Faiz dünya gerçeği değildir

Bismillahirrahmanirrahim

Âlemlerin Rabbi, Rahman ve Rahim olan Allah’a hamd, Peygamberimize, âline ve sahabelerine salât ve selam ederiz.

Siyonizm ve inkârcı Batı, faizi; kurdukları kapitalist sömürü düzeninde, toplumları köleleştirme aracı olarak kullanmaktadır. Faiz, emek hırsızlığıdır. Kapitalist düzenlerde toplanan vergiler de, en az faiz kadar, emek hırsızlığı için kullanılır. Milletimiz bilmelidir ki kapitalizm ile Milli Görüş’ün telkin ettiği Adil Düzen arasında en temel farkların başında faiz ve haksız vergi düzeni gelmektedir. Adil Düzen; faizi ve haksız vergi düzenini reddeder. Çünkü bu iki şey, emeğin, üretimin, alın terinin, helal kazancın, sanayileşmenin düşmanıdır. Bir millet; her şeyden evvel faiz ve haksız vergi mikrobundan kurtulmadan, Siyonizm’in ve inkârcı Batı’nın kölesi olmaktan kurtulamaz. Millet olarak biz, İslam’a itikat ve fıkıh olarak teslim olmuş Müslüman bir toplum olduğumuzu unutmamalıyız. Faiz ve haksız vergiler, İslam’ın şiddetle yasakladığı iki şeydir. Allah faizi, KDV ve ÖTV gibi zulüm vergilerini, kumarı, israfı, haksız kazancı “emek gaspı” olduğu için yasaklar. Faizci kapitalizmde “kul hakkı” diye bir inanış yoktur. Bu inanç İslam’da vardır. Emek hakkına tecavüz, bir kul hakkı olduğu için, İslam faizi ve mala yönelik tecavüzleri haram kılmıştır. İslam; şüpheli şeylerden kaçınmayı teşvik ederken, faiz şüphesi olan şeylerden kaçmayı vacip kılmıştır. Müslüman; faizin hem kendisinden, hem şüphesinden ve de gölgesinden kaçınmak zorundadır. Müslüman; sadece faiz ve benzeri kötülüklerden kaçınmakla yetinmez, bu kötülükler ile sonuna kadar mücadele eder. “Bütün faizler, ayaklarımın altındadır” diyen bir peygamberin ümmeti olmak, bütün kötülükler ile mücadele etmekten geçer. “Faiz dünya gerçeğidir, paranın dini imanı olmaz” diyenler, kitap, sünnet ve salim fıkıh ile sözlerini ve eylemlerini gözden geçirip tövbe etmeli ve Milli Görüş’e dönmelidirler.

ŞEYTAN VE FAİZ 

Kur’an’da faiz yiyenler şöyle tanımlanmıştır: “Faiz yiyenler, (uykularından veya kabirlerinden) ancak şeytanın çarptığı kimsenin kalktığı gibi kalkarlar. Bu, onların, ‘Alışveriş de faiz gibidir’ demelerinden dolayıdır. Oysa Allah, alışverişi helal, faizi haram kılmıştır…” Şeytan ve adamları fert ve toplumları faizle çarpar. Bunun için Allah, faizi yok eder sadakaları ise bereketlendirir. Yine Allah, haramı helal tanımakta ısrar eden inkârcıları, müşrikleri, münafıkları, zalim düzenlerden razı fert ve toplumları hiçbir zaman sevmez. Allah müminlere: “Ey iman edenler, Allah’a karşı gelmekten sakının. Eğer gerçekten inanıyorsanız mevcut faiz alacaklarınızı terk edin” dediği halde, faizci kapitalist düzende ısrar etmek, Allah’a ve peygamberine karşı açılmış bir savaş hali olduğunun bilinmesi gerekir. Allah; kendisi ve peygamberi ile savaş halinde olan fert ve toplumu elbette sevmez. Peygamberimiz: “Faiz yiyene ve yedirene, faiz işlemine şahitlik ve kâtiplik yapana dövme yapana ve yaptırana lanet etti…” buyurmuştur. Yani Allah faizi ve faizciyi sevmez, lanet eder. Faiz işlemine bulaşan herkes, bu ilahi tehdidin muhatabıdır. Faiz eskiden de vardı türünden savunmalar, faize meşruiyet kazandırmaz.

