Adam açıkça söyledi: ben bir Siyonist’im!

Tarih; Kasım 2016... Trump’ın ABD başkanı seçilmesinin hemen sonrası… Yer; ABD, New York. Konu: Dünya Yahudi Kongresi toplantısı.
ABD başkanlık seçiminde ipi göğüsleyen Joe Biden, o dönem ABD Başkanı Obama’nın yardımcısı. Daha henüz devir teslim yapılmamış…
Biden’a toplantıda siyasi Siyonizm’in kurucusu Theodor Herzl Ödülü takdim ediliyor. Salonda yaklaşık 400 kişi var. ABD Dışişleri Bakanı olarak görev yapan ve ABD dış siyasetinin etkili isimlerinden kabul edilen Yahudi asıllı Henry Kissenger de toplantıda.
Buradaki konuşmasında Biden tam olarak şunları söylüyor: “Siyonist’im! Siyonist olmak için Yahudi olmak gerekmiyor!” “Siyonist’im!” diyen Joe Biden, ABD başkanı oldu.

***
Peki, ama Siyonizm nedir?
TDV Ansiklopedisi’nde M.Lütfullah Karaman’ın “Siyonizm” tanımı şu şekilde: “Siyon, Ahd-i Atîk’te Kral Dâvûd tarafından fethedilip krallığın merkezi yapılan Kudüs şehri için kullanılmış bir isimdir (II. Samuel, 5/7). Zamanla kapsamı bütün İsrail topraklarını ifade edecek şekilde genişlemiştir. Siyon kelimesine dayanan Siyonizm ise Yahudi halkının “tarihî yurtlarına dönüşü” mânasında Filistin’de Yahudi devleti kurmayı hedefleyen siyasî hareketi belirtir. XIX. yüzyıl sonlarında Doğu Avrupa Yahudileri içinde ortaya çıkan, ardından bütün dünya Yahudileri arasında yayılan Siyonizm’in siyasî, sosyalist, kültürel, revizyonist ve dinî-mesîhî olmak üzere çeşitli açılımları ortaya çıkmış, aynı zamanda karşıtları arasında günümüze kadar uzanan süreçte anti-Siyonist, a-Siyonist ve post-Siyonist diye isimlendirilen gruplaşmalar doğmuştur.”
Bu şu demektir; yeni seçilen ABD Başkanı Joe Biden da, terör devleti İsrail’in Arz-ı Mev’ud, yani ‘Vadedilmiş Topraklar’ hedefine varması yolunda sonuna kadar destek verecektir…

