Reklamı Kapat

Saadet kadrosunun imtihanı

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamt, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Hakk’ı üstün tutan bir toplumu ittifak halinde tutan üç şey vardır ki bunlar; itikat, fıkıh ve lügattir. Müslümanlar, bu üç şeyin ilmine sahip olmadan, muktedir olamazlar. Kelimelerin, manaları ve tanımları zihniyet ve eylem birliğinin temelidir. Millî Görüş; Hakk’ı üstün tutan zihniyeti ifade etmek için kullanılan bir kelimedir. Adil Düzen; bereket ve refahı sağlayan saadet düzenini ifade eder. Hak veya batıl din ve düzenler kelimeler ile tanımlanır. İnsanlar kendilerini kelimeler ile ifade ederler. Millî Görüş’ün tek temsilcisi Saadet Partisi, bütün insanlığın saadeti için kendi kelimeleri ile mücadele ediyor. Her dava bir yoldur. Yolun doğrusu olabileceği gibi eğrisi de vardır. Saadet kadroları; fert ve toplumlara yolun doğrusunu telkin ve teklif ediyor. Doğru yol; Millî Görüş ve Adil Düzen yoldur. Yolun eğrisi ise inkârcıların, müşrik ve münafıkların, yani şeytan ve adamlarının yoludur. Millî Görüş davasının özünde “sevgi ve şefkat” vardır. Bunun için Saadet Partisi’nin telkin ve teklif ettiği Adil Düzen, merhamet ve şefkat düzenidir. Yolu eğri olanların temsil ettiği batıl davaların özünde ise “kin ve nefret” vardır. Onlar toplumu kutuplaştırarak, bölüp parçalayarak yönetirler. Onların telkin ettiği faizci kapitalist düzen, zulüm ve nefret düzenidir. Saadet Partisi’nin mücadelesi toplumla değil; zulüm ve nefret düzeni iledir. Bu bakımdan Saadet kadrolarının imtihanı ağır ve çetin geçiyor.

YOL HARİTASI

Saadet kadrolarının önde yürüyen “önce ahlak ve maneviyat” bayrağıdır. Kullandığı dil; sevgi, şefkat ve merhamet dilidir. Toplumu adil düzene; hikmetle, nasihatin ve mücadelenin en güzel olanıyla davet eder. Muhatap kitlesi; toplumun sadece bir kesimi değil, her kesimidir. Bunun için hiçbir kesimin yanında veya karşısında değildir. Saadet Partisi’nin karşıtlığı zulüm ve haksızlıklaradır. Saadet Partisi helal lokmayı savunur. Millî Görüş’e göre emek bir hak sebebidir ve korunmalıdır. Bunun için faize, zulüm vergilerine ve israfa karşıdır. Saadet Partisi, maddi ve manevi kalkınmayı birlikte ele alır ve yürütür. Manevi kalkınma olmadan maddi kalkınmanın, maddi kalkınma olmadan manevi kalkınmanın topluma bir fayda sağlamayacağını bilir. “Yaşanabilir Bir Türkiye, Yeniden Büyük Türkiye” hedefi manevi ve maddi kalkınmasını tamamlamış lider ülke Türkiye için belirlenmiştir. Üreten, sanayisi güçlü, manevi ve ahlaki yapısı sağlam bir Türkiye inşa etmek Saadet Partisi’nin tek hedefidir. Saadet Partisi’nin başka bir hedefi de “Yeni Bir Dünya” kurmaktır. Çünkü yeryüzünde yaşayan her insanın derdiyle ilgilenmek, onların da saadeti için çalışmak Millî Görüş’ün şiarıdır. Yol haritası bu olan Saadet Partisi kadroları; tuğlaları birbirleri ile kilitlenmiş sağlam bir bina gibi, aralarındaki hakları gözeten kardeşler topluluğu olmak, ağız tadıyla çalışma imkânlarını hazırlamak, bereketi zayıflatacak hatalı davranışlardan sakınmak zorundadırlar. Yetişmiş elemanlarına gereken değeri vermeyen, hak için hicret edenle, mal ve mülk için hicret edeni, mutfakta olanla, sokakta olanı birbirinden ayıramayan hareketlerin zaferi olmaz. Peygamberimiz, oluşturduğu kadroyu nasıl derecelendirdiyse, ihtiyaçlarını nasıl karşıladıysa, nasıl onları birbirlerine kardeş yaptıysa, bizim de bu örneğe uygun hareket etmemiz görevimizdir. Bu konuda “Abese” Suresi’nde önemli ibretler vardır. Peygamberimiz bir konuda uyarılıyorsa, bu bizim için de mutlak bir uyarıdır. Peygamberimiz; saadet asrında bir teşkilat kurmuş, teferruatta bazı farklılıklar olmasına rağmen bu teşkilatlanma geleneği korunduğu için inananlar bin yıl İslam’a ve insanlığa hizmet etmeye muvaffak olmuşlardır. Erbakan Hocamız da bu geleneğe uygun bir teşkilat kurmuş ve sağlam bir kadro yetiştirmiş ve titizlikle korumuştur. İstişare, önemli bir görevdir. Bu görevi kim ne kadar yapıyor, bu konuda herkes kendi nefis muhasebesini emredildiği şekliyle yapmalıdır. Düşmanın işine yarayan her türlü davranış hatalıdır ve kaçınmak gerekir.