BEŞ MİKROP

Türkiye’de ve dünyada yürütülen kapitalizmin beş mikrobu vardır. Bu mikroplardan birincisi haksız vergilerdir. 2021 yılında bütçe giderleri 1 trilyon 346,1 milyar lira olarak belirlenmiştir. 1 trilyon 101,1 milyar liralık bütçe gelirlerinin, 922,7 milyar liralık kısmı vergi gelirlerinden oluşmaktadır. Bu vergiler; zenginden değil emekten, fakir fukaradan alınır. Bu zalim vergi düzeni ekonomiyi çökertir. Millet refah bulamaz, köleleşir ve sömürülür. İkinci mikrop, faizdir. 2021 yılı bütçesine 179,5 milyar lira faiz giderinin konması, bu belanın büyüklüğünü göstermektedir. 2021 yılı için öngörülen bütçe açığı ise 245 milyar liradır ve bu açık yüksek faizli borçlanmalar ile karşılanmaktadır. Merkez Bankası boşuna faiz oranlarını %17’ye çıkarmamıştır. Her şeyin içerisinde faiz vardır. Ekmek alırken ödenen ücretin, 3’te 1’i faiz, 3’te 1’i haksız vergi olarak alınıyor. Faiz mikrobu 40 çeşit belanın sebebidir. Ekonomiyi engeller, köleleştirir, sömürür ve insanlıkta hürriyet diye, saadet bir şey bırakmaz. Üçüncü mikrop, israftır. Harcamalar üretime değil, ölü yatırımlara yapılıyor. Dördüncü mikrop; açıktan para basmaktır. Bu da paranın değerini düşürüyor. Beşinci mikrop; kredilerin yandaşa dağıtılmasıdır. Bu beş mikrop, milletimizi fakirleştiriyor, eziyor, köleleştiriyor, yok ediyor.

ÇARE

Bir kötülüğün yerine konacak iyilik yok demek, hidayet kararmasından başka bir şey değildir. AK Parti ve diğerleri zihniyet olarak kötülük ise Saadet Partisi iyiliktir. Yapılacak iş; rant ekonomisinden yani faizci kapitalizmden, reel ekonomiye yani adil ekonomik düzene geçiştir. Türkiye’de adil ekonomik düzene geçişi sağlayacak tek adres ise Milli Görüş=Saadet Partisi’dir. Çünkü Saadet Partisi, reel ekonomiyi esas alırken AK Parti ve diğerleri rant ekonomisinde ısrar etmektedir. Saadet Partisi Türkiye’nin bütünüyle kalkınmasını esas alırken AK Parti ve diğerleri yandaş rantiyeci gurupların kalkınmasını desteklemektedir. Saadet Partisi adil bölüşüm ve herkese refahı esas alırken AK Parti ve diğerleri yandaş rantiyecilerin refahını esas almaktadır. Bu temel fark; AK Parti ve diğerlerinin işbirlikçilik, Saadet Partisi’nin ise Milli Görüş zihniyetine mensup olmasındandır. Saadet Partisi; adil ekonomik düzene geçişi Milli Görüş’e, milli heyecana ve başarma aşk ve azmine sahip, bilgi, plân, program, takip, intaç sistemini disiplinle uygulayacak kadro ile gerçekleştirilecektir. Ve Saadet Partisi; milletin kendi kaynaklarına güvenmek, onları harekete geçirmek; üretim, istihdam ve ihracat seferberliğini başlatmak; bölüşümde herkesin hakkını almasını, ülkenin bütününün kalkınmasını ve bütün gelir guruplarının milli gelirden dengeli ve adil bir şekilde pay almasını sağlamak inancını esas alır. Selam hidayete tabi olanlara…

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar İsmail Hakkı Akkiraz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

02

Seyfeddin - Evet faiz haram haram Bir müslüman hellal dema hakina sahip deyil

Sayın hocam, şu an geçerli. İki sistemi var kapitalizim kominizim,bular dünya düzeni kurmuşlar dünyayı bu düzenin içine ister istemez bu sisteme dahili etmişler içinden çıkamıyoruz, müslümanlar son iki yüzyıllık tarihî arızanın bedelinin ödüyor,

Ne Zaman dünya sisteminin biz kurar kuraları biz korsak kurtuluruz,, yoksa kurtulmak mümkün değil

Nerdeyse Türkiye'de faizin haram olduğu unutulmuş gibi selâm ve dualar

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Aralık 22:33
01

Sadretti̇n Doğan - Allah sizden razı olsun. Allahın selamı üzerinize olsun.

Yanıtla . 1Beğen . 0Beğenme 30 Aralık 13:33


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?