ERBAKAN: SİYONİZM TİMSAH GİBİ

Siyonizm’in ne olduğunu, hedeflerini, gayesini en iyi anlayan ve anlatan hiç şüphesiz Erbakan Hoca. Siyonizm’in dünyanın baş belâsı olduğunu yıllarca haykırdı. Erbakan Hocamıza kulak verelim mi;
* “Siyonizm, dünya egemenliğini ele geçirmek için örgütlendi. Terör olaylarının ve birçok suikastın ardında Siyonist odaklar bulunuyor.”
* “Mısır da Kabala adlı bir Yahudi, kendi fikirlerini Tevrat’a sokarak kutsal kitabı tahrif etti. Siyonizm bir timsaha benzer. Bu timsahın üst çenesi Amerika, alt çenesi Avrupa, kuyruğu da İsrail’dir. Gövdesi de bütün Müslüman ülkeler dâhil diğer ülkelerdeki hükümetlerin bir kısmıdır.”
* “Bir kısım basın mensupları ve işadamları da Siyonizm’in emrinde çalışan işbirlikçilerdir. İşte bu timsahı oluşturan Siyonizm’i mutlaka tanımalı ve tedbirlerimizi buna karşı almalıyız. Bulunduğumuz nokta böyle önemli bir noktadır.”
* “Yahudilerin ana inancı üç madde üzerine kuruludur. Bunlardan birincisi, bunlar kendilerini üstün ırk olarak görürler ve diğer insanların da onlara hizmet etmek için yaratıldığını düşünürler. İkincisi, bu durumu nazariyatta bırakmayarak gerçekleştirmek istemektedirler. Üçüncüsü, bunların gerçekleşmesi için önce dağıtılmış olan Yahudileri İsrail’de toplamayı, sonra büyük İsrail’i kurmayı, son olarak da Türkiye’nin Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni ellerine geçirmeyi amaçlamaktadırlar.”
* “Bunları gerçekleştirmeyi hedefleyen Siyonistler, ‘Mesihimiz, kurtarıcımız yeryüzüne inecek. Davud Aleyhisselam’ın tahtına Yahudi kralı olarak oturacak ve bizim dünya hâkimiyetimizi perçinleyecek. Böylece dünyanın efendisi olacağız ve dünya egemenliğimiz başlayacak inancına sahiptirler.”
* “El İslam’ı ümmeti vahide, buyruluyor hadis- i şerifte. Yani İslam tek bir ümmettir. Hepsi birbirinin kardeşidir. Bir tek topluluktur ve aynı gayeye inanan insanlardır. Bir diğer Hadiste ise ‘El küfrü milletin vahide’ buyruluyor. Yani küfür de tek bir millettir. Her ne kadar haritaya baktığımızda birçok ülke görüyorsak da bunlar aslında bir merkezden idare ediliyorlar. İşte bu merkez de Siyonizm’dir.”
* “Peki, Siyonizm nedir? Demin söylediğim inanca inanmak demektir. 30 milyon insan buna inanıyorlar. Her zaman söylediğim gibi bunların hepsini bir meydana toplasanız ve her birini bir yere kaymakam olarak atasanız sayıları kaymakam olmaya yetmez. Bunlar ne diyorlar? ‘Biz mi? Biz 5765 yıldır kabalaya inandık faizci bir kapitalist nizam kurduk. Bütün dünya bize çalışıyor. Doların üzerindeki piramitte gösterilmiş olan 13 katlı insan organizasyonunu kurduk. İsrail’den olmayan insanları da Benî İsrail için çalıştırıyoruz. Para ve insan gücü bizim elimizde ve böylece dünyaya hâkim olacağız’ diyorlar.”
* “Siyonizm’in dünya egemenliği için önündeki en büyük engeller Selçuklular ve Osmanlılar oldu. Bu şanlı ecdadımız buna müsaade etmedi.”
* “Siyonizm bir timsaha benzer. Bu timsahı oluşturan Siyonizm’i mutlaka tanımalı ve tedbirlerimizi buna karşı almalıyız. Bulunduğumuz nokta böyle önemli bir noktadır. Dünyadaki her fesadın ardında Siyonistler vardır. Suikastların ardında Siyonistler vardır. Kennedy’yi onlar öldürdü. Bütün diğer suikastlar bunların marifetleridir. Harp ve terör olayları bunların işidir. Bunları bilmeden yolumuzu çizemeyiz.”

YAHUDİLER KİME NE KADAR DESTEK VERDİ?

ABD başkanlık seçiminde 15 zengin Yahudi, Trump ve Biden’a ne kadar destek oldu?
Demokratlara; * Tom Steyer: 54 milyon dolar. * Stephen ve Christine Schwarzman çifti: 8 bin 400 dolar. * Donald Sussman: 22,3 milyon dolar. * James ve Marilyn Simons çifti: 21 milyon dolar.
Cumhuriyetçilere; * Stephen ve Christine Schwarzman çifti: 28,4 milyon dolar. * Sheldon ve Miriam Adelson çifti: 28 milyon dolar. * Donald Sussman: 5 bin 600 dolar. * Jeffrey ve Janine Yass çifti: 13 milyon dolar. * Paul Singer: 8,8 milyon dolar.

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Adnan Öksüz - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

02

Hayati Otyakmaz - Diğer yazılarınız gibi bu da çok önemli ...

Kaleminize ve yüreğinize sağlık kıymetli yazarımız Adnan Öksüz beyefendi..

Allah Teâlâ, size ve tüm yazarlarımıza; Hakk'ı ve hakikati savunan herkese hayırlı ve uzun ömürler ihsan eylesin (âmin)!

Selâm ve dua ile hayırlı çalışmalar.

Diğer yazılarınız gibi bu da çok önemli bir makale.

Kaleminize ve yüreğinize sağlık kıymetli yazarımız Adnan Öksüz beyefendi..

Allah Teâlâ, size ve tüm yazarlarımıza; Hakk'ı ve hakikati savunan herkese hayırlı ve uzun ömürler ihsan eylesin (âmin)!

Selâm ve dua ile hayırlı çalışmalar.

Yanıtla . 2Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 13:53
01

Yılmaz - Amerikanın dış politikası bellidir. Değişmez. Abd, her zaman israilin yanında yer aldı. Ama zulüm payidar olmaz. Bu zulmün de bir sonu olacak. Alma mazlumun ahını çıkar aheste aheste...

Yanıtla . 4Beğen . 0Beğenme 09 Kasım 09:46


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Asgari ücret 2 bin 825 TL oldu! Zamdan memnun musunuz?