GÜNDEM

Yol haritamız bellidir, imtihanımız çetindir. Burada Millî Görüş mensuplarının her birisi, taşıdığı yükün durumuna göre kendi imtihanını veriyor. Hepimiz öleceğiz ve davanın ve sorumluluğunu taşıdığımız görevlerin hesabını Allah’a vereceğiz. Bu günlerde Saadet Partisi ile ilgili olarak kamuoyunda bir hareketlilik gözlenmektedir. Bizler de bu hareketlilikten olumlu veya olumsuz etkileniyoruz. Bu konuda içerde ve dışarda çeşitli değerlendirmeler yapılıyor. Mümin olaylara ferasetle bakan kimsedir. Millî Görüş’ün kurumsal yapısı, bizzat Erbakan Hocamız tarafından inşa edilmiştir. Millî Görüş, bir bütün olarak insanlığa önderlik yapan bir harekettir. Millî Görüş’ün bu önderliği yapması, itaat, sadakat, disiplin ve ciddiyet esaslarına dayalı iç işleyişin kusursuz yürütülmesine bağlıdır. Hepimiz bu iç işleyişin ilmihalini bilmek zorundayız. Bu ilmihal bilinip yaşanmadan şuurlanma, çelikleşme ve üretim olmaz. Olay okumalarında dört boyutlu okumalar yapmadan ileri geri konuşmak inanan hiçbir insana yakışmaz. Sıfatlar, birlikte mücadele etmeyi sağlamak içindir. Her sıfatın sorumluluğu bellidir. Bu sorumlulukları bir ikilik sebebi olarak görmek, algılara teslim olmaktır. Hiçbir Millî Görüşçü bu algılara teslim olmadı, olmayacaktır. Biz toplumun her kesimine Hakk’ı tebliğ etmek zorunda isek bu konuda da adil olmak zorundayız. Saadet Partisi olarak iktidarda olanların olumlu ve olumsuz davranışlarını gündeme getirirken de, muhalefette olanlara karşı görevimizi yaparken de İslam’ca olan yoldan ayrılamayız. Biz iktidarı ve muhalefeti sevap ortaklığına davet ederiz, amma hiçbir kesimle günah ortaklığı içinde olmayız. Hiçbir kesimle aramıza kalın duvarlar örmeyiz ancak inancımızın bizden istediği zulme ve zalime karşı göstereceğimiz dirayetten de asla taviz vermeyiz. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?