam aydınlığına çıkarır. İnkâr edenlerin velisi, dostu ve yardımcısı ise tağuttur. Onları; İslam’ın aydınlığından koparır, inkâr, şirk ve nifak gibi karanlıklara sokar. Tağut ve adamları, cehenneme atılacak olanlardır. Onlar orada sonsuza kadar kalıcıdırlar.” Allah’a inanan, Kur’an’ı kendisine hidayet rehberi edinen hiçbir kimse, Adil Düzen, İslam Birliği yolunu bırakıp, faizci kapitalist düzene evet diyerek Allah’ın gazabına uğramak için tağut olan AB’nin tuğyan kapısına ipini bağlamaz.

AZGINLIK

Tağut; Hak olan Allah’ı, indirdiği hak kitabı, kitabı tebliğ eden peygamberi, gösterilen İslam’ca yolu tanımayıp azan ve sapan her kişi ve güce verilen addır. Şeytana da bu yüzden tağut denmiştir. Tağut; hakka, hakikate ve imana karşı gelen, Allah’ın kullarına ikram ettiği Kur’an nizamını ve sınırlarını aşan her şeyi ifade eder. Tağutun telkin ettiği din ve düzen materyalizm ve faizci kapitalizmdir. Batı tağutunun bize telkin ettiği ne varsa azgınlıktır. Faiz, haksız yere insanların ve kamunun malını yemek, fuhşun her türlüsü, kadının anneliğinin elinden alınması, materyalist eğitim, batı ahlakı, israf ve ırkçılık azgınlıktır. Kim azgınlığın her çeşidini reddeder ve yalnız Allah’a iman edip, itikat ve düzen olarak İslam’a teslim olur, hayatına adil düzeni ikame ederse, sağlam bir kulpa bağlanmış ve kurtulmuş olur. Bizim için bu yol, Milli Görüş’tür. Bunun dışındaki bütün tercihler azgınlıktır. Tağutun azgınlık düzenini reddetmeden iman, iman olmaz. Çünkü tağutun azgınlık düzeni; kötülükleri emreder, iyilikleri yasaklar, insanları Allah’a ibadetten alıkoyar, Allah’a giden yolu tıkar, adaleti yıkar, toplumu kendisine köle yapar. Tağut; küfrün, zulmün, şerrin, haksızlığın, adaletsizliğin, azgınlığın, sapkınlığın ve daha aklınıza gelen tüm kötülüklerin ilahıdır. Bu asrın tağutları, aralarında hiyerarşik küresel bir düzen kurmuşlardır. Bu düzen; “gizli dünya devleti” düzenidir. Siyonizm; bu düzenin hizmet ettiği tağuttur. Vefatının onuncu yılında rahmetle andığımız Erbakan Hocamız, Siyonizm’e hizmet eden bu “gizli dünya devleti” düzenini, milletimize tanıtmak için ömrünü bu yola vakfetmiştir. Bu arada herkesi, Milli Gazete tarafından yayınlanan Gizli Dünya Devleti kitabını yeniden okumaya davet ediyorum. Bu kitabın giriş kısmı, bizzat Erbakan Hoca’mız tarafından kaleme alınmıştır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?