Reklamı Kapat

Nebevi kanaldan haberler

Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla dünyamız bir anlamda küçüldü. Her gün binlerce olayı doğru veya yanlış bir şekilde izlemeye çalışıyoruz. S...

Kitle iletişim araçlarının yaygınlaşmasıyla dünyamız bir anlamda küçüldü. Her gün binlerce olayı doğru veya yanlış bir şekilde izlemeye çalışıyoruz. Sonunda bir görüş, fikir ve hükme ulaşabiliyoruz. Doğru bilgi ve habere ulaşabildikçe de doğru “oku”yabiliriz; olayları da insanları da. Yoksa doğru okumalar yapamayız. Hele hele kitle iletişim araçlarının “egemen küresel zulüm düzeni”nin emrinde, denetiminde elbette ki işimiz daha da zorlaşıyor. Zalimlerin, tağutların bize taktığı gözlük ile her şeyi birbirine karıştırıyor, her şeyi tersinden okuyabiliyor, görüyor ve değerlendirmeler yapıyoruz. Veya bildiğimiz, güvendiğimiz, itibar ettiğimiz şahıs veya kurum/kuruluşların gözlükleri/görüşleriyle okumalar yapıyoruz. İyi de bu gözlükler bize doğruyu gösteriyor mu? Hangi gözlükle bakmak doğrudur? Bunları nasıl ayırt edebileceğiz? Elbette ki “vahiy” ile. Elbette ki “vahiy”le. Vahiy, Rabbül âleminden gelen mesajdır. O (c.c.) şaşmaz, yanılmaz, âlimdir. Hep doğru/yu söyler, bildirir. İnsanların gözleri/gözlükleri gerçeği bütünüyle göremez, bugünü bile. Vahiy penceresi için dün, bugün, yarın, geçmiş, hal, gelecek diye bir ayrım ve sınırlama yoktur. Vahiy, kitapları ve peygamberleri ile bize bildirilmiştir ve kesin doğrudur ve gerçektir. Son kitabı ve son peygamberi de muhakkak ki hakkı, doğruyu söylerler. Ve ilahi mesajda zaman, coğrafya vb. gibi sınırlamalar yoktur. Zaman, mesajı eskitemez. Hak Teala gibi peygamberimiz de hep doğru/yu söyler. Çünkü O, hevasından konuşmaz. Vahiy ile konuşur. O hep Rabbimizin vahyi ile, denetimiyle konuşmuştur. Onun için ayetlerde “sadakAllahu’lazim” diyoruz. Hadislerde ise “saddekte Ya Rasulallah” diyoruz.

Ahir zamandayız. Okumalarımızı, kâhinlerin, Trump’ların, Bill Gates’lerin, AB’nin, ABD’nin Siyonizm’in, DSÖ’nün vb. şahıs ve kuruluşların gözleri/gözlükleri değil de bir vahiy çeşidi olan “Vahyi Ğayri Metlüv” /Sünnet’in şaşmaz, yanılmaz, doğru gözlüğü ile olayları değerlendirebilelim diye O’nun (s.a.s) ahir zaman ile ilgili okumalarını, haberlerini “Ramuz’ül-Ehadis” adlı eserden siz değerli okuyucularımızla paylaşmak istiyoruz. Bu iktibas/alıntıları bir şaşmaz gözlük olarak takınarak olayları, insanları, zamanımızı doğru olarak okuyabiliriz. Yoksa batıl, bizi kuşatmış, ateşe, felaketlere götürüyor.

Haydi! Rasulullah’ın 1400 yıl öncesinden, bugünü okumasına:

*Bir ülkede zina ve riba (faiz) yaygınlaştığında Allah’ın azabına müstahak olurlar. (722)

*Ümmetimde beş şey yaygınlaştığında üzerlerine helak çöker:

Lanetleşmek (küfürleşmek),

İçkinin artması,

Erkeklerin ipek kullanması,

Çalgıların çalınması,

Erkeklerin erkeklerle, kadınların kadınlarla yetinmesi.

*Bir başka rivayette de:

Hayırlılar içerisinde yalakalık,

Şerlileriniz arasında fuhşun yayılması,

Devlet yönetiminin gençlerin eline geçmesi,

Din ilminin rezillerinizin eline geçmesi. (723)

*Amel mahzun, yalan söz egemen olursa, diller sevişip, kalpler birbirinden nefret ederse, sıla-i rahim terk edilirse lanete müstahak olurlar. (727)

*Emanet yitirildiğinde, işler ehil olmayanlara verildiğinde kıyameti bekle! (723)

*Faizle alışveriş yapılarak, cihad terk edilirse, zillete düşerler. (712)

*Sadık olanlar yalancı kabul edilecek, yalancılar doğrulanacak. Emin kişi hain sayılacak. Haine güvenilecek. O devirse Rüvaybiza (Konuşma yetkisine sahip olan fasık) söz sahibi olacak. (1577)

*Ümmetim hakkında en çok korktuğum, iyi konuşma bilen münafıktır. (1535)

*Ümmetim hakkında en çok korktuğum, saptırıcı hükümdarlardır. (1538)

*Ümmetim hakkında en korktuğum, Lut Kavmi’nin amelidir. (1539)

*Horasan’dan siyah sancaklılar sökün edecek. Onların sancaklarını Kudüs’e dikmelerine, hiçbir şey engel olamayacak. (6295)

*Ehl-i beytimden ismi ismime, babasının ismi de babamın ismime, ahlakı ahlakıma uygun olan bir adam çıkacak. (Mehdi) Yeryüzünden zulüm kalkıp adalet olacak. (6298-6301)

*Erkekler kadınlara boyun eğdiklerinde helak olurlar. (5673)

*Ümmetim yetmiş birden fazla fırkaya ayrılacak, bölünecek. Bunların en zararlısı, işleri kendi görüşleriyle ölçüp, haramı helal, helali de haram yapanlardır. (3213)

*Vallahi, Meryem oğlu İsa, ahir zamanda hâkim ve adil olarak mutlaka inecektir. Haçı kıracak, domuzu öldürecek, vergiyi, içkiyi, münkeri kaldıracak, bolluk bereket olacak. (5682)

*Ahir zamanda insanlara para gerekir ki hem dinini hem de dünyasını onunla ayakta tutar. (815)

*Ümmetimin erkeklerine peştamallarıyla bile hamama girmeleri yasaklanır. (818)

*Siz öyle bir zamandasınız ki, emirlerin onda birini bırakan helak olur. Ahir zamandaysa onda birini yapan kurtulacaktır. (1753)

*Ahir zamanda bildiklerinin onda birini yapan kurulacaktır. (1754)

*Ümmetime ahir zamanda şiddetli bir bela gelecek, bundan ancak dinini bilen, dili ve kalbiyle O’nun yolunda cihad edenler kurtulacak. (1813)

*Riba yemeyen kimse kalmayacak, yemeyene tuzu değecek. (1816)

*Kıyamet yaklaştığında mesh (maymun ve domuza dönme), hasef (büyük sarsıntı ve çöküntüler) ve kazf (taş yağmuru) olacaktır. (3084)

*Yahudilerle savaşacaksınız. Onlara galip geleceksiniz. Taş, arkamda bir Yahudi var, diyecek. (3215)

*Beni esfer (Hıristiyanlar) ile aranızda sulh olacak. Sonra size ihanet edecek. Her birinin altında on iki bin kişi bulunan seksen sancakla size saldıracaklar. (3236)

*Kişinin imanı yok edilecek de farkına varamayacak. Ondan gömlek çıkarıldığı gibi çıkarılacak. (6251)

*Dini alet ederek dünyalık elde edecekler. (6255)

*Ahir zamanda sultanın yanındaki kimseler, Allah’ın hükmünün dışında hükmedecekler de onu nehyetmeyecekler. İşte Allah’ın laneti onlaradır. (6396)

# YAZARIN DİĞER YAZILARI

Yazar Bahaddin Elçi - Mesaj Gönder


göndermek için kutuyu işaretleyin

Yorum yazarak Milli Gazete Topluluk Kuralları’nı kabul etmiş bulunuyor ve yorumunuzla ilgili doğrudan veya dolaylı tüm sorumluluğu tek başınıza üstleniyorsunuz. Yazılan yorumlardan Milli Gazete hiçbir şekilde sorumlu tutulamaz.

Anadolu Ajansı (AA), İhlas Haber Ajansı (İHA), Demirören Haber Ajansı (DHA) tarafından servis edilen tüm haberler Milli Gazete editörlerinin hiçbir editöryel müdahalesi olmadan, ajans kanallarından geldiği şekliyle yayınlanmaktadır. Sitemize ajanslar üzerinden aktarılan haberlerin hukuki muhatabı Milli Gazete değil haberi geçen ajanstır.

01

Serkan - Allah razı olsun Allah’a emanet olun inşallah

Yanıtla . 0Beğen . 0Beğenme 13 Ağustos 07:21


Şehir Markaları

Siz de şehir markaları arasındaki yerinizi mutlaka alın...

+90 (212) 697 10 00
Reklam bilgi

Anket Covid-19 aşısı bulunursa yaptırır mısınız?